bugün

"What we've got here is failure to
communicate.
Some men you just can't reach...
So, you get what we had here last week,
which is the way he wants it!
Well, he gets it!
N' I don't like it any more than you men."

sözlerini yeri geldiğinde çok güzel bir alıntı olarak kullanabilmek. ezberledim lan, kullanacak yer arıyorum.
boğaziçi'nin herhangi bir bölümüne girip üzerine abd'de işletme masterı yaparak, bir şirkette genel müdürlük yapmak, yeterli sermaye oluşunca kendi şirketimi kurmak. olur olur.
(#6666666)nolu entry yi girebilmek.
kankam ve sevgilimle losttaki adaya düşmek, orda fütursuzca yaşamak istiyorum.aslında bunu huzurlu bir şekilde ölmek için istiyorum.
hayvanat bahçesinde çalışmak istiyorum.
Kazanacağım para umrumda bile değil.
yazar burada çok ciddidir. Hayvanat bahçesi olan arkadaslara selam eder, saygılarımı sunarım.
sahip olduğum her şeyi satıp, savıp 1.5 milyon dolarlık bir bütçe ile emekli olmak. ayda on bin dolarlık bir harcama limiti ile en az on yıl boyunca en az on farklı şehirde birer yıl veya daha fazla yaşamak. avrupa da, amerika da, bazen karlarla kaplı bir dağ evinde, bazen tropikal bir adada.

sadece müzik cdleri ve kitaplardan oluşan bir koleksiyon yanımda taşıyarak, ha bir de kemanım. huzur, sorumluluk yok, risk yok...

tekne ve dünya turu ya da sahil kasabasına yerleşip kendi domastelerini yetiştirmek, klişe:p

halbuki ben çok daha basit ve bağımsız hayallere sahibim. eşyalı daireler ve ucuzundan bir araba her defasında.

sofya ya da varna ilk durak olabilir, doğu avrupa da listede ama şehire henüz karar vermedim.

sonra sevilla veya madrid ve paris banliyöleri, zürih ya da basel de o lokasyonların arasında.

sırasıyla nürnberg veya berlin, floransa ve ingiltere.

sonra kıta değiştirip avustralya veya yeni zelanda.

arjantin..

kanada ve amerika...

gösterişsiz ve şatafatsız. sade düzenlerle..
nukte hayalim: (bkz: binicem üstüne vurucam kırbaçı)

tanım: düşler sokağında dolaşan biz uuser'ların ne kadar geniş bir hayal gücüne sahip olduğunu kanıtlamanın tek yoludur.

ayrıca ciddi bir hayalim vardır;

bir gün gelir ki kırlarda daha fazla çiçek yeşermez ise o kırlara gidip kimin bozduğunu değil kimin yeni çiçekler ekeceğini öğrenmektir.
birgün bir yere gömülüp ders, para kazanma(hoş hala baba parası yesemde) vs. gibi hiç bi dert olmadan kitap okumak. umarım emekliliğimden önce şöyle 20 ler bitmeden gerçekleştirebileceğim bir yaz olur.
cod4 'te alemin kralı/kraliçesi olmak.
edit:ibne değilim.
yılmaz güney in duvar adlı filmini izledikten sonra: i dreamed a dream.
(bkz: telli uludağ sözlük türbesi)
daha rahat sınavsız bir dünya. kimsenin benden bir şeyler beklemeyeceği rahatça bir şekilde yaşamak, her istediğimi yapabilmemin tadını çıkarmak istiyorum.
hafif para, güzel iş, 2 erkek çocuk bide sevdiklerime uzun ömür.
kitap yazmak.
akp hükümetinin meclisten çekilmesi.

büyük bir hayaldir zira kazık çakmış durumdalar.
maldivler' de beyaz bir yatakta önümde okyanus, yanımda adriana lima, o uyurken elimde kokteylimle onu izlemek istiyorum sözlük.
en büyük hayalim bu.
drama centre london'da acting okumak.
kovulduğum okula geri dönmek, çok başarılı olmak ama yarrak beyinli gibi davranmamak bide basketbol, futbol falan var ama bi bok olmuycak heralde.
eskişehir'de okuyabilmek..
yazarlarına , girdikleri entry oranında zall tarafından ücret ödenen bir uludağ sözlük.
maddiyatı değil maneviyatı dolu bir hayatım olsa, hesap vereceğim tek kişi rabbim olsa, sinirlenmesem hiç, ağlamasam...
çok sevsem ve sevilsem. çevremdeki çıkarcı insanları bir anda yok etsem hayatımdan. düşünce gidenler değil hep kalanlarım olsa yanımda.
sahip olduklarım için değil, ben olduğum için yanımda olanlarla yürüsem hep. elime bal sürünce cümle arılar elime damladı tümcesi silinip gitse zihnimden, söyletmeseler, hatırlatmasalar hiç...
gerçekten bir ömür yeterdi sözlük.
uzmanlığı izmir atatürk eğitim araştırma hastanesi'nde yapmak.
Belli bir zamandan sonra gerçekleşmeyen ve hayata ayak uydurmanızı sağlayan bir rüya.

Aslında çok şey istememiştim. Küçüklüğümden beri sürekli derslerde pohpohlandım. Sanki tüm dünyadaki matematik sorularını çözebilecekmişim gibi herkes benden o kadar umutluydu.
Çok zengin bir ailenin çocuğu değildim. orta okul sonrasında Anadolu öğretmen lisesini kazandım fakat sanat okuluna gitsinde hiç yoktan ilerisini okuyamazsa bir meslek sahibi olur sözleriyle sanat okuluna yazdırıldım. istemedim gitmeyi ağladım hatta günlerce, çünkü bir amacım vardı Matematik öğretmeni olmak istiyordum.
14 yaşındasın ve tek başına bir karar veriyorsun. Tam istediğim okula giderken önün kesilip başka bir meslek lisesine yazılmam sağlanıyor. olsun buradanda mezun olunca matematik öğretmeni olabilirim dedim kendi kendime. Ama yoruluyordum her geçen gün. Düşünmüyordu kimse bunun hayali varmıdır diye. Azmettim çalıştım. Lise son sınıfa geldiğimde bütün emeklerimi boşa çıkacağını nerden bilebilirdim ki.
Lise sona geldiğimde bir sistem değişti ve meslek liseleri kendi bölümlerinden başka bir bölüm seçtiklerinde inanılmaz bir puan düşüklüğüne yönlendirildi. Artık bir düz lise mezununa göre şansım çok çok daha az diyerek okulum değiştirmek istedim mümkün olmadı. Sanki herkes birleşmiş hayalim olan matematik öğretmeni olmayayım diye uğraşıyordu. Sonunda kazandılar. O kadar istememe rağmen matematik öğretmeni olamadım. Oysa ki her çocuğun hayali vardır. Benim ki de içimde ukte olarak kaldı.
Sahi sözlük sence çok şey mi istemişim de herşey olumsuz gitti.
öss fikrini ilk çıkaranı yakalayıp ağzına...
rock yıldızı olmak ,paraya para dememek ama en önemlisi mutlu olmak ne olursa olsun mutlu olmak istiyorum sonsuza kadar mutlu olmak.