bugün

F16 pilotu.
çocukluk yıllarımda hayalimde değil lakin yaptığım işi çok seviyorum.

elhamdulillah.
Scout. Abuk ülkelerde genç futbolcular keşfetmek ve sevdiğim işten para kazanmak isterdim.
Adli tabip.
Eczaci olmak isterdim yada universitede ögretim görevlisi.
Eczacı.
Sahip olmaya çalıştığım meslek ise öğretmenlik.
Hukukçu olmak isterdim.
kendi işim olacak ama böyle gece gündüz çalışacak bir iş değil. oturduğun yerden kontrol edebileceğin bir iş.
Zihinsel engelliler öğretmenliği.
Canlı manken olmak.

Cansız manken vahe gibi değil. Mesela bir filmin çekildiği ya da bir romanın yazıldığı ev müzeye dönüştürülsün. Ben üstümde herhangi bir karakterin kıyafetleriyle oturup bir koltuğa akşama kadar kitap okuyayım. Gelen geçen fotoğrafımı çeksin, onlarla göz teması kurmayacağımı bilmenin verdiği rahatlıkla... Obje gibi asılı durayım bir köşede, akşam da üstümü değiştirip evime gideyim. Uzanayım koltuğuma sızana kadar kitap okuyayım.

Çok mu çok şey istiyorum? Akbank sergiye de tavım bul beni.
mimarlık.
sakıp sabancı.
öğretmenlikti. çok istemiştim. ama çabalamadım.
avukat olmayı isterdim, ağır ceza avukatı.
istihbarat ajanı olmak isterdim neyseki çok yaklaştım.
Ev kedisi olmak.
Gazoz dükkanı açmak.

Her şeyden elimi eteğimi çektiğim bir vakit içinde sadece gazoz seçenekleri olan bir dükkan açmak. Su bile satmayacağım sadece gazoz. Sabah 10’da açar 16.00 gibi kaparım en geç. Cumartesi pazar da açmam.

15 yıldır en büyük hayalim bu. Çünkü vizyonsuzluk bunu gerektirir.
nba'de oynayan basketbolcu.

-düşünsenize keyif aldıgınız şeyi yapıyorsunuz.üzerine bunun için size yılda 40-50 milyon dolar para ödüyorlar. bunun yanında sponsorluklar vs gibi ek gelirler.

-tek yapman gereken sevdiğin şeyi keyifle yapmaya devam etmek,kendine bakmak,antrenman yapmak,uyku düzenine vs özen göstermek vb.

-10 sene içinde kazanacağın para belkide 300-500 milyon dolarları bulacak ve bu paraları kazanırken sevdiğin işi yapmış olmanın verdiği haz paha biçilemez.