bugün

kendimce bir dönemin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. maddi ve manevi yıpratan kimi zaman elimi koluma bağlayan 2.5 yıllık devir sona ermiştir. çok emek verdim umarım karşılığını da verdiğim emekler neticesinde alırım. önümüzde ki sınavlara bakacağız sözlükcüğüm.

kutlama şarkımız joan osborne ablamızdan gelsin bugün.

https://www.youtube.com/watch?v=7Gx1Pv02w3Q
Her sözün ardında gizli bir davet var, gel diyecekmiş gibisin.
Aşkın kanununu, kaderimin yolunu sanki çizecekmiş gibisin.
Çok şey söylemek istiyorum ama hiçbirini anlatamıyorum, anlasilmamaktan korkuyorum, hirsima yenik düşüp pişman olmaktan korkuyorum bildiğim tek bir şey var hiçbir acı sonsuza kadar surmezmis sonuna kadar hissedildiğinde yerini yenilere birakirmis ve hiçbir şey sonsuza dek surmezmis, bittiği anda onunla birlikte olan her şey anlamını yitirirmis
bahane göt gibidir, herkeste bulunur.
Bu akşam ses kaydına almam gereken bir danışmanlığı ses kaydına almış olmama rağmen kaydolmamış ve hiçbir şekilde o ses kaydına ulaşamıyorum. Cuma günü süpervizyon aldığım hocaya gideceğim ve gösterecek belgem yok. Seansı tekrarlayacak ne gücüm ne zamanım var. Bütün geceyi ağlayarak değerlendirmek gayet güzel bir yol olacak.
hayatimin sonuna kadar yemyesil bir ormandaki golun kenarinda, ufacik bir karavanin icinde sadece kitap okuyarak ve muzik dinleyerek yasamak istiyorum * ama bunu yapabilmem icin oncelikle karavan alacak param olmali. sonra da hayatimdaki insanlari birer birer eksiltmeliyim
Bugün doğum günüm fakat çok sıradan geçiyor. Hiç sürpriz bir şey yok, heyecan da yok. Hatta birkaç gün önce bundan daha bile eğlenceliydi. Bugün ise gayet rutin. Yaşlanıyorum galiba...
şuan kadınları çok iyi anlıyorum.
Onlar sizi canı olduğunuzu bildiklerinizde, sizde onların zırhı olduğunu bilirsiniz.
https://www.facebook.com/...9/posts/1971740559591123/

Başka ülkede yaşayamam...
Son bir kez daha öpüşelim. Hayatın yalanlarına gülelim.
Gerçek bir müslüman kadını incitmez.

"şüphesiz allah onları size, ancak bir emanet olarak verdi."

O halde merhametli olun,
Zulum etmeyin,
Incitmeyin,
Kırmayın,
Hoş sözlerle gönlünü alın,
Ihtiyaçlarını giderin...
bedenim çok uzun yaşamak istiyor, zihnen çoktan öldüm.

teşekkürler.
Aşık nasıl olunur usta ?
heyecanlanırsın kitap.
Heyecanlandım...
Gülersin kitap.
güldüm...
Nefes alamazsın,sanki birisi ağzını kapatmış gibi olursun kitap.
Nefes almazsam ama ölürüm usta...
işte soner !nefes almadan yaşarsan, aşık olursun.
***kitaplar güldü halimize be soner...***
recayinin

ocak 2019 la beraber

gene meydan meydan dolaşıp

konyada, yozagatta, tokatta vs vs

bu kardeşinize güvenin

yoksa kemal gelir camilerinizi ahır yapar

demesini bekliyorum

umarım gene kendisi için ''bu fakir'' demez.

biraz gülmeye ihtiyacım var.

aslında vatandaşı olmasak

gayette eğlenceli bir memleket.
En son ne zaman birine tüm içtenliğimle sarıldım hatırlamıyorum.

Sarılmaya çok anlam yükleyenlerden olmadım hiç. Sözlükte zamanında sohbet ettiğim biri için en büyük sevgi göstergesi oydu. O zaman düşününce de çok önemsememiştim. Yıllar sonra Şimdi dost kitabevi'nin önünde bütün güçleriyle birbirine sarılan iki kişiyi görünce hissettim. Bana aynı sevgiyle sarılan birkaç insanı hayatımdan uzaklaştırırken umursamamıştım bile. Gözlemci bakış açısıyla bakmam gerekiyormuş.
Bu denli soğuk nevale kişiliğim olmasaydı böyle anlar daha az tuhaf olurdu sanırım.
kim olduğunu ve ne istediğini bilirsen, olayların seni üzmesine daha az izin verirsin.
görsel
Karşındaki insanlara yaptığın herhangi bir şeyi, mesela en basitinden doğum günü tebriğini,kendine görevmiş gibi yaptığında ne sen mutlu oluyorsun ne de karşındaki kişi. En güzeli bilerek, isteyerek ve içten gelerek yapmak. Ancak bu şekilde ruh kendini tatmin etmiş oluyor. Yaptığının güzel bir şey olduğuna inanıyor.
Aklıyla bir yeri yer değiştirmiş şahıslar midemi bulandırıyorsunuz.Anladık trolsün ama bu kadar da iğrenç bir şey yazılmaz.Burda yazıp yazmama konusunda tereddütlüyüm terbiyemi bozup sağlam küfür edeceğim yoksa.Hiç mi terbiye almıyorsunuz?Öfkelemeye değmez de işte can sıkıyor.
bu resimde ki, 2 kardeş bir fırının havalandırmasına

oturmuş ısınmaya çalışıyor. saray da hayat nasıl ?

https://scontent.fist2-1....6f593ad28&oe=5CA7673E
Keşke kendi parami kazanabilsem biran önce de ailemden para istemek zorunda kalmasaydım.
Allah Murat aldırmasın sana.Umarım bana yaşattığın acıdan daha beterini görür benim gibi bir insana bunu yaptığın için kahrolursun.insan olmadığın için pişman olacağını sanmıyorum.Şimdi çok iyi anlıyorum ki allah beni senden uzak tuttu.Karaktersizlerle olmamam lazım demek ki.
girebilsen şu sinemde neler var
gülüp oynadığım ele karşıdır...
Dünyalılardan tiskiniyorum.
24 yaşındaki arkadaşım sarhoş olup bir aslan heykeline sarılarak ben Atatürk’ü çok özledim diye ağlıyor bizi 90 yıl önce ölmüş adama bu kadar hasret bırakan her zihniyetin Allah belasını versin.