bugün

murat yılmazyıldırım ın son albümü.

Aşk Dönüşleri
Benden Uzakta
Avare
Hüzün Aşıkları
Mutluluğa Dair
içimdeki Sevgiliye
Neler Olmadım ki Senin için
Sevdasız Aşık
Oyun
Yanıtsız
Ateşna(ğ)me
Yönlerimdesin
Acayiplikler Arifesindeyim
Bir Gözyaşı Mektubu
ada müzik'ten çıkan bir albümdür. 14 parçadan oluşmaktadır.
kesinlikle başkadır, donmamak için iyice sarılmak gerekir.
albumu dinlemedim fakat bir sitede şarkıların 30 saniyelik bölümlerini dinledim.bu da şarkılar hakkında az çok fikir sahibi olmama yetti.açıkça söylemek gerekirse myy yine kendini tekrarlamış ve anlaşılan o ki bunu yapmayı da çok seviyor.yine aynı doğu muziği(hindistan) etkileri mevcut bütün şarklarında.

murat yılmazyıldırım düş sokağı sakinleri dağılmadan önce çok güzel şarkılar yaptı,seni tanımayan yok bu şehirde, ölümler,hüzün kovan kuşu,al beni yarvs.. ama her nedense dağıldıktan sonra bir türlü o eski verimini sergileyemedi ki myy murat çelik'den ayrılmadan önce de 2 solo albüm yapmıştı(kırık yelken , yelkenin gözyaşları ). bu iki albüm de myy'nin diğer solo albümlerinden çok daha iyi kanımca.burdan kendisine sesleniyor ve eskisi gibi birbirine (bu kadar) benzemeyen şarkılar yapmasını istiyorum(!)muhtaç olduğu kudret damarlarındaki asil kanda tabiki mevcuttur..
album ada muzik'den çıkmış.kırık yelken ve yelkenin gözyaşlarıalbümleri de ada muzik'den çıkmıştı.sonra grup çalışmalarında olduğu gibi diğer solo albümlerin hepsi emi'den çıkdı.
hayırlısı olsun bakalım belki ada muzik ilerleyen günlerde onu eski günlerine döndürebilir yeniden.
dağa çıkarak, daha karlı yerlerde adımlarını sayarken aşkın başka hallerini gören.
iki gün kendime gelemememi sağlayan ve beni şoka uğratan bir üründür.
alkollü kişiler tarafından yapıldığını düşündüğüm albüm! m. yy resmen ferdi tayfur taklidi yapmaktadır.
arabesk dinleyen arkadaşlara tavsiye edilebilir niteliktedir.

bence.
273 kelvinde nasıldır sorusunu merak ettiren murat yılmazyıldırım çalışması.
(bkz: ne güzel düşünmüşsün)
çok beğenilmemiş kısır melodilerden oluşmuş dğer albümlerinin ezici gölgesinde kalmış bir myy albümü.