bugün

çok çok şeyler itiraf etmek istiyorum. nereden başlasam. bilemiyorum. uzun zaman oldu sözlükle sohbet etmeyeli. *
''en çok sevdiğin yemek ne'' dedi, ''yumurtalı pırasa'' dedim. 32 dişiyle kahkaha attı. espri yaptığımı sanıyordu ama aslında ciddiydim.
odamda otururken annem seslendi. "efendim" dedim, "mehmet gelmiş seni soruyor gel de bak" dedi. heyecanlandım sözlük, gittim. "efendim" dedim, "ya sarj makinemi kaybettim de seninkini verir misin" dedi. Onun telefonu ıphone benimkisi samsung, ne alaka diyesim geldi ama demedim tabi. "veriyim tabi" dedim annem de ordan lafa atlamasın mı "e ben de verirdim cocugum" diye. Cocuk toparlayamadı, ben de "anneee" demekle yetindim.. Sarjı verirken şöyle bi baktım sevdiceğime o da bana baktı. "tesekkür ederim" dedi "rica ederiim" dedim, tam kapıyı kapatıyordum ki mehmet şarjı küçük kuzenime verdi yani geri verdii yani bahaneymiş şarj. Herkes anladı ama umrumda da değil. Seviyoruz sözlük, çoook seviyoruz.
ula bu üniversteliler nasıl giyiniyo la öyle. hiç anlamıyom muhagoyiyim. mesela feysten filan görüyom, adamlar manken gibi lan. nerden buluyolar o kıyafetleri, nasıl kombine ediyolar, bütçelerini nasıl ayırıyorlar; hiç anlamıyorum doğrusu. yani bu meseleyi pek takmıyom tabi, çok ta umursamıyorum. ama hani böyle herkesin bi tarzı vardır ya; hah ben de yok o işte. ne bulursam onu giyerim ben.

yani şimdi güzel giyinmek nasıl olur, neyle ne giyilir bu konuda tam bi özürlüyüm amk. ayrıca bütçemi buraya ayırmak ta nedense çok gereksiz geliyor, pek önemsemiyorum doğrusu.
ama görüyorum şimdi üniverstede, hepsi artist lan. bir de yaz geldi tabi, gözlük filan da takıyolar. ama ben takmam. hiç anlamam.
yol gösterecek biri de yokki şimdi.
asik olmak istiyorum, iliklerime kadar..
guc kavgalarindan, hakliyim haksizim hikayelerinden cok sikildim..
unutamayacagim biri olsun istiyorum. 5 gunde kalsa hayatimda yasamim boyunca izini tasiyacagim biri..
bir kaç haftadır 8 yıllık ekin'e ders anlatıyorum.
o kadar yaramaz, o kadar uyanık bir çocuk ki dersten kaçmak için fırsat kolluyor.
oldukça tembel.
aslında havanın ve yaşın vermiş olduğu o masumluk var.
"öğretmenim, ay pardon kevok abla ders bitince şortumu giyip maç oynıcam, çikolata yicez dimi?" deyip duruyor.
öyle güzel ki.
ona her ders sonrası bir çikolata veriyorum ve bana zafer işareti yaparak poz veriyor.
arada da "biji kevok" diyor.
en büyük hayalimdi benim öğretmen olmak, hayallerim tamamen tükenmişken bir anda ekin çıktı karşıma.
artık daha da çok istiyorum bu işi yapmak.
bir şeyler öğretmek çok güzel, çok hoş bir şey.
ders bitince bütün gün gülümsüyorum.
resmen terapi...
doğum günü pastamı erkek arkadaşım yapacakmış sözlük umarım zehirlenmeyiz birlikte yapalım diyorum kabul etmiyor eyvah ki ne eyvah toplu katliam var sanırım.
Bugun okuldayım dersteydik sınıfta 3 kişiyiz. Hocaya ben kantine gidicem dedim ilk dersti. O da bana da simit alır mısın dedi Tamam dedim ama en gıcık aldığım hoca. Aldım bunun simitini kendi alacaklarımı da aldım, yukarı çıkarken aklıma geldi. Tuvalete girdim. Kendi yiyeceklerimi aynanın önüne koydum poşetliydiler zaten. Kabine girdim simiti kağıttan çıkardım ve tuvaletin duvarlarına sürdüm. Klozetin oturma yerine sürdüm. Sonra Nazikçe kağıdın içine geri koydum. En tatlı halimle hocaya verirken afiyet olsun demeyi de unutmadım. GeriZekalı karı.
annem demin, "ulu sözlük üniversitesine git sen tamam mı?" diyerek beni dehşete düşürdü.
ingilizce bilmeyip, anlaşılmayan ingilizce sözler paylaşanları, söyleyenleri ya da dövmesini yaptıranları boğazlamak istiyorum..
not : ben de yapıyordum..
Hakkaten bıktım. Özle söyleme, hayatındaki bir ton insandan bilmem kaçıncı sırada olmakla yetin. Niye? seviyorum diye. seviyorum diye bombos her gün bir şeyleri düşünüp birilerini kıskan ama kimsın ? Hiç. Bir de egosu şişsin. Yüzyılın enayisı ben mıyım. Teselli değil Hayat istiyorum.
kahve içmek kadar keyif veren hiçbir şey yok.
içten içe nefret ediyorum ondan ama hayatımdan çıkarma düşüncesine tahammül bile edemiyorum.
bir sonraki insanın kendisinden bir önceki insanda hakkı kaldı.
çünkü bir önceki insan kandırdığı için bir sonrakine güvenilmedi.
bir önceki seviyorum dediği halde gittiği için bir sonrakine inanılmadı.
bir önceki çok sevildiği için bir sonraki aslında o kadar da sevilemedi.
insanların birbirinde hakkı kaldı.
Biraz sonra sanırım yeni bir aşk doğacak.
ağır işsizim ve gün geçtikçe itibar kaybediyorum. bir tanıdığa yanlarım ağrıyor bahanesi ile durumumu ilettim o bana "şuraya başvur ha facebook ve twitter'ını kapa" dedi.

ceryanda kalırım diye heralde sözlük. çarparlar adamı!
Sıkılıyorum lan sözlük...
Birinin ahı tuttu be sözlük, evet evet ben birine ne yaşattıysam, başka biride bana tam olarak aynısını yaşattı, ama ben, ama ben bu kadar canının yanacağını farketmemiştim ki be sözlük, suan bile onun bana söylediklerini , ben diğerine kopyala yapiştır yapmak istiyorum , umarım bu kördüğüm biryerde son bulur , ben böyle hissedebileceğini hiç tahmin etmemiştim be sözlük ..
Hakkında tam 126 bin entry girilmiş itiraflardır .
Birgün babama benzemekten ve evlatlarıma aynısını yaratmaktan korkuyorum.
her zaman bazı şeylerin değerini kaybedince anlıyoruz.sevgilinin kıymetini ayrılınca sevginin kıymetini sevgisiz kalınca.kiapların kıymetini kitaplarla işin kalmayıp kaybettiğinde.bazen diyorum zaman dursa uzun uzun düşünsek.."1 senenin kıymetini sınıfta kalan bilir,1 ayın kıymetini erken doğum yapan kadın bilir, 1 haftanın kıymetini dergi çıkartan bilir, 1 saatin kıymetini sevgilisini uğurlamak üzere peronda oturan bilir, 1 dakikanın kıymetini uçağını kaçıran, 1 saniyenin kıymetini ölümden son anda kurtulan, 1 salisenin kıymetini gümüş madalya alan bilir... insanın satın alamayacağı tek şey ZAMAN, bozuk para gibi harcıyoruz ne fayda.."
Erkek adam kıskanç olur, sevgilisinin eteğine de karışır makyajına da. Erkek adam ağrı dağının eteğine bile karışır.
insanlarin sikko sikko muhabbetlerinden, dertlerinden acaip irrite oluyorum. Benim egom mu yuksek, yoksa onlar mi gerizekali anlamadim gitti.
gözlerimi kor demirle delseler
üzerimi topraklarla örtseler
sapli durur rengi gözlerinin
sana kayar sana kaçar yine deli aklim benim....

şeklindeki mükemmel şarkı sözünü ben yazmadım keşke ben yazsaydım...
bugün birinden, 'arabanın içindeki oturuşuna baktım da, ileride çok iyi bir aile babası olacaksın' iltifatını aldım. iltifat iş makinesi operatörüne ait. evet.