bugün

zihninde canlandırmak.
hayal etmek.
mavinin kanaması; lacivert kadar, kırmızının pıhtılaşması, pembe gibi, ya da en eylülü; mavi ile kırmızının k'an naklince, s^uçsuz, bucaksız..
ilk olarak ahmet hamdi tanpınar'dan duyduğum ve sevdiğim bir kelime. hayal etmekten ya da canlandırmaktan daha geniş bir anlama sahip olduğunu düşünüyorum. insanın kendine özgü bir hayal alemi yaratmasını da içeriyor gibi. kardeşleri de var bunun:
(bkz: muhayyile)
(bkz: muhayyel)
hosgelmiş yazar kişisi güzel entryler yazdıgını tahayyul eder oldum sanki *
(bkz: #4031137)nolu entrysi ile güzel tespit ve dokundurma yapmış yazar kardeşim.
(#4032566) kod adlı entrysiyle bendenizi ziyadesiyle güldürmeyi başarmış yazardır.
inceden ayar vermeye güldürerek devam etmesini diliyoruz.
kibar insan.
hakkımda, iki cümleden karakter analizi yapıyor diyenler falan var ortalıkta. ama kendisi benim yazdıklarımıdan karakter analizimi yapıp liberal olduğum sonucuna varmış bile. daha önce de aynı kafada insanlardan yobaz ve kürtçü laflarını işitmiştim. oysa ki ne liberalim, ne yobazım, ne de kürtçü. anlamak isteyen ne düşündüğümü kolayca anlar, anlamak istemeyenler de kıvransın dursun.
bazı görüşlerine katılmasam da okuduğum yazarlardandır.
uludağ sözlük'ün yüz aklarından olduğunu düşündüğüm, 5. neslin en okunası yazarlarından.

ayrıca; izmir aşığı yazar. hangimiz değiliz ki? *
okuyabileceğim yeni bi yazar bulmuş olmanın kıpırtısını yaşıyorum şu an. daha tam incelemedim, lakin gördüğüm bikaç entrysi gayet güzel. domaine hasret yumuşak g'yi hatırlattı biraz; ne güzel, ne iyi...

dediğim gibi, daha incelemedim. yarın öbür gün bu entryi silmek zorunda kalmam inşallah.
(bkz: peynirim sana yaramaz diyen samimi bakkal/#4130618)

umut sarıkaya dan esinlenen yazar. epey esinlenen yazar. epey fazla esinlenen yazar. intihalsever yazar.
nick altı delikanlıların yazıp yazıp kaçmasından rahatsız olan yazar.

benim bir sözlükte yazmaktan anladığım şeyler biraz farklı. ben buraya mahalle kavgası yapmak için değil, yazmak için geldim. en net haliyle yazmak için. + oy tuşundan başka oylama butonu kullanmıyorum. sevmediğim bir yazarın altına bir şeyler çiziktirip delikanlılık, ukalalık taslamam, bana yapanların da gidip nick altına döşenmem. çünkü böyle çocukca saldırmaya kalkanları ciddiye almam. tepinsin dursun.

şu an bile şu açıklamayı yapmaktan dolayı rahatsızım. beni az çok takip eden 5-10 yazara, adımın altında bu tür entryler okutmaktan rahatsızım. ama bazen bu kelek kavunlar o kadar yanlış yönlendirici olabiliyor ki, savunma yapmak zorunlu oluyor.

nedir sizin derdiniz? hem doğru düzgün entry girmezsiniz, bütün entryleriniz küfürlerden, bakınızlardan, tek cümlelik dandik saptamalardan oluşur, hem de başka yazarları, iyi yazar olmamakla suçlarsınız. eğer gerçketen de yazdıklarımdan rahatsız olduğunuz bir durum varsa mesaj atın mesela. hiç üşenmem cevaplarım. sözlükte yazmaktan zevk aldığım sürece de yaparım bunu. ama bu kadar terbiyesizce bir kafayla, sağa sola sataşmaya devam ederseniz ne sözlükte, ne de hayatta ciddiye alınmazsınız. sizin her dediğinize düşünmeden destek veren bir kaç kelek kavunla beraber birbirinizi tatmin edersiniz o kadar.

umarım kendi başlığım altına bir daha böyle şeyler yazmak durmunda kalmam. kusura bakmayın.
Ne söylediğini, ne yazdığını çok iyi bilen kaliteli yazardır. Anlamlı ve uzun entryleri okunmaya değer olmakla birlikte hoş sohbeti, güzel kişiliği ve insana yakınlığı ile saygıyı hak etmiştir.*
zihniyetine ve idrak kabiliyetine imrenilecek delikanlı.

okunması gereken satırları var... okumak lazım.

(bkz: tatli su demokrati/#4145646)
biyografimi çok güzel kotarmış yazardır.

(bkz: tatli su demokrati/#4145646)

(bkz: kopmak)
(bkz: söyleyecek söz bulamamak)
(bkz: #4170739) güldürmeye devam etmektedir kendisi. (bkz: #4032685)

ailecek günde 3 kere alıyoruz.
nick başlıklarına entry girmeyi fazla da tercih etmeyen bir yazar olarak, kesinlikle, başlığında görüşümü belirtme ihtiyacı hissettiğim yazar. fazladan "ben"e basıp ne yazmış diye açıp okunan biri, mizah anlayışı sağlam adam. ziyadesiyle güldürdü sağ olsun. devam etsin.
#4186444 gülümsetmiştir.
#4186444 yardırmıştır. *
aramıza hoş gelmiş yazardır/dj'dir. sıcaklığını şimdiden hissetmekteyiz.
arapçanın en guzel sözcuklerınden bırı.
Hem uzun hem kaliteli entrylerin sahibi iyi yazar, iyi dost.