bugün

boşuna burdan hatun kaldırmaya çalışıyorsunuz olum!

Bu da link: http://www.suslusozluk.net/ * *
"Süslü Sözlük yazar alımına başladı"

http://www.sozlukhaber.com/h/3022/
forum gibi bişey.
güzellik ürünleri, markalar, ünlüler, makyaj stilleri vs. hakkında başlık açılıp entry girilen forum kokan sözlük ha birde ifade etmem gerekir ki türkiyenin dört yanından tüm kokoşların yeni yaşam alanı.
(bkz: pompei) örneğidir.
enee giderim ki ben oraya sözlüğü*
saçma bir sözlüktür. hep makyaj, hep ünlü. bir tane doğru düzgün tanım yok.
Komedi sözlüktür. Şuan da mavi far ve bordo ruj gibi uçuk geyikler dönüyor.
ekmek çıkar umuduyla kayıt olan umutsuz vakalar var.
papucunu dama attım ulusözlük o kadar diyim. siz de dağılın hadi.
bir sike yaramayan sözlük.

koduuğumun yerine üye olunmak ayrı dert.

üyelikten sonra hesaba girmek ayrı dert.

nickinizi yok sayması ayrı dert.

sikeyim sözlüğü.
isminden ötürü kadınlar klübü gibi bir ortam sanmıştım ama akıllı, duyarlı, eğlenceli kadın yazar kitlesine sahip sevimli bir platform. Kozmetik Ürün yorumları faydalı. Konu dışı sekmesinde de okunması zevk veren, kafa dağıtan, seviyeli yazılar oluyor. keşfettiğim ilk zamanlarda buraya girmez olmuştum. Tek hoşuma gitmeyen yanı, youtuberlara ve bazı ünlülere yönelik yersiz eleştiriler çok fazla. Bazı vloggerların, bloggerların her türlü davranışı bilinçsizce eleştirilir olmuş. Bazıları hedef haline gelmiş. Buna kadınsı bir kıskançlığın sebep olduğunu seziyorum. ama seviyorum genel olarak ortamı. tatlı yazarları var.
hiç süslü olmadığım halde o sözlükte nerdeyse kusacak çok bilgim ve dilimin içeri sokamayacak kadar çok vloggera da eleştirilerim var. o nedenle girip de asabımı bozmak istemiyorum.
daha düzeyli bir sözlük.
son yıllarda ulu sözlüğe her girişimde sol framedeki başlıklardan dolayı iyice sözlükten soğumaya başlamıştım. aynı sorun ekşide de mevcut. ne okuyacak ne yazacak heves bırakmadınız insanda. 2007den beri burdayım. resmen üyeliğimi silmemek için direndim ya. süslü sözlükte bu kadar aktif yazacağımı sanmıyordum ama sırf bu sıkıntıdan mütevellit orda yazmaktan daha çok keyif alıyorum artık.
Geçen ben de üye olayım dedim ama o da nesi ? yazar olma şartlarını görünce bir ezildim. Makyaj ile uzaktan yakından alakam yoktur çünkü. araştırıp bulup da yorumlamak istemedim. Öyle kaldı. Ablalar çok süslü imrendim vallahi. Yazacak ne buluyorsunuz okurken hayret ediyorum kendime ben onu bile bulamıyorum. Süslü değilim diye beni dışladılar ühü.
Adına yakışan bir sözlük. Çoğu kozmetik ürünlerin burda başlığı da dahi açılmamışken orada sayfalarca entry girilmiş( sözlük için bu kadarı da fazla belki).
Kısacası kozmetik bir ürün hakkında kadınlar kulübünden daha fazla yoruma bilgiye ulaşabileceğiniz bir yer.
Kozmetik, cilt bakimi, sac bakimi, indirim duyurma, urunlerin yazarlar arasinsa takaslanmasi gibi konularin kadinlar arasinda tartisildigi sozluk.
Anlık bir heves ile üye olduğum, ardından derin hayal kırıklığını yaşadığım, sözlük görünümlü forum.

Bir rimel bir eyeliner dışında hiçbir makyajım yoktur, lakin sol frameye tıklar tıklamaz benim burda yerim olmadığını anladım.
Hanım ablalar ruj görsem alıp yerim ben onu, bu kadar makyajı nasıl biliyorsunuz, nasıl tutuyorsunuz aklınızda? Hayret valla.

Ben ulu sözlüğümdeki ponçik yazarları sinirlendirmeye devam edeyim en iyisi. Beni orda çok yaşatmazlar.
(bkz: antidepresan etkisi gösteren şeyler)

terapi mekanım. okumayı çok seviyorum.
Özellikle makyaj konusunda yardım arayanlar için adeta bir nimet olan sözlüktür.

Neredeyse bütün markalar ve ürünleri hakkında kullananların yorumlarını bulabilirsiniz. Almakta kararsız kaldığınız bir ürünü buradan araştırabilirsiniz.

Ortamı da çok güzeldir. Bildiğiniz kız muhabbetleri döner. Konu sadece makyajdan ibaret değildir tabii. Sadece makyaj birinci sıradadır. Onun dışında her şey de konuşulur.

Kendi adıma konuşmak gerekirse çok yararlı bulduğum sözlüktür.
özellikle bir ürünü almadan önce iyi yada kötü yorumları okuyup ona göre fikir sahibi olunabilecek yararlı bir sözlüktür.
Benim bu ara surekli gezindigim sozluktur. Genelde makyaj konusunda cok yardimci oluyor fikirler ve dusunceler.
Az önce bir başlıkta linkini gördüm ve gidip baktım. az kalsın kusuyordum o ne? makyaj malzeme bilgileri göz kanatır cinsten. neyse gidip vizeye çalışayım.
Ben bu kadar işsiz ve para saçan insanlara denk gelmedim.
Hepsi babalarının ve kocalarının paralarıyla kozmetik ürünlerini alıp yorumluyor, öyle ucuz şeyler de değil ha.

Neyse. Yazdığım her entry tek tek siliniyor. Nedeni ise şu; akışı manipüle ediyormuşum.
Ya sözlükte akış mı var neyi manipüle edeceğim? Sol frame yarım saatte bir akıyor. Neyin akışı?
Benim sayemde sözlüğe kan geldi can geldi.
Çoğu 1.nesilin nickalti bile yokken sadece bir günde tüm yazarların toplam nickalti sayısı bana girildi.

Sonraki silinme nedeni ise; yazarları tahrik ettiğim gerekçesi.
Bu hanım kızlarımız bu kadar tahrik oluyorsa bu da benim sorunum değil cidden.
Tahrik olmaya yer arıyorlar bunlar da.

Seni seviyorum ulu.
Birkaç aydır aktif yazarlarından olduğum sözlük. Üyelerin önemli bölümü kadın ancak erkek yazarlar da mevcut. Sözlüğün amacı, kozmetik, cilt bakımı ve makyaj önerileri gibi konularda ürün bazında objektif yorumlar toplamak. Fakat bunun kısır bir alan olacağını görmüş olacaklar ki konu dışı sekmesi oluşturmuşlar ve o bölümde her konuda yazabilirsiniz.

Üyelerin yaş ortalaması küçük. Çoğu üniversite öğrencisi. Haliyle konular da çoğunlukla o yaş ortalamasına uygun oluyor. Genel olarak üyeler arasında seviyeli bir iletişim gözlemlesem de bazı sivri fikirli yazarları, yazarın adıyla başlık açarak topluca linç edebiliyorlar. Veya forum tadında soru-cevap aparatında anonimlik özelliği ile nicklerini gizleyip birbirlerine saydırabiliyorlar.

Son dönemde kaliteli yazarların ayrılışı hızlandığından ve yerine kontrolsüz ergen akıllılar doluştuğundan akış tam olarak akamasa da bu sözlük benim ilk göz ağrım olarak kalacak. Orada her konuda yazmayı seviyorum. Abazalar olmadığından huzur içerisinde gibi görünüyor herkes.