bugün

bu adama solcu diyenler varmış hala, onlara artık gülmüyorum bile sadece acıyorum... hacı bak şunu kafana bi sok kürt milliyetçisi olunca insan sosyalist olmuyor faşist her yerde faşisttir.

ki bu adamı ciddiye alıp dinleyen varsa söyleyecek sözüm yok. bir zamanlar ufuk uras vardı nasıl kendi kendini rezil edip bütün kariyerinin içine ettiyse şimdi de sırrı efendi kendini rezil rüsva etmektedir. ufuk uras'ın yolundan ilerlemekte afferim...
yüzünde her daim itici bir sırıtış barındıran ve sosyalist-komünist güruh tarafından abartılan tip. en ünlü filminin (bkz: beynelmilel) senaryosu da kaba hatları ile başka bir filmden araktır. *
görüldüğü üzere bu meclise birkaç gömlek büyük gelen adamdır. solcudur, kürtlere yakın olması solcuğunu sorgulatmaz zira solcu dediğin adam ezilenin yanındadır. milliyetçilikle mücadele adına hapislere girmiş gençliğini, geleceğini çürütmüş bir adam kalkıpta kürt milliyetçisi demek cahilliktir. anlayacağınız popüler cinsten yazacak olursak; bu adamın kürtlerin yanında saf tutmasının deniz gezmişin filistin halkıyla beraber çatışmasından farkı yoktur. deniz gezmiş arap milliyetçisi olmadığına göre bu adamda kürt milliyetçisi değildir, kaldıki kürt değildir.
anlamak için önyargılardan kurtulmak, dinlemek, düşünmek gerekir.
sol ile alakası olmayanlar tarafından solcu değil diye yaftalanmakta ısrar edilen hümanist insan. anasını satayım adamı zaten solcu değil diye sevmiyorsunuz, daha neyin ispatı bu solcu deil solcu değil diye? solculardan zarar gelmez, bu ülkenin yakın tarihinde cinayetleri kimlerin işlediği belli.
televizyona çıkınca kendisini izleten adamdır, adam gibi adamdır, candır, iyi ki vardır.
kendi tabiriyle tersine asimile olmuş kişidir.çektiği filmlere izleyiciler için işkence diyebilecek kadar da tevazu sahibidir.
valla sağcı mı solcu mu bilemem ama seçildikten sonra sesi soluğu kesilmiştir. azınlıkların sesi olucam dedi bir bülent ersoy taklidi yapmadı.
13 ağustosda iftarı emek ve adalet platformu nun düzenlediği lüks otel önü protestosunda yapacak ve o sofraya katılacak olan milletvekili.
her ne kadar türkiye'de çoğu kesim tarafından terörist görülen pkk'nın meclisteki sesi bdp'nin adayı, milletvekili olsa bile aslında her bdp'li gibi sadece sol adı altında kürt milliyetçiliğini savunmaz. samimi adamdır. eğer türkiye'de devrim olacaksa bunun gibi adamların elinde olmalı devrim. ayrıca kendisi bdp milletvekili olduğu halde kürt değildir. soyu türkmen'dir. bdp'liler arasında tek desteklenmesi gereken kişidir. hatta sırf bu adam yüzünden bdp'li olunur. not: bdp'li değilim, anti pkk'yım.
edit: kürt de değilim ayrıca.
edit: evet lan biliyodum eksi alacağımı ama yine de girdim bu entryi. isteyen eksilesin umrumda olmaz.
ekşi sözlüğün desteğini esirgemediği ne idüğü belirsiz milletvekili.
siyasete girmesi bizim için artık yeni sırrı süreyya önder filmlerinin olmayacağı anlamına da geliyor bir bakıma.
her teröristin yılmaz savunucu konuşmazsa olmaz ne zaman şehit haberleri artarsa ortadan kaybolan vatan haini.
büyük düşünür ve barış sevdalısı. şöyle buyurmuş;

- haysiyet cellatları, güvercin kasapları, bugünde savaşı kışkırtıyor.

ben şöyle anladı ; askerlerimizi haysiyetli güvercinler katlediyor. analarından, babalarından, kardeşlerinden, karılarından, çocuklarından, geleceğe dair hayallerinden haysiyetli güvercinler ayırmış. sırrı senin yüzüne bile tükürmem ramazan günü.
(bkz: suskun demokrat)

oysa 1 ay önce arkasındaki leş tohumlarından cesaret alıp polise felan ne güzel dayılanıyordu barış falan diye bişiler geveleyerek...

konuşsana sırrı çocuklar ölüyor....
Son konuşmasında terör örgütüne karşı yapılan saldırıları kınamış ve kandilde öldüğü düşünülen terör örgütü yandaşları için üzüntülerini ifade etmiş şahıstır.

Öyle sanıyorum ki, bdp milletvekillerinin isteği; tamamen sessiz kalınması ve terörün istediği an istediği kişiyi yok etmesinden ibaret!

Böylesi bir taraflılık ve masumiyete yatma iç güdüsü dünyanın hiçbir yerinde görülemeyecek bir siyasettir, ajitasyondur, kalleşliktir.
Bu adamı seviyorum ya ötesi yok.
mecliste barışı kardeşliği bu kadar güzel ve samimi dillendiren başka kim var. Bdp çatısı altında olması ayrıca büyük bir kazanımdır.
üzülerek söylüyorum ki koca bir balonmuş. ya da biz çok şey bekledik.
pkk terör eylemlerini sıklaştırdığında barış kelimesini ağzına almayan, tsk harakete geçtiğinde ise barış kumkuması kesilen, samimiyetsiz bir bölücüdür.

işin daha bi can sıkıcı olan kısmı; bdp li olmayıp, sırrı'nın ve diğer bdp'lilerin bu samimiyetsiz lakırdılarına inanan zavallılarımız olmasıdır.
insanlıktan çıkarız demiş videonun sonunda. çıkan çıkmış zaten daha ne insanlığından bahsediyorsun. tam bir ikiyüzlüdür bu kişi.
tanım : pekeke yandaşı ikiyüzlü karaktersiz yönetmen. milletvekili değil çünkü herhangi bir milletin böyle bir vekili olamaz.
bdp'ye girmeden önce çok sevdiğim ama bdp'ye girdikten ve bdp için yaptığı icraatlerden sonra tiksindiğim adam.
asker öldüğünde sesini çıkartmayan, terörist geberdiğinde barış elisi kılığına giren sözde aydın.
bdp çadırlarından çıkan molotofları bile savunmuştu.
çok güzel de tribünlere oynar.
devlet ona baksın.
kürtten çok kürtçüdür kendisi elif şafakvari çıkışları ile ünlüdür.
üstün bir hitabete sahip bdp milletvekili. seçim akşamı show tv de burhan kuzu ya ayar üstüne ayar vermesiyle takdirimi kazanmıştır.

edit: şakirtler rahatsız.
meksika sınırını yanlış anlamışlardan.