bugün

çaylak olarak yazdıklarımın kabul edilmeyecek hoşa gidilmeyecek silinecek olması.
(bkz: 6 nesil yazarlar)
bağlanma fobisi.
yalnız kalma fobisi, pskolojim bozulur valla, hayattan soğurum giderek.
ne yaptığın yemeğin, ne içtiğin biranın tadı olmaz iki lafın belini kırıcak biri veya birileri olmadıkça.

yıllar sonra gelen edit: yalnız yaşıyorum ve çok mutluyum, huzurluyum. ters köşe gibi bişi oldu ama yalnızlık iyiymiş aslında hee.
şimdiki fobim denizdeki balıklar hacı, açılınca biraz altımda balık falan görürsem cinsi ne olursa olsun anlamam zaten götüm götüm karaya kaçıyorum, çirkin ve korkunç yaratıklar lan!
nedense evde yalnizken tam uykuya dalmadan once yan odadaki butun esyalarin havada uctugunu tavanda gezdigini garip garip hareket ettigini dusunuyorum bir cok gece. kapi kapali goremiyorum tabi. kapiyi acip baktigimda benden birkac mili saniye once nasil olur da hepsi yerli yerine sessizce geciyor cok merak ediyorum gercekten.
zıplayan böcekler.
sözlük yazalarının bazı kişiler tarafından tuhaf karşılanabilecek, belki kendisinin de tuhaf karşıladığı bir şeylerden korkma durumudur.
mesela peri16 adlı yazardan örnek verecek olursak: birinin bana bir şey fırlatması. ille de bana olması gerekmiyor aslında kimse bir şey fırlatmasın istiyorum.
karanlık.
yükseklik.
kapalı yerde kalma.
sözlük yazarlarının korktuğu şeylerdir. örneğin bu yazarın 'hep çaylak kalıp kendin çal kendin oyna havasında kalma korkusu vardır.'
korkmaktan korkma fobisi.hiç korku filmi izleyememe mahrumiyeti.
kadınlar.
hobi fobisi.
(bkz: sözlük yazarlarının tuhaf hobileri)
sevişirken kalp krizi geçirip ölmekten korkuyorum anasını satayım.

genelde işime bakarım, aklıma gelmez gerçi ama geldi mi fena oluyor.
sikivereyim böyle korkuyu.
(bkz: tuvaletlere konan ucu kapalı naylon terlikler)
yükseklik
sabah sabah soguk hava
mutfakta biçagin uç kismi disari bakarken (sanki tokezleyip uzerine dusup biçak vucuduma gircek hissi var)
çok deger verdigim arkadaslarimi her an kaybedecekmisim korkusu
yosundan korkmak gibi tuhaf durumları doğuran fobilerdir.
(bkz: gecekondu) (bkz: tayyip erdoğan)
(bkz: ajdar anık) (bkz: kabak sulusu)
el ele tutuşmak. sevgiliyle siyam ikizleri gibi dolaşmak.
çince konuşacakmış gibi bakan bir bebeğe sahip olma düşüncesi.*
yükseklik, gökgürültüsü, asansörde kalma, ölüm vs vs vs. ama en ilginci kadife kumaş. korkuyorum kadife kumaşlardan. içim ürperiyor, midem bulanıyor, tüylerim diken diken oluyor düşününce bile. görünce de koşarak uzaklaşıyorum.
linç çetesinin eline düşmek.
köprü

muhtemelen temsil ettiği değer için o da. bir yerden başka bir yere geçme, yeni başlangıçlar yeni bilinmezlikler. her geçtiğim köprü yıkılacakmış gibi gelir sırf bu yüzden.