bugün

bize ne efenim insanların kavgalarından adadaki mücadelelerinden. bir önceki survivorlar ne işe yaramış ki? sorusunu kendi kendime sorduğum ve izlenilmesini son derece saçma bulduğum modlanmış magazin programıdır.
Acun'un parlak fikirlerle dolu beyninden fırlamış yarışma. Hadi önceki yarışmalarda adam gibi kondisyonu yerinde o şartlarda yaşayabilecek fizikte adamları alıyordun da izliyorduk, bir tat alıyorduk yarışmadan. Çok akıllı ya arkadaş, reyting yapacağım diye 150 kilolukları, yaşlı başlı adamaları yarışmaya alıyor sonra da survivor diyor. Bırak ya..
o kadar genç, donanımlı, güzel, zeki, akıllı insanı bir adaya götür sonra "nasıl hayatta kalacaksınız gösterin herkese" diye yarışma yap. yazık amnkoyim ya. koy orada ki kızları herhangi bir oluşumun gençlik kollarına neler yapabileceklerine senle beraber bizde şaşıralım. ben bir hamburgere götünü verecek insan görmek istemiyorum arkadaş tv'de.
bir kere de işe yarar bir program yap be acun, cehennemin öte tarafında ki adalarda yarışan insanlardan bize ne. ne güzel ülkeleri geziyordun eskiden, görüp heyecanlanıp "ulan kesin buraya gitmeliyim" diyorduk. şimdi bize gösterdiklerine bak.
bir birinden gıcık var mısın yok musun yarışmacılarının show tvde çevirdikleri tiyatrodur. ulan ne uyuz adamlar ne beleşçi herifler ya televizyona kapağı attılar, gitmiyorlar.ama kızlar öyle değil. onlara burdan davuk yollamayı düşünüyorum. yazıktır.
ezgi'yi elediler ya. sikseler izlemem artık. fıstık gibi kızı elediler salaklar ya. çok dertliyim sözlük.

ezgi gidince artık bir hiçe dönmüş programdır. her şey yalandır.
kızların manikürleriyle, pedikürleriyle dikkat çeken yarışma.
çirkin heriflerin ekranlardan fırlayıp odamıza girdiği yarışma. geçen gün furkan isimli yarışmacının elendiği bölümdeki oğuzhan isimli yarışmacı yurt genelinde uzun süreli korku ve paniğe yol açmış. naçizane fikrim, acun ılıcalı'nın var mısın yok musun galiplerine para yerine şöhret vermeye çalışmasıdır bu program.
kız tarafında gizemin tayfasının üstünlüğü sağlaması ile hakanın arkayı sağlama aldığı ve birleşme adasına kadar yırttığını izlediğimiz son bölümü ile dün akşam ekranlardaydı.güzel eğlenceli gidiyor.erkek adasındaki hakanın tayfanın ezilmesi biraz sinir bozucu artık yapıcak birşey yok kızlar sağolsun diyerek birleşme adasını bekliyoruz.

(bkz: birleşince göstericem onlara)
en başta bi kız vardı. tuğçe. onu elediler. bi daha da izlemedim.
Adaların birleşmesi hedesinden sonra sevgililere sevişme özgürlüğü verilecek mi acaba diye merak ettiren saçmalıklar ve çelişkiler ile dolu program. Sevgilisi ile aynı adayı paylaşıp, sevişmeyecek erkek sanırım acun'a vurur. pardon acun'u vurur yani.
yarışmanın çekildiği adalar büyülüdür. adada kalanların hiç birinde koltu altı şeysi yok. üstelik kızların bacakları neredeyse her gün ağda yapılmış gibi.
var mısın yok musun'daki karakterlerin yarıştığını görünce nursel'i izlemek için açtığım ancak hayal kırıklığıyla kapattığım program.
çok fena keklendiğimiz yarışma çok.

ya bu yarışmacıların hepsi var mısın yok musunda sevgi pıtırcığı değiller miydi? birbirlerinin kesesi için gözyaşı döküp hamdi'ye sövenler bunlar değil miydi? şimdi bıraksalar birbirlerini kesip kesip yer lan bunlar. zaten açlıktan zaafiyet geçirip ecnebi ellerinde nalları dikecekler bu gidişle.
bir tane sürahi nene kılıklı sarışın hatun var, inanılmaz şirin ya.
koskoca ağaca çarpmış, "görmüyorum ki sol tarafı gözüm kapalı" diyor.
sırf bu kız için izlediğim yarışmadır.
aydın adlı yarışamacının ne kadar dönük olduğunu gösteren yarışma.furkan'ı eledikten sonra oğuzhan abi var ya kral adam diyordu.şimdi ise bu kadar kıl insan yoktur diyor.allah kimseyle insanı aydın gibi biriyle aynı yarışmaya düşürmesin
an itibarıyla kızlar takımından esmer seda elenmiştir.
bu yarışmada ertan adında mikser kılıklı biri var. o adadan türkiyeye dönmesin. çekirge de görürsem kırarım ağzını burnunu. bi insan bu kadar mı kompleksli olur lan. süper itici bi tip. gözüme gözükmesin. başağın dişini de kırdı ayu.
an itibariyle kızların salaklığının bir kez daha kanıtlandığı programdır. aralarında bulunan biraz atletik, yarışma kazanabilecek kabiliyetteki kızları birer birer eleyip ortada mal gibi kalmanın ve bütün dokunulmazlık yarışlarını kaybetmenin başka bir açıklaması olamaz. bu gidişle yakında kızlar-erkekler diye bir yarışma kalmayacak, adı erkek erkeğe olarak değişecektir. bu yarışma ayrıca kızların boyuna tıkındığı ama dokunulmazlık yarışlarını erkeklerin kazandığı bir yarışma olarak da kayda geçecektir. anladığım kadarıyla erkekler ödül oyunlarını özellikle kaybedip bu geri zekalıların konsantrasyonunu çok iyi bozuyorlar.
kızlar-erkekler diye iki takım olan survivor, kendimce erkekler-erkekler diye ayrılmış olduğunu düşündüğüm yarışmadır.
bu yarışmadaki ertanın artistliği kime diye merak edilen yarışma. adam iyiki bir grubun içinde arkadaş kendini elenmesi imkansız yarışmacı olarak görüyor resmen. yarın birgün aydın abisi onuda satar o zaman görür.
dün ilk defa izledim. erkeklerin yaptığı dedikodu, arkadan kuyu kazma, çirkeflik, bağrışma-çağrışma vs gibi eylemlerini izlerken ağzım açık kaldı sözlük. kızlar adasında çıt yok, erkekler adası resmen çorbaya dönmüş. ertan değil de bi tane paso bere gibi bi şey takan bi herif vardı -adını hatırlamıyorum şimdi- böyle tiki bi şeye benziyodu hah işte o acayip sinsi, sessiz ve derinden ilerliyor bence. ona dikkat etsinler.
her izlediğimde ertan isimli beyinsize sövdüğüm yarışma. bir insan bu kadar mı itici olabilir ya. ne zaman görsem ya yan gelip yatıyo ya da millete napıyon, nediyon, onu da alıyoz mu gruba, hakanı gönderiyoz mu tarzı konuşan uyuz bir tip. dokunulmazlık oyununda kızlara yaptığı kaba hareketinden sonra iyice gözümden düşen yarışmacı. adamı tanımıyorum ama gerçekten bir antipatim oluştu ona karşı sözlük. *
(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya)
'bu kadar da olmaz' dedirten tamamen gerçeklikten uzak yarışma...
Nette dolaşan söylentilere göre, son dörde Sarı Seda,Başak,Ertan ve ihsan kalmış.Yarışmayı da ihsan kazanmış.
iyice saçmalamaya başlayan yarışma.