bugün

Birçok şeyin bittiği yerdir aslında.
Hiçbir şey yapmak istemezsiniz. Sadece oturmak istersiniz. Sabaha kadar sessiz bir yerde oturmak.
(bkz: nişan)
aynen böyle bir yerdir.

görsel

not: tesla da bir reisdir. itirazı olan ?
görsel
https://www.youtube.com/watch?v=YCKnJ4oePgg

2.14
''bazen söz biter
acı kalır içinde
gecelerin de geçmez olur
gündüzlerin de.''
Yoktur. Olamaz. Söz bitemez. Dilimizi kesseniz, elimiz var, yazarız. Elimizi kesseniz, zihnimiz var, düşünürüz. Gene söz bitmez. Kafamızı kesseniz, artık sizin hatıranız oluruz. iyiyden iyiye kurtuluş yok gençler!
belki eskiden anlamı vardı, o kadar sık kullanıldı ki artık sadece bir klişe.
nişandır. *
Fuzuli den gelsin;

Bazen aşk usandırır, mecnunun sayhasında gökler ağlar ama aşk dilediğine başına buyruktur süründürür naz eder bildiğini okur, aklı yok eder, hasta eder, gamı arttırır, yalnızlaştırır kalabalıklar içinde, derin derin nazarı öğretir. 

Beni candan usandırdı cefadan yar usanmaz mı?
Felekler yandı ahımdan muradım şemi yanmaz mı? 

Kamu bamarına canan devayı derd eder ihsan
Niçin kılmaz bana derman beni bîmar sanmaz mı?

Şebii hicran yanar canım döker kan çeşmı giryanım
Uyarır halkı efgaanım kara bahtım uyanmaz mı?

Güli ruhşarına karşu gözümden kanlı akar sus
Habîbim faslı güldür bu akar sular bulanmaz mı?

Gamım pinhan dutardım ben dediler yare kıl rüşen
Desem ol bi vefa bilmem inanır mı inanmaz mı?

Değildim ben sana mail sen ettin aklımı zail
Bana tan eyleyen gafil seni görgeç utanmaz mı?

Fuzuli rindi şeydadır hemişe halka rüsvadır
Sorun kim bu ne sevdadır bu sevdadan usanmaz mı?

Sevgili beni candan usandırdı, cefadan usanmaz mı?ahımdan gökler yandı, dileğimin mumu yanmaz mı?

Sevgili bütün hastalarının derdine ilaç veriyor, bana niçin ilaç vermiyor? Beni hasta sanmıyor mu? ayrılık gecesinde canım yanar ağlayan gözüm kanlı yaş döker feryadım halkı uyandırır kara bahtım uyanmaz mı? 

Yanağının gülüne karşı gözümden kanlın su akar (yani kan ağlarım) sevgilim Bu gül mevsimidir akar sular bulanmaz mı?
 Ben gamımı gizli tutardım "sevgiliye aç" ediler desem o vefasız acaba inanır mı?
inanmaz mı?

Ben sana meyletmiş değildim aklımı sen yok ettin
beni kınayan gafil seni görünce utanmaz mı?

Fuzuli çılgın bir rinttir, daima halkın diline düşmüştür sorun ki bu nasıl sevdadır?
gönül bu sevdadan usanmaz mı?
bazen öylesine dolar ve üzülürsün ki, susarsin... çevrende yaşanılan olaylara kayıtsız kalmayan birisindir. her gün ülkende üzücü bir olay yaşanır. bir kesim sinirlidir, bir kesim de sessiz. bazıları gönülden üzülür acılara, bazıları partisini düşünür, bazıları küfür eder birilerine... herkesin duygularını ifade edis biçimi farklıdır. bazıları umursamazdır, bazıları sadece kendinden birine zarar geldiği zaman üzülür acılara. olmuyor efendiler! bu ülke hepimizin, sen, ben yok biz varız. kim haksızlığa uğruyorsa onun korumalıyiz. güçlünün savunulmaya ihtiyacı yok. o zaten her türlü kurtarır pacayı. sen halksın. bu milletin evladısın. yakışıyor mu insanları türbanlı, başı açık diye ayrıştırmak? parti parti ayrışmak sana yakışıyor mu? mühim olan parti liderin değil sensin. sömürülen de sensin, ezilen de sensin, ancak kardeşine sarilirsan güçlü olursun. ihtiyacin olduğunda senin yardımına parti liderin değil, alevi karşı komşun, muhafazakâr bakkalın, ülkücü alt komşun, kürt üst komşun, chp'ye oy vermiş, akp'ye oy vermiş, mhp'ye oy vermiş halicin, tekelcin, manavin, simitcin, fırıncın, kapıcın koşar. bu ülke bizim. bu ülke zorluklarla kuruldu. şehitlerle, açlıkla, sefaletle, iman gücüyle kuruldu. neyi paylaşamıyorsunuz? sana ne recep'ten, kılıçdaroğlu'ndan, bahçeli'den? oy verirsin olur biter. onlar için dostlarını kırma. ayrışma, taş atma, kurşun sıkma, küfür etme, kimseyi aşağılama... olan siyasetçilere değil sana olur yoksa.
insanların çok çaresiz kaldığı zamanlardır.
http://www.ligtv.com.tr/h...r/bursa-cephesinden-tepki

hala futbol tartışabilen varsa bravo vallahi.
demirören bir azize başgan iki.
(bkz: durma ve yalamaya devam et)
duygusal anlamda babam ve oğluma rakip bir film. ama gerek kadro gerek konunun derinliği açısından daha zayıftır. ama oyunculuk anlamında da konu anlamında da iyi bir filmdir.
etkileyicidir.
ölümdür bazısı söz*ile bazısı beden*ile ölür .
bazen öyle anlar vardır... Sözün bittiği yerdeyseniz eğer öyleyse susun ve birbirinize sarılmayı deneyin.
görsel
haberlerde orda burda duymaktan sıkıldığım kelime öbeğidir.
ota boka ''sözün bittiği yer '' diyip fona duygusa bir müzik atan duygu sömürücülerinden usandım.
bir de iflah olmaz romantikler var tabi. onlardan da bıktım.
siktirsin gitsin hepsi.
bir yerde söz biter. iki kişi karşılıklı kendini tekrarlamaya başlar. yeni başlayan ilişkiler bile eskir böylece. hemen kaçacaksın ki aklın orada kalsın. *
(bkz: nokta)
neresidir bilemediğim yerdir. nerede söz biter nasıl biter. türkiye de söz sürekli bitiyor maşallah...
dönüp dolaşıp sözün bittiği yere geliyoruz. hemde fiatla.
dilimize yapışmış bir cümledir. çünkü sıklıkla bu noktaya geliyoruz, çünkü türkiye'de yaşıyoruz. gün geliyor bir kadını sırtında bıçakla görüyoruz, gün geliyor gencecik canlarımız gidiyor, gün geliyor sular insanları yutuyor, gün geliyor binalar mezar oluyor.
biz, sözün bittiği yerden hiç ayrılmıyoruz ki...
izlenmesi gereken filmlerden biri. çok film izleyen biri değilim ama biraz yüreğiniz yufkaysa sizi ağlatabilir diyebilirim.
GÖKÇEADA.