bugün

bir ak partili olarak ordun nun kağıttan kaplan olduğunu öğrenip sevinmeme neden olan chp li.bunu orduyu kullanan birinden duymuş olmak elbette çok sevindirici bir olaydır.

ordudan kastedilenin mehmetçik olmadığını zaten biliyoruz.

benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var demişken akif..
cehape nin boku avuçlamasına yardımcı olan insan kişisi.

ha bu arada;
spoiler`--
ucu tayyibime dokunan her şey ergenekondur sayın yazarımsı.

yandaş medyanın ve hükümet yalakası gençleri mazur görmüyoruz ve sizi sevmiyoruz
--spoiler--

çok da s.kimizdesin afedersin.
Darbe çağrısı yaptıktan sonra kendisine pişman mısınız diye sorulduğunda 'Hayır değilim, söylemek istediğim ortada. Geri adım atmam söz konusu değil. Kimse bana geri adım attıramaz' diyen Chp genel başkan yardımcısı.
bir kemal kılıçdaroğlu vakıası olan üstüste birkaç u dönüşü hastalığı sirayetinden nasiplenmiş darbefili..

olayların gelişim grafiği aşağıdaki gibidir.

-kağıttan kaplan..
-keşke söylemeseydim..
-söylediğim ortada..

ergenekon mücahitlerini milletvekili yapma fikrini parti büyüklerine açma fikriyle gündeme geldikten sonra, sözkonusu parti büyükleri tarafından böyle bir düşüncemiz yoktur bindirmesiyle karşılaştıktan sonra benzer çıkışlarıyla, gündem oluşturma ve yönetme konusunda tartışmasız başarı sahibi akp diline sakız olan süheyl batumun siyasi yeterliliğiyle ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

a) siyasette tecrübesizdir.
b) bilinen chp fikriyatının sesli düşünmüş halini yansıtmaktadır.
c) akıllıca bir gündem oluşturma girişimiyle doğru bir şey yapmıştır.
d) talihsiz bir kazayla eteğindeki taşları dökmüştür.
e) bunların alayı böyle.
(bkz: kağıttan demokrat)
darbe çağrısı yaptıktan sonra kendisine pişman mısınız diye sorulduğu akşam "keşke söylemeseydim", ertesi gün "söylemek istediğim ortada. geri adım atmam söz konusu değil." diyebilen bir şahıs kendisi. bunu tecrübesizlik ve basiretsizlikten daha fazlasına bağlayarak bitirmek isterdim ama malum gg.
ettiği lafın neresinden tutsanız elinizde kalıyor. böyle bir cümleye ne gerek vardı, bilmem. sonrasında olanlar daha trajik aslında; süheyl batum'un lafından sonra tsk'yı savunanlar, "sen nasıl bu kurumu siyasete alet edersin, yıpratmaya çalışırsın" edasıyla cengaverlik yapanlar da rte ve bülent arınç. şaka gibi. at izi, it izi, hepsi birbirine giriyor.
tam bir hukukçu ve alanında gördüğüm en başarılı insan özellikle burhan kuzu' ya bakınca gerçekten bu adam tarihin en iyi hukukçusu diyesim geliyor ancak son günlerde yaptığı açıklamadan dolayı yerin dibine sokuldu her zamanki gibi ne olduğu belli olan medya tarafından bu medya acaba sayın arınç buna benzer şeyler söylediği zaman neredeydi diye kendime sormaktan alıkoyamıyorum .
eskiden ve ilk olarak hukuka takla attıran ve darbecilerin akıl hocalığını yapan bir sıddık sami onar vardı .
şimdilerde ise bu alanda sabih kanadoğlu ile yetinmekteyiz . eğer kendisinin başına birşey gelirse yani
oyuncu değişikliği Falan gerekirse kendisinin yerine hiç şüphe yok ki ya ümit kocasakal yada süheyl batum gelecektir .

yaşasın guguk ...
insanlar ellerinden birşey gelmediği vakit başkalarından yardım isterler.

sayın süheyl batum'da elinden birşey gelmediği için artık askeriyenin gidişata el koymasını istemiştir.

diyelim, askerde sayın süheyl batum'un isteğini yerine getirdi ve yönetime el koydu. yapılan seçimler de sayın süheyl batum hangi yüzle halktan oy isteyebilecek merak etmekteyim. çünkü başarısız, elinden birşey gelmeyen, çare üretemeyen bir insansın ki başkalarından yardım istiyorsun, eğer bozuk düzeni asker düzeltecekse bu askeriyenin başarılı yönüdür ve takdir edilmesi gereken askeriyedir. sayın süheyl batum bundan nasıl kazanacaktır?

asker : yönetime el konulmuştur.
s.b. : bizim yapamadığımızı askeriye yaptı. yönetime çok güzel el koydu, oyları bize verin.
süheyl batum'u haydi cezalandıralım da; daha dün balyoz davası denen uydurmayla ceza evlerine gönderilenlere ne diyeceksiniz. bunlar neredeydi bu güne değin, kimin içindeydi, kimlerle yazgı birlikleri vardı? yanıt yok mu?
kılıçdaroğlu belgelerle gelen adam dı, süheyl batum'da sivrileyim derken belki bir gün bende kimbilir, başkan olurum diye ama kagıtla gidecek galiba...
"kağıttan kaplan" benzetmesi hiç yakışmadı. "kağıttan kuş" deseydi daha doğru olurdu. ayrıca daha kendi mensuplarını koruyamayan bir ordunun bir ülkeyi kurtarmasını beklemek zavallıca bir durumdu ve bu duruma düştü.
(bkz: oymuş oymuş oymuş oymuş oymuş oymuş)
şakirtleri acaip panikletmiş adam .
an itibariyle "abbas güçlü ile genç bakış" programında soru soran öğrencilere "bak oğlum, yavrum, evladım" diyerek cevap verendir. oturduğum yerden tılt oldum yeminle.
şimdi arayıp "size baba diyebilir miyim?" diye sorasım var. bu ne biçim usluptur papacuğum yea.

(bkz: sempatik olayım derken itici olmak)
"abbas güçlü ile genç bakış" programında bir seyircinin telefonla bağlanıp; "kağıttan kaplan dediniz sonra ben öyle demek istemedim şeklinde geri adım attınız. ne demek isteğinizi ifade edemiyormusunuz? iki lafı bir araya getirmekten acizmisiniz?" şeklindeki girişinden sonra adamcağıza fena ayar vermiştir.
Batum ile tartışan adamcağızın "ben öyle demek istemedim" demesi üzerine; "al işte sen de geri adım attın" demiştir.
telefonu açtığında acizlikle niteleyen insan batum'a saygılarını sunmaya başlar.
konuşma ilerlerken laf yetiştiremeyen yurdum insanı çareyi telefonu kapatmakta bulur.
(bkz: retorik)
(bkz: eristik)
kendisine sorulan her soruda (gerçekten her soruda ama) siyasetin klişelerini (uzlaşma, dokunulmazlıkların kaldırılması, yolsuzlukla mücadele, ileri demokrasi, seçim barajı falan filan) ustaca kullanıyor kendileri. bu yönüyle tam not aldı. ama lan kck ile ilgili soru soran arkadaşa verdiği cevaptan ve verdiği diğer cevaplardan anladığım ki meğer adam soruları dinlemiyormuş.
dün gece kendisine soğuk terler döktüren sorulara lafı çevirerek cevap vermemiş kişidir. kendisi gerçekten arkadaşlarımızın sorularıyla köşeye sıkışmıştır.
orduyu darbe yapması için kışkırtan cehepe genel sekreteri.
* (bkz: ben giderim batum a)

ben giderim batuma
batumun batağına
bahçenizden içeri
al beni otağına

nazlı yarim geldim sana
fistanını toplasana
kemençeler çalınıyor
bize horun oynasana heyy

köşke serdim yatağı
gel derdimin ortağı
yataklar diken oldu
senden ayrı yatalı

bıldırcının uçuyor
kanadını açıyor
bıldır ki sevdüceğim
bu yıl benden kaçıyor..
nolursa olsun bi geçmiş olsunu hakettı zira sıkı bi ayar yemiş. bal şeker olsun..

bir had bildirme örneği olarak buyrun;

http://www.youtube.com/watch?v=rbWGYSxVvxg
(bkz: tipten kaybetmek)
üniversitelerde başörtüsü yasağının kalkmasını "kimse 'bunu dinim emrediyor' demesin" şartına bağlayan CHP'li siyasetçi...

http://www.8sutun.com/Bat...diyor-demesin_105560.html
darbeseverdir.

edit: yalanmı?