bugün

Amerika'da da herkes wild west kafasında zaten aq.
Havalı tüfek alırken gerçekleştirilen eylem. Dükkan sahibinin içi gitti mekanizma bozulacak diye tabi boş sıktığımız için.
Şimdi yerli silahlar var yabancı silahlar var. Yerli silahlar belgeniz varsa zaten fabrikadan veya satış mağazası varsa oradan temin edilir. Belki Poligonu vardır almadan model seçiminde yardımcı olmak adına test silahları ile deneme atışı yaptırırlar.

ithal tabancalar 2 yolla türkiyeye Girer 3 yolla satın alınabilir. Bunlardan biri devirdir. Yani silahı olan asker polis vatandaş vs ilan verir der ki silahımı satıyorum. Sizin de alım belgeniz varsa silahı devir alırsınız sizin adınıza tescil edilir. Burada arada anlaşma olursa ya da tanıdıksa poligonda deneme imkanı olabilir. Özellikle eski silahlarda bu durum daha önemlidir.

Yurtdışında görev yapan personelin gelirken 1 tabanca satın alıp ülkeye getirme hakkı vardır. Bu istisna bunu geçiyorum. Esas ithalatı MKE kurumu yapar ama Poligonu var mı bilmiyorum.
ikinci adımı kondomcuda kondomu deneyerek almak olabilecek eylem.
tuco abimizin sonunda üste para aldığı tehditvari aktivite.

(bkz: iyi kötü çirkin)
Tuco abim ar ge departmanına müdür olacak adam. Satılan tüm silahları en iyi yönleri ile birleştirip, optimal tabancaya ulaşmak isteyen bir silah sevdalısı o.

(bkz: when you have to shoot shoot dont talk)