bugün

çok enteresan bir durumdur,aynı olay bir kez daha olursa üniversiteyi bırakıcam,çünkü bu dandik ülkede yaşamamız yetmiyor gibi birde kendini bi bok sanan 5 para etmez öğretmen bozuntularının kağıdı okumadan sıfır vermesi,katlanılamaz,sınıfın ortalaması 10 olurmu yaw,allahın kitabındamı yok be adam,bide bu hocaların hepsi şakirt ha pezevenklerin cumadan çıkıyolar cumartesine gidiyolar o derece...
yanlış derse çalışmaktan olabilir.

şaka bir yana nasıl çalışılacağını bilmemekten kaynaklanır.
doğru yere çalışılıp gereken cevaplar verildiyse ve bundan eminse kişi. hukuki haklarını aramalıdır.

hocanın ibneliğidir.
bazen adını bile yanlış yazmaktır bazen.
son tek ders sınavında başıma gelen olaydır. betonarme yapı tasarımı diye çok sikimsonik bir dersten tek ders sınavına kaldım. yaklaşık 900 sayfalık bir kitap ve hocanın sorabileceği 6-7 konu var. hepsinden yarım yarım bilmektense en çok soru sorduğu 2 konuya hakim olayım 2 de yarım bileyim bu iş hallolur diye düşündüm. ama ne oldu? kalan 3 konudan soru geldi ve aldığım not 10. yani? yani murphy'nin amına koyim ben. saygılar murphy.
hocaların final sınavlarında ters köşeye yatırmasından ötürü oluşabilecek durumdur. hayvan gibi çalışsan bile bir soru sorar bütün sınavın güme gider. öyle bir durum işte.
+ hoca amk, zart zurt.

- ne mırıldanıyorsun necati.

+ hocam çalışmadığım yerlerden sorular geldi de.
bu adamlar hoca değil resmen orospucocugu yani terbiyesizliktir,adam kalkmış taaa edirneden vandan gelmiş,evine mutlu gönder işte ibnenin evladı ayıptır günahtır,sanki bilim adamımı olcaz ver aq diplomasını,1000 tl maaş alcaz şunun şurasında...
çalışılan sınav latince dersininse eğer koskoca bir sınıfın yaşadığı durumdur.
hocanın egosuna kurban gitmenin sonucudur.
önemli olan çalışmak değil öğrenmek sözünün doğruluğunun kanıtlanmasıdır.
genelikle etrafında sınava sıfır çalışıp çok alanlar bulunan kişinin başına gelebilecek olay.

-aga kaç günüdür sabahlara çalıştım amk sınavda beyin stop etti.
+hacı ben sadece sınava gelemeden önce şöyle bi göz gezdirdim. bi de sınavdan önce kızların yanında baktım notlara. 80 i çaktık.
++ aynı bende haa. hiç alışmadan geldim amk. alttan aldığım derse baktım. buna da burda baktım. aldık 70 i.
-amk ne bu dalga geçer gibi. iyice idiot yaptınız beni amk.
gaddar öğretmenin gazabına uğramış öğrencinin nazik tanımıdır.

üniversitelilerce bilinen tanımı ise, yaz okulu primi için göte getirilmiş öğrencidir.
neticesi itibarıyla kalan diğer sınavlara çalışmamak için gayet güzel bir neden.
çalışılan konulardan soru gelmemiştir.
zor durumdur ama olur böyle şeyler.ilk sıfır aldığımda yüz puanı nereden kırdı acaba diye düşünmüştüm.
sabaha kadar çalıştıktan sonra uyuyakalıp sınavı kaçırmış olması muhtemel kişi.
öğrenci çok çalıştığı için bütün bilgileri çorba yapmasından kaynaklanmış olabilir. tecrübeyle sabittir.
genellikle hoca verdi denilen durumdur.
(bkz: ben 100 aldım)
(bkz: hoca 0 vermiş aq)
önemli olan yarışmaya katılmaktı diye teselli bulmaktır.
Sınavdan 100 beklentisiyle çıkan öğrenci hikayesinin sonudur.

--spoiler--

önce 100 aldım diye çıkar, sonra kendi gibi erken çıkan arkadaşlarıyla konuşur ve notu 70'e düşmüştür, sonra sınav biter ve insanlarla muhabbet ilerle ve not 40'a düşmüştür. Ardından hoca çözümleri gösterir ve not 20'ye düşmüştür. Bir bakarsınız ki sonuç kağıdında 0 yazmaktadır. çocuk olsun oda iyi finalde düzeltirim der ve yoluna devam eder.

--spoiler--
tam bir delikanlı öğrenci davranışıdır.
hiç çalışmayıp 92 alan insanlar gibi onursuz değillerdir. *
kapasiteyle ilgili olabilir.
ya da eleman bizi yiyiyordur çalıştım diyerekten.
yanlış konulara çalışılmış olunabilir.
yanlış dersin sınavına girebilir, ya da uyuya kalıp hiç sınava girmeyebilir.