bugün

bedelli askerlik yapanları, yapmayı/yaptırtmayı düşünenleri samimi ve gerçek bir vatansever olarak görmüyorum.
iki gündür sürekli birini düşünüyorum. hiç soluk almadan zihnim adını sürekli fısıldıyor, zihnimi kurcalıyor. Huzurlu olup olmadığını merak ediyorum. içimde deli bir his var ve huzursuzum. dersleri yüzünden arayamıyorum da. yüreğine indiriveririm çocuğun...
Boğuyor beni yaşamak bu aralar... Ölüm yakınlarımda kol geziyor. Korkuyor muyum üzülüyor muyum bilmiyorum.
ilkokulda yanağımdan öpüp öpüp kaçan ve beni kızdıran kızın yıllar sonra instagram hesabıyla karşılaştım. incelediğim ilk fotoğrafının 486 like aldığını görünce selam dahi vermeden uzaklaştım.

Paylaştığı fotoğraflara ortalama 35 like alan biri olarak öyle yersiz maceralara atılmaya cesaretim yok.
Bazı insanların yok olmasını diliyorum.
Kedimi çok seviyorum, hayatımın rengi kızım. Böyle patilerini altına alıp oturuşuna aşığım o halde görünce yumurtaaa diye bağırıyorum çok güzel oluyor. Adı yumurta değil tabiki swh. Hep olsun o, hiç gitmesin, patisini yediğimin.
Acaba bu hayat, bu evren, kısacası her şey yalnızca bana karşı mı kuruldu, özne ben miyim, denek ben miyim? diye soruyorum kendi kendime her gece yatakta.
yaşım 26 olacak 31 ekim'de, hala bir gün gizli kalmış bir yeteneğim ortaya çıkacak diye bir umudum var.
anne vallahi çok özledim seni. hadi rüyama gel bugün. yanaklarımı öp.
itiraf etmek için 00.00 ı bekledim. bu entrymden dolayı bana eksi oy verecek olanların da özgüvensiz ve ilgi delisi tipler olduğuna eminim.
Bugün rüyalarımın kadınına teklif ettim. Sana aşık oldum dedim. Ama cevap olarak ne mi aldım seni arkadaş olarak görüyorum ve ben arap alevisiyim bunun yüzünde ailemi karşıma alamam. Bu iki başlılığı çıkaranların ben ta. Neyse sözlük ve ben yine sevgimi içime gömmek zorunda kaldım. Sanırsam bundan sonra kimseye böyle bişi söylemeyeceğim. Hepinizden tiksiniyorum.
insanlardan tiksiniyorum.
A m k diyemeyecek miyim ben ya? Abi seviyorum o kelimeyi..
Saatlerce ağlamak istiyorum..
kelime oyunu oynarken ısrarla amık yazmam, üstelik böyle bir kelimenin olmadığını yeni öğrenmem. kim soktu lan bunu lügatıma?!
Vurduruyorum!
itiraf ediyorum, itiraf girmek için 00.00 ı bekleyenlerde hiç hazzetmiyorum ve seri eksiliyorum...
Gün olup devran hakikatten dönüyormuş.
saplantili bi insanim.
Değişmek istiyor ve değişemiyor olmamın tek sebebinin ben olduğumu anladığımdan beri yalnız kalmaya mahkum olacağımı söyleyip duruyorum ama ne çare.Sen söyle sen dinle.
yarın annemin bana verdiği küpeleri takarak gideceğim. sanki biraz olgun kadın işi ama banane. güzel bence.

umarım bana yardımcı olur, uğur getirir.

ya bi de ben hazırlanıp evden çıkana kadar tüm enerjimi tüketiyorum, size de olmuyor mu hemcinslerim? o kadar ıvır zıvırla uğraşıyorum ki hazırlanırken, işim bittiğinde cidden yorulmuş oluyorum. ben öyle atla gel insanı olamıyorum bu yüzden. gelmem için erken çağırılmam gerek yoksa kendimden kurtulamıyorum, elli saat hazırlanmam şart oluyor ama erkekler anlamıyor. bu yüzden de hep geç kalıyorum her yere. nasıl daha pratik olabilirim bilmiyorum. şimdiden stres bastı.
Bazen geceleri düşünürm kendi kendime acaba insanlar yaşadıkları hayattan,toplumdan memnunmu diye acaba tek bende mi oluyor günümüz hayatından bunalma . geçmişlere ışınlanmak kolay olsa keşke:) mesajları telefonda değilde mektupla yazmak vardı o bekleyişler ne güzeldir telefon öylemi hemen aniden cvp geliyor ne o heyecan kalıyor ne de o güzel duygular... Tuncel kurtizin dinlediğim bir şiirinde çok manidar bir yer vardı diyordu ki :

" ne zaman o senin bildiğin zaman,
ne sevda gördüğün masallardaki.
eskiden,
halı tezgahında dokunurdu aşklar,
nakış nakış, körpe kız ellerinde.
mendillere yazılırdı isimler,
yüreklere kazılırdı gizlice.
sevdalılar asil ve de yürekli
sevdalar, kavgalar iki kişilik.
oysa şimdi;
çorak gönüllere ekiliyor sevdalar seher vakitlerinde.
meşru sevdalardan"

Ruhumuzun açlığına çözüm yok .sonra diyorlar teknoloji şöyle böyle insanlar ilerledi de noldu? Aşklar face de takpleşme dürtme beğenmeyle oldu. Snal ilşki sanal hayat sanal insan. Üzülüyorum bu devrin genci olmaktan .
yalnızım sözlük yalnız.
''köleniz olabilir miyim'' tarzı mesajlar alıyorum, lakin buradan değil. bazen düşünüyorum izin versem ben kötü birisi mi olurum ? karşıdakinin istediğini yapınca ona iyilik yapmış sayılıyorum aslında ama bilemiyorum. çok garip insanlar var. hem sanaldan köle ilişkisi o kadar da cazip bir şey değil. ayy böyle düşünmem bile sanki yanlış gibi ama ne bileyim hani o kadar istekli oluyorlar ki kendimi olayın içinde buluyorum. geçen birisini dolaylı yoldan kabul etmiştim. ama gitmiş. gerçi hesabı kapanmıştı. artık kimler şikayet etti ise. bir yandan da olay ilerleyecekti iyi oldu of ya. ben iyi birisi olmalıydım böyle yani nalet olası şeylerin sonu yok hiç. kibir ve yönetme huyumdan nefret ediyorum cidden. en çok da bu olayın hoşuma gidebilir olmasına. lakin duygusal açıdan bir şeyler hissetmediğim kişiyi kontrol etmek o kadar iyi değil. karanlık yanımı uyandırıyorlar ya. hep birisi yüzünden ne ise of. buradaki yazılarımı bir tanıdık görse çevremden saçma şeyler yaşanır.
yanlis kisiden sigara almanin zararlari sizi oldurebilir buna emin olun.