bugün

liseliler sizi bu konu ilgilendirmiyor. siz bi zahmet siktirin. bu konu beyaz tozlu çalmayan ferdi tayfur kasetleri, kahverengi dışı turuncu yazısı olan ve bozuk sesli orhan gencebay kasetleri olanlaradır.

ilk aldığım kaset tabii ki pink floyd'un the wall albümü değil songül karlı'nındı beyler itiraf ediyorum. hatta omuz omuza gardaş, omuz omuza gardaş, bektaşi zeybek dadaş, dağlar omuz omuza...

hey gidi günler hey...
levent yüksel - bi daha

hoş ona da almak denmez ya gazetenin hediyesiydi.
zülfü livaneli ada. http://fizy.com/#s/1m4tbe
(bkz: komedi dans üçlüsü allak bullak show).
çocukken mario kaseti. gerçi hala bitirmiş değilim o oyunu.
(bkz: nez - sakın ha)

mallık göstergesidir.
utanıyorum ama...
(bkz: atilla taş) (bkz: kırmızılım)

simeranya ya teşekürler editledi beni.
ebru yaşar seni anan benim için doğurmuş.
abim alırdı ben dinlerdim. ondan kasete hiç para vermek nasip olmadı sonra da cdler çıktı zaten. * *
(bkz: oya-bora)
(bkz: seni bana yazmışlar)

hala dinlenebilecek şarkıları vardır,sevmek zamanı gibi.
sibel alaş- fem.
cengiz kurtoğlu - seviyorum

aldığım tek kasettir. yani hatırladığım kadarıyla. daha sonra zaten teknolojiyle tanıştık kaset olayı bitti.
(bkz: şebnem ferah)
(bkz: kadın)
çocukken serdar ortaç hayranı olduğumu itiraf ederek...
serdar ortaç'ın ilk albümü... adını bile hatırlamıyorum, zaten sonradan üstüne radyodan şarkı kaydetmiştim.
muazzez ersoy- nostalji. ama nostalji kaçtı hatırlamıyorum. daha sonra telef oldu zaten.
(bkz: dolu kaset üzerine radyodan şarkı kaydetmek)
ayna - çayımın şekeri.
sezen aksu-sezen aksu söylüyor.
evde kitaplığın altında duran bir kutu dolusu kasetler aklıma gelmişti geçen.

malum, sony, walkman üretimini de resmi olarak durdurmuştu... açtım dolabı, aldım kutuyu önüme baktım içindeki kasetlere... hey gidi hey; içinde insanın çocukluğu, ilk aşkı, babanın gençliği daha neler neler... hepsi içerde. ama aralarından bir tanesine gözüm takıldı.

"nilüfer - yine yeni yeniden" evet buydu aldığım ilk kaset.

sene 1992.

18 sene geçmiş üstünden. onsekiz sene...

dile kolay...
barış manço- mançoloji.
levent yüksel- medcezir (1993).
yonca evcimikti galiba.
metallica-master of puppets...
sene 1987, o zamanlar ordu pazarı diye bir marketimsi vardı, oradan almıştım, hala duruyor evde.
tarkan - aacayipsin
burak kut'un ilk kaseti. yamulmuyorsam benimle oynama'ydı adı.
atilla taş - kırmızılım remix albümü.

kapağını da hatırlıyorum; atilla taş, meşhur olup, dizi alemine geçtikten sonra kendini değiştirmiştir ve kafasını griye boyamıştır. evet, griye. asla unutmam onu. üstünde de kırmızı, dar bir body ve siyah pantolon.

kim unutur ki bunu? muah