bugün

Çay iç.
görsel
"Ne yapacağız böyle?" sorusuna, "bilmiyorum" deyip inceden bir iç çekmek dışında başka bir cevap bulamıyorum.
Bana bir şeyler anlat, canım çok sıkılıyor. Bana bir şeyler söyle, içim içimden geçiyor. Yanımdasın susuyorsun, susuyor konuşmuyorsun. Bakıyor görmüyorsun. Dokunsan sonacağım, içimde intihar korkusu var. Bir gülsen kendimi bulacağım.
yarım porsiyon huzur.
Bu dilenciler insan değil.

Bu aksam sınavdan çıktım, otobüsten indim eve yürürken tam ana caddede bekleyen 10 yaşlarda bir kız çocuğu gördüm. Her yerde 20 cm kar bu kızın ayağında bir spor ayakkabı sı var onu da tam giymemiş, arkasına basmış. Üstü başı perişan, hava zaten sıfırın altında bu kız da donuyor belli.

"Ablacım sen ne yapiyorsun burda?" dedim. "Babamı bekliyorum" dedi.

Çıkarıp para mı versem, polis mi çağırsam, eve götürüp üzerine bir seyler mi versem diye düşünüp dururken en iyisi babayi beraber bekleyelim, ondan sonra çare düşünürüz dedim. Beklemeye başladık. Yarım saat geçti baba geldi. Ben bekliyorum ki, şahinli broadwayli bir araba gelecek. Ama adamın altında son model otomobili varmış. O zaman anladim bu kızın orada dilenmek için beklediğini. Salak gibi arkasından el sakladım sonra da evimin yolunu tuttum. Bazen kafam hiç çalışmıyor.
Her şey o kadar boş ki.
Çok hastayım ya yine Final önü ohh mis. Nane limonla kafa bulup ders çalışmak zorundayım şimdi. Keşke alsa kafam şu bilgileri hasta hasta..
Kırgınım…Kim baktıysa sildim gözlyaşlarını,
Mevlana’ya uydumda kim olursan ol gel dedim,
inandim aşımı paylaştım

inandım hayatımı paylaştım
inandim hayatlara renk kattım
iyi düşündüm hep annemin dediği gibi,
Gülümsedim..
Olgun kıl ruhunu dedi babam,
Sorgusuz bir güvenle eyvallah ettim..
Vuruldukça affedicek nedenler aradım hikayelerde
Kutsaldı insan kalbi yureğimde
Cennet ışıklı samimiyetimle sardım herbirini candan
inandım,düştüklerinde nedenleri vardi
Ve inandım sırt dönmelerin nedeni şartlardı,onlar olamazdı..
Yinede hep gülümsedim,
Hiç kapanmadı kapılarım
Çok sonra anladım,
ağır kalp kanamalarımda..
Gerçek değil inandıklarım..
Şizofren bir iyimserliğe kapılmış kalbim..
Ve işte kırgınım simdi benden aldıklarınız için size
Kırgınım şimdi çıkarlarınızı görmemezlikten gelişlerime
Kırgınım kendime,sadece bir insanı bile gülümsetebilme sevinçlerime
Kırgınım anneme,babama…
Onların içimdeki çocuğa oğrettikleri iyimserliğe.
Ve,ve sizden çok kendime
Kendime kırgınım geri dönülmezcesine
Niyemi??
Bunca olan bitene rağmen,
Bunca yaşıma rağmen,
çocuk kaldım diyee…..
inanmanın aldanmak olduğunu bilemedim diye…
afedersiniz boy abdesti almam lazım. ama üşeniyorum, hava da göt kesiyor -32930812 falan.
Bezdum.

U ile.
Nüfus arttıkça zeka ortalaması azalıyor.
Sadece Nefes almaksa yaşamak,
Yaşıyorum işte.
Geçen kış kar yedim,saatlerce karda dolaştım bir gram hastalık geçirmedim bu yıl 1 şişe soguk suyla yatak döşek hastayım,hemde yılbaşı akşamında hangi tarafına acaba söveyim şansımın?
Çok şey var. Ama yapacak bir şey yok. O yüzden en iyisi "..."
samimiyetsizliğinizin kokusu arş-ı ala ya ulaştı. midemi bulandırıyorsunuz.
Evet. Yazacaktım da çok üşendim.
BU NE CESARETTiR YARABBi...SENi TANIMAK iSTiYORUM, YiĞiDiM...BENi MUTLAKA ARA...
Hiçbişe demek istemiyorum yatın uyuyun artık nolur...!
Bir defa görsem seni, son bir kez, yürürken yahut sigara içerken.
Tam ölürüm, eksiksiz ölürüm.
Kaç gündür uykusuzsam unuturum, kaç sabah karnımda kurşun ağrısıyla açmışsam gözlerimi, orada kapatırım.
iki parmağının arasında bir sigara, içine çekişini görsem ah ben bin nefes, kimbilir nasıl şey iki dudağının arasında nefes, ses olmak.
Bir de yürürken,
yüzün bana dönük, yanaklarında aptal bir gülüş, yüzümde ahmak bir deliriş..
Özü sözün, bugün yağmurluydu ve ben çok özledim seni..
Öylesine hep bunlar..
Aliyorsaniz alın işe amına koduğumun yerinde.Biz sizi ararız diyen dilinizi sikeyim.
2017 yılına hayatımda temel taş sayılabilecek veya değer verdiğim bazı şeyleri kaybetmiş olarak girdim. Yorgunum sözlük ya da bıkkın.
Açık bir yer varsa dürüm ayran söylemek istiyorum.
Umudun kırılmasın diyip giden adama hediye ediyorum umutlarımı, yeni yılımı...
Neden insana kötü biri olduğu hissi hep yalnızlığında gelir? Ya da tüm mutsuz anlarında ne kadar bencil olduğunu farkeder? işte böyle geceler insanın bakkalı uyandırası geliyo kalk çabuk kalk ben çok kötü biriyim acil.
Deyemeyecek insanlari kafaya takmak adetimdir.