bugün

oğlum bugün 6 ayını doldurdu sözlük. 12 aralık'ta doğdu. tipik yay burcu erkeği gibi gözüküyor şimdiden

görsel

baba olmak çok güzel bir duygu. *
o kadar üşengeçim ki 3 gün önce açık bıraktığım koridorun sonundaki odanın ışığı hala yanıyor.

Belki bir gün..
içim acıyo la. böyle mal gibin oldum.

edit: sıçtım geçti la. karın ağrısıymış. şaka la şaka.
pişman olacağım.
şu başlık olmasa saatin kaç olduğunu fark etmicem yeminle.
Psikolojimin bozulduğunu düşünüyorum sözlük.. iki günde bir sevgilimin beni aldattığı hissine kapılıyorum.. Birkaç şey şüphe uyandırmıştı sadece o zamandan beri ya beni aldattıysa diye kendimi yeyip bitiriyorum.. Öyle basit bir şey de değil düşünürken başıma şiddetli ağrılar giriyor. Ona birkaç kez böyle hissettiğimi söyledim her şey ortada saçmalama diyor. Ortada olmayan şeyler varsa? durduk yere neden girer ki insanın aklına böyle şeyler.abartmıyorum saatlerce bunu düşündüğüm oluyor.. onu çok benimsediğimden mi böyle oluyor yoksa gerçekten ben mi kafayı yedim bilmiyorum.. onun her dediğine inanıyorum ama inanmadığım şeyler beni şüpheye itiyor. ona saatlerce ulaşamayıp sonra ufak bir kaza atlattım dediğinde insan inanıyor elbet.ama sonra anlattıkları birbiriyle çelişiyorsa olmuyor işte.neden msj atmadın dediğimde hastanede imzalarken teli adama vermiştim deyip ben gidip hastaneye sorcam dediğimde özel hastanede giris çıkış mı yapılıyo sanıyorsun diye saçma sapan bir savunmayla çıkışıyorsa nasıl şüphelenmezsin ki.. başı şişmiş sözde ama ertesi gün tek bir acı hissetmiyor.. ama artık bunu düşünmemeye karar verdim sözlük yaptıysa bir şey Allah onu benden alsın diye dua ediyorum.. sana döktüm içimi ve benden çıktı artık yeter!
şu an Black Strobe'den I`m a man'i dinleyerek şu siktirboktan hayatıma tat katıyorum.
bugün kadıköy de gördüğüm beli açık lacivert tayt giyen bayan şahsının götünü ısırasım geldi sözlük.. ama ben beyefendi gibi gidip "sevişebilir miyiz?" diyebildim sadece..
üye girişinde sağ taraftaki resim çıkıyor ya bir de resmin üzerine mausu ilerletince nikler falan çıkıyo ya işte onun ne olduğunu hala çözemedim.
ismi seval olan kızları sevmek istiyorum, ama almak istemiyorum.
ne zaman ahmet kaya'nın bahtiyar şarkısını dinlesem gözlerim doluyo, anlamsız.
geçenlerde ya birinin hayatini kurtardim yada olumunu cabuklastirdim sozluk. Denizdeydim gayette guzeldi aslinda. Sonra bagrismalar cigliklar falan duymaya basladim. Biri boguluyordu bende kafamin guzel olmasina bile aldirmadan atladim suya. Lan orda kac tane adam vardi kimse takmadi bile, nasil is anlamadim. Acikcasi ben baskalarida atlar ben geride kalirim zaten diye dusunuyordum ama oyle olmadi. Neyse zor bela yaklastim lavugun yanina. Hep derlerdi bogulmak uzere olan birini kurtarmak icin once bayilt sonra kurtar diye. Adam can havliyle ne yapar belli olmaz sonucta. Neyse bende yaklasinca gordum ki adamin agzindan vapurun cikarttigi kadar kopuk cikiyor. Batiyor cikiyor suya ama devamli kopuk cikartip duruyor. Adam zaten yari olu gibi bir sey birde ben caktim bitane nakavt oldu tabi orda. Adam zaten oteki tarafa gidip geliyor. Zor bela aldim kolumun arasina goturmeye calisiyorum sonra bir sey fark ettim adamin kafa suyun altinda. Bende dayanabildigim kadar ara ara adamin kafayi suyun ustune cikartmaya basladim. Durunca fark ettim ki bir yerden kan geliyor ama cozemedim o anda. Neyse zor bela boya kadar getirdim allahin yardimiyla. ondan sonrada sagolsunlar duyarli vatandaslar geldide aldilar lavugu. Kiyiya cikinca dedim adamin kanamasi vardi sonra fark ettim ki millet benim ayaga bakiyor. Megerse o kan bendenmis amk. Adamda manyak su yutmus ilk yardimdan cakan birileri mudahale ediyordu adama. Bende cikinca midem dayanamadi kusmaya basladim, bende baya su yutmusum galiba. Adam yari baygindi ne oldu bilmiyorum bende hastahaneye gittim ayagim icin. Insallah hayattadir adam, eger olduyse vicdan azabi cekerim. Bu arada ayagimada dikis attilar sozluk, ayagimin alti oldugu icin sakat yerde. Daha oncede oralara bir yerlere dikis attilar 2 gun sonra patladi umarim yine aynisi olmaz. Dostlar dikkatli yuzun hepinizi kurtaramam malesef. Gerci kurtuldu mu orasida mechul ama. o lavuk olduyse varya manyak uzulurum yalniz. Neyse umarim yasiyordur. Ben elimden geleni yaptim yine de insanin ici rahat etmiyor. Iyi geceler dostlar.
onu hiç aldatmadım.
ablamin yaptigi sakayi yedim cok fena. utaniyorum.
üst kat komşum, alt katta ki marangoz ve köpeğim

Marangoz;

Alt tarafta ki dükkanı kiralayarak ekmeğini kazanmakta. kendisi bir sürü rahatsız edici gürültü çıkarmaktadır, yeri geldiğinde artık aşağı inip "bi yeter be!" diyesim gelmiyor değil. son zamanlarda benden rahatsız olduğunu hisseder gibiyim. Sanki ilişkimiz tersine dönmüş gibi bunun sebebi ise köpeğimdir. Ben kendisi orada ekmek kazanıyor diye hiç bir zaman işine laf etmemişimdir keza istesem belediyeye başvurarak onun dükkanının kapatılmasına bile sebebiyet verebilirim çünkü bildiğiniz üzere sokak arasında, yaşam oranı yüksek yerde bu kadar gürültülü bir iş yerinin olması yasak gibi bir şey. Hiç bir zamanda kendisini şikayet etmeyeceğim tabii belli bir çizgiyi geçmediği sürece.

Üst kat komşum;

3-4 kişi yaşamaktalar evin bir oğlu var 25-30 yaş araları belki de daha ufak adam fanatik beşiktaşlı, her beşiktaş maçında fena halde sesi yükselir ve ağzından bir sürü küfürler çıkar her ne kadar rahatsız olsam da yukarı çıkıp hiç bir zaman kapısına dayanarak "yeter lan artık!" demedim. geçenlerde bu arkadaşın babası ağabeyimi bizim eve gelirken merdivenlerde görüp "bu köpek çok havlıyor bu hep böyle mi olacak rahatsız oluyoruz" tarzında bir şeyler söylemesi üzerine ağabeyim "sizin oğlunuz ne zaman susarsa köpekte o zaman susacak" diyor. enteresan olan şey şudur ki biz 4 senedir bu binada oturarak oğlunun 4 sezondur abartısız bir şekilde her beşiktaş maçında kahrını çekmek bir yana adam iddaa oynuyor oynadığı takımların maçını izlerken bile böğürüp küfürler savurabiliyor ve biz buna göz yumuyoruz. onlar ise daha 4 aydır evimizde bulunan yavru bir köpek olan ki ben kendisine bir adet beyfendi derim sezar'dan rahatsız olabiliyorlar. hak mı adalet mi? hoş görümüze karşılık olarak verilen tepki bu mu?

Bir Adet Beyfendi Sezar

Kendisi daha 4 aylık bir Golden yavrusudur, doğal olarakta bildiğiniz enerji patlaması yaşıyor evin içinde oradan oraya koşturduğunu bilirim, işin garip tarafı nasıl bu kadar enerjik olabiliyor şaşıyorum bir gün içerisinde en az 3 saat boyunca onunla dışarıda deliler gibi koştuktan sonra bile dışarıda yoruldum ayağına yatıp evden içeri girdiğimiz an o enerjisi geri geliyor. havladığı tek şey ise telefonumda çalan bir kaç müzik, pencereden dışarıya baktığında heyecanlandığından ve sokakta ki ufak çocuklar ona el sallayıp "sezar gel oğlum gel" dedikleri için, evimizin kapısı veya zili çaldığında, evimiz'e doğru yabancı biri yaklaştığında havlar.

bu da demek oluyor ki bu hayvan boş yere hiç bir şekilde havlamıyor!

Şimdi benim biraz üst katta ki komşulara karşı sinir kat sayım artmakta her an kavga çıkabilir ve çıkarsa da çok kötü şeyler olabilir şahsımca ne yapayım bilemedim.

Açıkçası sezar için daha doğrusu onlara karşı 4 senedir biriken sinirim ve sezara karşı düşman oluşları için rahatlıkla adam yaralama, öldürmeye teşebbüs edebilirim.
bugün bir kızım oldu. 33 yıllık ömrümde pekçok heyecan, mutluluk, hüzün yaşadım ancak evlat sahibi olmak çok farklı bir duyguymuş.
Allah bu duyguyu isteyen herkese nasip etsin, çok mutluyum ahali..
bu inek benden tırsıyor, sözlük.
ciddi ciddi tırsıyor. ne diyeceğimi, nasıl tepki vereceğimi kestiremiyor. değiştim ve bunun farkında olduğu için nasıl davranacağını da bilemiyor. ve bu en çok kimin işine yarıyor? en çok kimi zevklendiriyor?
dııııt dıt dıt dıııt..:)
nası mutluyum anlayamazsın sayın sözlük şimdi şu şekil oloyor;
bu 2.dönem geldiğinde herkese bi neşe gelir ya, gönül yayları filan olayı da var. hah işte o bende olmadı ama şahsi olarak baharı ve yazı sevmem. konuyu topluyorum; işte bu halet-i ruhiyeden böyle hafif bunalıma girdim ve dersleri filan hep salladım, sonuç olarak 3 dersten kalıyor idim fakat bugün siteyi açıp baktım ki 2 tanesi dc vermiş ! yani hala geçebilme ümidim var, ortalamam tutarsa herkese benden çay ulan ! öperim.
çok sıcak ve sıkıcı bir gece.
Depremden inanılmaz korkuyorum. Depremden bağımsız Ufak bir sallantı olunca bile kalbim küt küt atıyor. Bu korkunun tarifi yok ben de. Direkt elim ayağım boşaliyor. Nasıl başa çıkacağım bununla bilmiyorum. Bu sabah bir arkadaşım 10 gün içinde büyük marmara depremi olacak dedi. O da birinden duymuş. Bu gerçek olabilir mi? Bunu yazarken bile korkuyorum.
kimseyi özlemiyorum, kimseyi sevmiyorum, kimseyi beklemiyorum...
1 hafta yalnızım sözlük.
radyocu ve yükseleni terazi olan birine laf yetiştirmeye çalısıyorsanız hayat gerçekten cok zor. *
Oğlum bu başlığa çok uzun yardırmayın, gidin anlattığınız konuyla ilgili başlığa yazın bunları. Ya da saçma olmamak şartı ile başlık açın.

Günde 100 küsür entry giriliyor buraya, bugün varsa entryniz, yarın sayfa aralarında kaybolmak üzere yok. Azıcık kullanın mantığınızı.
şu an balkonda oturmuş , şu güzide başlığa entry diziyorum...
yatan herkese kalkın lan diyesim var , karanlığı sevmiyorum ya !

edit : bu havada nasıl yatıyonuz lan..