adada lostçuluk oynayan abiler, ablalar.bi de ada konseyi falan var bunlarda.hey allahım.o ne lan öyle?ada konseyi?hayatın sırrını falan mı biliyor o konsey?hep orda kalın lan.gelmeyin burlara.
erkeklerin sakalların uzamasına ragmen kızların bacaklarındaki o pürüssüz görüntü ile ekranlara izleyici cekmeyi basaran saçma yarısma programlarındandır..
merve isimli yarışmacının mor bikini üstü olmasa vallahide billahide izlenmeyecek programdır.
artık haftayada oğuzhan ı elemezlerse , gidip herkesin kafasına oğuzhanın yaptığı gibi yapboz parçasıyla vurucağım yarışmadır.
Aylardır aç olduklarını söyleyip, tuttukları balıkları pişirmeye üşenen insanların yarıştığı komik program. Yani aylarca aç olacaksın ve kocaman balıkları yakalayıp, pişirmeyeceksin. Sonra o balıklar kurtlanacak, bayatlayacak Yani sırf şuradan yola çıkarak aslında orada yarışanların aslında aylarca aç kalmadığını falan anlayabilirsiniz. Zaten daha önce söyledim ama yine söyleyeyim yani kimse inandıramaz o yaşlı amcaların aylarca aç kalıp, sağlık problemi yaşamadığını.

ayrıca;

(bkz: survivor adasında mastürbasyon yapmak)*
hakan ve gizemi elemesinler.bu hafta kesin sarı seda gitti ama gitmesin hakanla gizeme yardımcı oluyor.Bence bu hafta gitmesi gereken oğuzhan yada ertan ama ertan en sinsisi ya o gitmeli.
kutumu açar mısın programında insanların ne kadar iki yüzlü olduklarını ortaya çıkaran program. hani sana canım feda, senin için her şeyi yaparız, seni çok seviyoruz muhabbetleri? hepsi birbirinin arkasından iş çeviriyor.
hakan böyle değildi azizim...
var mısın yok musun da hepsi sevgi pıtırcığıyken adada yalnız kalmalarıyla birlikte birbirlerinin gerçek yüzlerini görmelerine sebep olan yarışmadır.
(bkz: show tv nin ibretlik bir kanal olması)
ihsan adlı yarışmacının almancı seda'ya "lan bak kız mız dinlemem çakarım suratına" dediğini laf arasında yine sarı seda'dan duyduğumuz program.
varmısınyokmusun da abicim ablacım kardeşim diye yalakalıklarından bıktığımız,her zaman biz burada bir aileyiz,dışarıda da görüşüyoruz diyen yarışmacıların adada gerçek yüzü ortaya çıktı.daha önceki yarışmalarda da böyle kavgalar,gruplaşmalar vs oluyor muydu,izlemediğim için bilmiyorum ama bu yarışma insan insanın kurdudur sözünü doğruluyor.
son dörde ertan, oğuzhan, başak ve aydın'ın kaldığı yarışma.
Sarı Seda'nın yalanının Acun tarafından ortaya çıkarıldığı yarışma.

Iı şey,öyle işte diyerek çırpınışlarını izlemek çok zevkli oluyor.
bir arkadaşımın aylar önce hakkında konuşurken, "mervenin göğüsleri çok tatlı yaaa." dediği tırt yarışmadır.
vasat bir senaryoya sahip yarışmadır. gösterilen performanslar dışında * herşey önceden planlanmıştır. bazı saflar yarışmadaki dialoglar üzerine uzun uzun konuşmakta o yalancı, bu iyi , bu kötü gibi tanımlamalar yapmakta boşuna çaba sarfetmektedirler. bir film farzedin izleyin geçin.
hakanın bütün yarışmaları kazanarak,yarışmanın sonunda diğer gruba sırıtarak 500.000 tl'yi alacağı yarışmadır.
ekran başında, yarışmacılarını yolma isteği uyandıran yarışmamsı olaydır.
dönek nasıl olunur sorusunun cevabı veriliyor her bölümde.
televizyon başında izlerken yarışmacılara ' allah belanızı versin. ' diye beddua ettiren yarışma. bu kadar iticilik, rezillik olmaz ya.
Baştan sona mantık hatalarıyla dolu yarışma.

Öncelikle yarışmcacı seçiminde adil davranılmamış. 2 tane her yarışmayı kazanabilecek, atletik çocuk var gerisi yaşlı amcalar falan. Sonrasında bunun farkında olan yaşlı amcalar kendi aralarında grup olmuşlar, kafalarına göre adam eliyorlar. Yarışma kazanan, kazanabilen adamlar çatır çatır bu amcalar tarafından eleniyor. Ben hepsini geçiyorum o bursalı olduğunu öğrendiğim survivor ertan isimli şahsiyeti gördükçe bu kadar mı küfür edesim gelir bilmiyorum.

Ayrıca sevgilisi elenen hakan'ın, sevişeceği kimse kalmadığı için mi, grubundan bir eleman gitti için mi üzüldü merak ediyorum acun özel mesaj at bana.*
yarışmacılarının artık anlamlı cümleler kuramadığı yarışmadır.
--spoiler--
gizem:ay seda fosur fosur uyuyordun akşam.meali: horul horul.
seda: ben seda aktuğluysam anlatabiliyo muyum? ben seda aktuğluyumdur.
emin:bak bana şakayla karışık alınganlık yaptırıyosunuz ben burdaki herkese abi diyorum.
ertan:sen gitcen ki hakan naparsan yap gizem gitcek yani.
emin: benim hanım kızmasın bana diye korktum yani acun bey yatakta iki kişilikti ev yatağı gibi hanım kızmasın yani.
aydın: bakın ben yanardönerlik yapmadım ben pazarcıyım , yanardönerllik yaptıysam bu benim görüşümdür.
başak: bi daha dönersen seda , ağzına sokarım ayağımı!
--spoiler--
to be continued
hakanın yaklaşık 9 haftadır elenmeye çalışıldığı , yine de bir türlü elenmediği göz önünde tutulursa ; hakanı adada tutmaya çalışan gizli güçleri barındıran show tv yarışması .
bir olayı anlatmak için olaya şahit olan herkesten ayrı ayrı röportaj yapılması ve her röportajda da aynı şeylerin anlatılmasıyla sıkıcılıkta seviye atlatmış programdır.
artık çok çabuk bitmesi gereken programdır.ben bu kadar planı bu kadar entirikayı yalan rüzgarında görmedim adamlar artık açık açık ben sana şöyle oy verdim sen bana böyle verdin muhabbeti çıktı o başağıda yok bebek yüzlü yok çok güzel diye konuştuk kız birinci dereceden pezevenk çıktı.gizeme 6.oyu onun kulladığını kendisi söylüyo ama ilk dört basınıda sızdı belli seda,ihsan,ertan,başak seda bu mallıkla ilk 4 e nasıl girmiş anlayamadım
siyaset derslerinde okutulabilecek derecede lobi faaliyetleri başlamıştır artık . yemin ediyorum konsey gecesi ihsanın söylediklerinin yarısını anlayamadım . lost falan hikaye , o ihsanın dediklerini anlayanın sırtı yere gelmez.

ayrıca senaryo da olsa arka sayfalarda "ihsanın 1. olduğu , 500.000 i kaptığı" yazmasına rağmen insan hakan ın yenmesini istiyor .
adam tek başına bütün erkeklerle birden mücadele ediyor , kızlar zaten hiçbi yarışmayı kazanamaz . o yüzden bütün erkekler ona karşı sanki 5 vs 1 gibi bir durum var .
o yüzden hakanı destekliyorum ...