bugün

hayatınızı yaşayın.
gözlük modası hakkında zevk sahibi bir yazar açık oylarsa soracak birkaç sorum var mesaj atmayın oylayın döneyim özel mesaj alımı kapalı.
aranizda bazi orospu cocuklari var onlar kendilerini biliyor, akilli olsunlar.
Doğuda erzurum, kars, muş, ardahan, ağrı gibi yerlere yolunuz düşerse dizel otomobillerden uzak durun.

Sabah bir saat zorlamamıza rağmen çalışmadı aracımız. Sonra ise benzinli emanet araçla merkeze indik.

Velhasıl soğuk yerde dizel pişmanlıktır.
impius'u mutlu edin. beni beni.
sabahın köründe hayvan gibi korna çalmayın.
sevdiğinize sürekli onu sevdiğinizi söylemeyiniz. sevginizi hissettirin "seni seviyorum" kelimelerinin arkasına saklanmadan. bir yerden sonra bomboş, anlamsız.
Birçoğumuz yeni bir sayfa açmak için hayatımızda yeni olayların meydana gelmesini bekliyoruz. insan kendini değiştirmedikçe hayatının değişmesini beklememeli.
Olmayan şeyleri zorlamayın.
hayatınızdan çıkardığınız insanları özlemeyin, geçmişi düşünüp orada kalmayın.
sevgiliniz veya eşiniz ile yaşadığınız kötü olayları başkalarıyla hemen paylaşmayın. zira yeri gelir siz unutursunuz onlar unutmaz.
Piyasa bin lira için bin takla atan cambazlarla dolu. iş yaparken çok dikkatli olun.
takla başına 1 lira, fena rakam değil.
Biliyorsun ki ölümü öldüremezsin. Kabir kapısını kapatamazsın! O vakit o kapının sana daha güzel açılması için çalış. Ölümü sakın ola unutma.

Sen niye varsın he? Bu kâinat niye var? Senin vazifen nedir? Bu gidiş nereye? Ne bu rahatlık ölüm senedin mi var yoksa elinde?
bu mevsimde kimseyle öpüşme
sonra hayvan gibi grip oluyorsun.
Uzun ince bir yolun neresindeyiz.

Dün yaşandı, bugün elinde yarın meçhul…

Yarınların pişmanlıkla geçmemesi için,

Bugünden yarını planlamak gerekir…

Yaşanılan her olay bir kazançtır…

Nefes aldığın her gün hedefe varabilmeye bir şanstır.

Hayat kimseye kötülük yapmaz.

iyilik ve çirkinlikleri oluşturan yine bizleriz.

insanları her türlü zorluğa karşı güçlü tutan inançlardır.

Unutma, her batış şanstır.

Batan her gün yeni bir günün habercisidir.

Etrafınıza koro halinde bizi aşağı çekmek isteyenlere inat;

Geleceğe ümitle, azimle bakmalı…

Dünün olumsuzluklarından ders çıkartıp,

Geleceğe ümitle bakmak, hayata marifettir.

Tarihin altın sayfalarında yer bulanların ortak özelliği;

Yola tek başlarına çıkmalarıdır.

Engelleri, şans olarak görmeleridir.

Her olumsuzluktan fırsat oluşturmalarıdır.

Küsmeyi, kırılmayı belleklerinde silmeleridir.

Herkesi olduğu gibi kabul etmeleridir.

Yaşanılan sayılı günlerde sayısız hizmet yapmak…

Her kişinin değil er kişinin işidir.

Hayat bir problemdir.

Ama çözmeyi bilen için bir eğlencedir.

Bu yaşam alanı, bizlere sunulmuş bir fırsatlar manzumesidir.

Kimse kaderine, hayatta küsmemelidir.

Unutulmaması gereken, talih insanın yüzüne gülecektir.

Yeter ki; işini takip etmeli ve hayattan kopmamalı.

Her güne diri ve canlı başlamalı.

Belleğimiz olumsuzlukların değil güzelliklerin merkezi olmalı.

Dost sayısı artmaz,

Dostluk fedakârlıktır.

Kara günde fener olabilmektir.

Herkesin kaçtığı dönemde kale gibi durabilmektir.

insan güçlü ise dost görünümlü post çoktur.

Ayağın kaymaya başladığı anda hakiki dostlar yanındadır.

Unutulmaması gereken, bu hayatta herkes yaptığının karşılığını görecektir.

Kimseye kalmayan bu hayat sana da kalmayacak!

Ama öyle yaşa ki, sen olmasan da gönüllerde yaşa.

Tarih seni, dostlar hatıranı unutmasın.

Mutlu bir hayat dostlarla mümkündür.

Mutlu bir nesil mutlu anne babalarla kaimdir.

Gülen yüzler mutluluğunu yaşamında uygulayandır.
Yaşadığınızın farkına varın.
Nefes aldığınızı hissedin.
Çektiğiniz acının bile tadı başka oluyor o zaman.
an itibariyle bir konu hakkında istediğim tavsiyelerdir. konu şöyle arkadaşlar abiler ablalar.
efendim 2 yıldır sınıftaki merveye dibim düşüyor. kendisinin yaşam tarzı da hoşuma gidiyor. tanıdığım kadarıynan kriterlerimden birine uymamazlık etmiyor. yeri gelince ciddi, ama yeri geldiğinde de gülmekten çekinmeyen, çalışkan bir kız. azıcık ucundan güzel ve pek bir salaklığını görmediğim bir kız kendisi. birde, azıcık kafa kırık olacak kız dediğinde. arada saçma saçma hareketler yapacak. ama bu hareketlerin sebebi geri zekalı olması olmayacak. zevk alacak bundan. birazcık trol olacak kimi zaman, buna rağmen genelde ciddi olacak, hah işte bu kız o kız. neyse. kendisiyle pek sohbetimiz olmadı. uzun zamandır kendisiyle sohbet edip birbirimizi daha iyi tanımamızı istiyorum ama bir bahane yok elimde. tabi 50 kişilik sınıfta herkesin belli bir karesi var 3-4 kişilik. yani sınıfta 1 erkekle konuşmuyorum hatta görünce selam bile vermiyoruz birbirimize ve bu dürzü bizim merveynen arkadaş. ne yapsam ne etsem derken aklıma not istemek geldi. ama öyle sadece merhaba şu dersin notlarını verir misin değil. kızın başarılı olduğu ve notlarını tam tuttuğu bir ders var. final haftasında bu dersin sınavından sonraki gün haliyle notları yanında taşımak için bir sebebi olmayacak ve o sırada ben bu kızı herhangi bir sınavdan çıkarken yakalayacağım. notları isteyince vermemezlik edeceğini düşünmüyorum ama haliyle notları yurtta olacak. yarın getirebileceğini falan söyleyecektir ve cevap olarak yarın karşılaşamama ihtimalimizi ortaya vuracağım. kızın kaldığı yurt fakülteden 200-300 metre ötede ve yurda gidip bugün alabilirse ona yolda eşlik edebileceğimi söyleyeceğim. eğer kabul ederse yolda biraz sohbet etme imkanı buluyoruz. daha sonra defteri alıp gelecek ve fakültenin 50 metre aşağısındaki fotokopiciye gideceğimi, isterse yanımda gelebileceğini, işim biter bitmez defteri iade edeceğimi söyleyeceğim. büyük ihtimalle az önce söylediğim ertesi gün karşılamama ve defterin bende kalma ihtimali aklına gelecek ve kabul edecektir ve yine bana yol arkadaşlığı edecektir ve bundan sonra en azından karşılaşınca bir selam vermesini umuyorum. tabi bunlar en iyi ihtimaller yanlış düşünüyor olabilirim. böyle konularda kafam pek çalışmaz. lakin şöyle bir şey var ki hiç selamlaşmadığımız bir kızdan final haftası not istemek ayıp olur herhalde. işin içinden çıkamadım.

evet sevgili saygıdeğer sözlük yazarları genelde böyle şeyler yapmam ama bu konuda böyle bir zaafım var. yardımlarınızı bekliyorum. mesaj kutumu yeşillendirebilirsiniz. emeği geçenlerden allah razı olsun.
"ihtiyacınızdan daha fazlasına sahipseniz daha uzun bir masa kurun, daha yüksek bir çit değil."

görsel
"salak salak lafları marifetmiş gibi kullanmayın."
siz siz olun sadece siz olun, başkasına özenmeyin. çünkü sizden başka yok.
vay vay vay ne laf ama.
bırakın herkes istediği gibi nefes alsın. yeter ki siz istediğiniz kişiyle nefes nefese kalabilin.
Askere gelmeyin, bedelliyi bekleyin.

Bize geçiriyorlar bare sizi kurtaralım amk.
Sürekli aynı boku yemeyin.