bugün

Aslında iyi bir kitap kültürüne sahibim fakat çok nadir kitap okurum. Çok az kitap okudum bugüne kadar. 18ime geldim toplasan 20 roman ancak okumuşumdur. Fakat şu sıralar hastası olduğum yabancı dizilerden son derece bunaldığımdan ve kitaplara büyük bir ilgi duymaya başladığımdan kitap listesi yapıyordum. Yani okumasamda kitap kalitesinden anlayan birisiyim. Tavsiye olarak;
zar adam
olasılıksız
melekler ve şeytanlar
ihanet noktası
1984
güneş ülkesi
hayvan çiftliği
otomatik portakal
sefiller
not'r dame'ın kamburu
wardstone günlükleri serisi
harry potter
ve en önemlisi, en büyük hayalim, bursum geldiğinde kesin alacağım kitap olan bir otostopçunun galaksi rehberi.
birde aklıma geldi: Beyaz diş. Ben bu kitabı okuduğum kitaplar arasında en iyisi görmüyorum ama şuanda en sevdiğimdir. çünkü ilk romanımdır. Çok duygulandım şimdi burada tekrar beyaz diş aklıma gelince.
Bir insanın kendini ve çevresini keşfetmesi için Prof. Dr Kemal sayar ın kitaplarının okunmasında çok fayda var.
elif şafak gibi lümpen bir yazarın haricinde yazarların okunabilir kitaplarına örnek:

yerli:

tehlikeli oyunlar
huzur
kürk mantolu madonna
y'ol
ruh adam

yabancı:

dava
solgun ateş
1q84
Gülün adı
prag mezarlığı
yeraltından notlar
''hayvan ciftligi, ucurtma avcisi, semerkant, gunubirlik hikayeler, efsane, kurk mantolu madonna'' bunlarin hepsi 10 uzerinden rahat 8-9 alir.
Stefan Zweig-Bir politikatacının portresi Joseph Fouche gerçekten çok iyi bir kitap.
dostoyevski - beyaz geceler.
orhan kemal - bereketli topraklar üzerinde.
Beynine Format At - Barış Muslu, eger ruhsal ve psikolojik olarak rahatlamaya ihtiyacınız varsa kesinlikle okuyup ve söylenenleri uygulamalısınız.
Uçurtma avcısı. Khallid hossaini
herkes başyapıtları yazmıştır zaten. oktay sinanoğlu- ilerisi için.
ahmet günbay yıldız - benim çiçeklerim ateşte açar
feride kaya - dokunaklı damlalar.
Sanki okuyorsunuz sizi cahiller :d (bkz: cahillikten ölmek).
iki şehrin hikayesi-charles dickens
çapraz ateş-yıldırım üçtuğ
iki şehrin hikayesi-charles dickens
çapraz ateş-yıldırım üçtuğ
denemeler-Michel de Montaigne.
(bkz: uçurtma avcısı)
(bkz: fareler ve insanlar) okumadıysan okumanı tavsiye ederim.
Yazarlardan felsefi alanda beklediğim tavsiyelerdir.
görsel
arthur schopenhauer - aşkın metafiziği.
Kürşat Başar-Başucumda müzik.
iskender Pala-Efsane.
ismet Özel- taşları yemek yasak.
grange - leyleklerin uçuşu.
livaneli-kardeşimin hikâyesi.
zana muhsen- annemi bir kez daha görebilsem.
(bkz: #30400433)
michael palmer - besinci tüp. hayatta yapilacak 100 sey arasina koydum efendim bu kitabi okumayi.