bugün

artık söylenecek bir şey kalmadığını ifade eden çok havalı bi finiş cümlesi.
(bkz: finish)
sertap erener'in fazla söze gerek olmayan şarkılarından birisi.
sözleri*
Yarından haber yok dün bitti
Saatler son günü çalıp gitti
Yeminler yaşlandı dudaklarda
Düğümlendi derken söz bitti

Vagonlar bir dolup bir boşaldı
Kuruyan gözlerim yine yaşardı
Sarardı sırayla fotoğraflar
Ne hayatlar içimde kaldı

Unutursun için yana yana
Unutursun ölüm sana bana
Zaman basıp kanayan yarana
Unutursun, unutursun
söz,müzik: (bkz: sezen aksu)
adına "unutursun"un daha çok yakışacağı iddia edilen şarkı.
platonik aşkınızın başkasıyla birlikte olduğunu öğrendiğinizde acınızı içine atmanız gerektiğini öğreten şarkı. Fazla dinlemek sakıncalı olabilir.
bu şarkıya bulunabileck en güzel isim zaten konmuş:söz bitti.gerçekten de sözün bittiği yerde bu şarkı uzun uzun dinlenmelidir.ahmet telli "birden ayrımsadık ki ayrılık orda başlıyor tam da susuşların birbirine eklendiği yerde " der bir bir şiirinde.susuşların birbine eklendiği, sözcüklerin boğazda düğümlendiği noktada şarkı başlar; kanayan yaralara zaman basmayı öğütleyerek son bulur.
sertab erener in sesiyle geldiginde, nsa ruh halinizi 900 derece döndürebilecek sarki.
dinlemeden anlasilamayacak cinsten.
sezen aksu'nun onno tunç'un ölümü üstüne yazdığı söylenen bi başka şarkısıdır** ölüm gelmiş, kelimeler tutulmuş; söz bitmiştir.aşk maşk, ayrılık bilmem ne değildir aslında unutulan, unutulan ölümüdür.
unutursun için yana yana
unutursun ölüm sana bana
zaman basıp kanayan yarana
sertab erener'in "turuncu" albümünde yer alan bir şarkısı. çok vurucudur, hassas bünyelere zararlıdır.
"kanayan yaraya zaman basmak"... sanıyorum bu sözü sadece sezen aksu yazabilir.
sertab şarkıda unutursun dedikçe, insanın yüreğine daha bir kazınır unutulmak istenen.
sertap erenerin, ayrıldığı sevgilisini unutucağını sananlarla dalga geçmek için söylediğine inandığım şarkıdır. her dinlenişte daha da hatırlatır gideni daha da unutturmaz.
noktanın koyulması gereken zaman.cümle olarak da algılanabilinir.
asla unutulmayacagı düşünülen şeylerin bile zamana direnemeyecegini destansı bir şekilde anlatan sezen aksu şarkısı. sertab erener ise şarkıyı yüreginden öyle bir okumuş ki harbiden bunun üzerine daha bir şey denmez.

ne diyelim ki; söz bitti !
gerçek "son"un geldiğini anlatan söz. sözün bittiği yerde, çok şey biter.
sertab erener'in en cok acitan sarkilarindan biridir. telkin sarkisidir.

her "unutursun"da biraz daha hatirlarsin, yanarsin.
susmanın en güzel cevap olduğu andır.
yarından haber yok, dün bitti
saatler son günü çalıp gitti
yeminler yaşlandı dudaklarda
düğümlendi derken
söz bitti

vagonlar bir dolup bir boşaldi
kuruyan gözlerim yine yaşardi
sarardi sırayla fotograflar
ne hayatlar içimde kaldı

unutursun için yana yana
unutursun olum sana bana
zaman basıp kanayan yarana
unutursun, unutursun...

diye devam eden unutursun adıyla bilinen sertap erener'in yorumladığı sözü -müziği sezen aksu'ya ait şarkı.
düzenlemeside demir demirkan a aittir.
Söylenecek sözü,anlatacak öyküsü olan birinin son sözü, dünyaya gözlerini kapadığında biter.
Sezen Aksu'nun yaşayarak yazdığı daha ilk kelimesinden anlaşılan; insanı darp eden, tartaklayan, ne söylense az kalacak bir şarkısı. Kendisi de muhteşem bir düzenlemeyle "Yürüyorum Düş Bahçelerinde 2" albümünde seslendirmiş, çok ta iyi etmiştir.

Zaman basıp kanayan yarana, unutursun...
klibinde yanan sertab erener'e ev sahipliği yapmış şarkı.
hiç bir zaman bitmeyen şeylerin başında gelir. her durumda söylenecek bir söz vardır.
insan ister ki söz bitsin, ama bitmez. her koşulda devam eder. biten başka şeylerdir.
Sezen aksunun daha güzel söylediği acıklı şarkı.
https://www.youtube.com/watch?v=DClrsdy1NyM