bugün

http://m.milliyet.com.tr/...e-rusya-ve-dunya-2519961/
Milliyetin haberine göre savaş bitmiş. Öyleyse dönmelerine ne gerek var?
Yürüdükleri yolları, oturdukları kaldırımları, soludukları havayı ve hatta yanından geçtikleri çöplükleri pisleten, bir an önce geldikleri lağım çukuruna gönderilmeleri gereken iğrenç yaratıklar.
sözlük formatını öğrenip kendileri için bir türkçe sözlük açmaları çok iyi olur. hem türkçeleri gelişir, hem organize olurlar, hem sesleri duyulur ve hem de iletişim kurabiliriz.

5 yılı geçti buradalar; hala türkler ve suriyeliler iletişim kurabilmiş değiller. iki toplum da diğerini görmezden gelerek yaşamaya çalışıyor.

suriyeliler kendi düşüncelerini ifade etmedikçe onların yerine bunu başkaları yapıyor. kendilerini iftiralardan korumak için ortak bir bilinç oluşturup kullanabilmeleri önemli. neredeyse hepsinin elinde akıllı telefon var. bir sosyal platform kurun artık.

yoksa bu iftiralar artacak:
https://www.google.com.tr...ilan-13-yanlis-bilgi/amp/
300,000 Iraklı Kürd'ün Doğu ve güneydoğu anadoluyu oluşturduğunu sanan malların aynı kefeye koydukları çoğu hainlerdir.

Allah bilir Bulgaristan zulmünden kaçan Türkler ile Birlikte Türkiye'ye kaçmış Bulgar çingenesi ibne burda Ahkam kesiyor.

Burası anadolu koçum Hainlik yapan şerefsize yer yok, Hainlik yapan kimse yeri mezardır.
Asayişin damına koymuşlardır.

Gittiği yerde taşkınlık ve huzursuzluk çıkaran, o ülkenin gençleri işsizlik yüzünden evlenemezken fare gibi doğuran; üstüne üstlükte milliyetçilik yaparak alış verişi kendi aralarında yapan ne kadar muhacir varsa büzzüğünü bieygir syke.

Erdoğan bunları peygamber dönemi " ensar - muhacir" benzetmesi yaparak bize sunuyor da yok, yemezler.

Danimarka dış işleri bakanının mülteciler hakkındaki açıklaması hala kulaklarımda!

" türkiye bu konuda bizim güvenliğimizi sağlıyor"

Suriyeli demek ucuz iş gücü demek. Fakir-fukaradan, yetimden kestiğimiz vergilerle hibe ödediğimiz patronlara köle demek.

Keşke bu Suriyeliler i sınırdan geçirmeselerdi de kamplarda yatırarak besleseydik. En azından sokakta rahat yürürdük.
Geçen birisiyle konuştum ve saniyormusunuz ki minnettarlar?dio ki:”avrupadan gelen yardimlari türkiye hepsini aliyor ve bize bişi birakmiyor” ee git başka ülkeye.Arkandan su dökecem söz.
(bkz: iyilikten maraz doğar)
aralarında çok kaliteli insanlar da vardır ama bunları batılılar alıp götürdü. Bize çürükleri kaldı.
Muhammed Ahmed Faris, Suriyeli bir askeri
havacı. Uzaya giden ilk Suriyeli ve ikinci Arap'tır. 1973 yılında Halep Hava Harp Okulu'ndan mezun oldu. Albay rütbesiyle Suriye Hava Kuvvetleri'nde pilot olarak görev yaptı.
Burada asıl suçlu yıllardan beri Doğulu halkları sömüren, halkı müstemleke tebaası haline getiren batılılardır.

Manda yönetimleri ile arapları tek adam hakimiyetine sokup kederden inlettiler. Mesele esed ya da saddam değil.
Affedersiniz ama köpek gibi ürüyorlar. Görüyoruz. Kolu çıkık halde iŞKUR sırasına giren Türk varken mültecinin işyeri açması haksızlık.
Diğer ülkeler adamların ülkesini bir rahat bıraksalar ve savaş sonlansa da gitseler, her ne kadar gitmelerini istiyor olsak da şu anda öyle bir imkanları olmadığı da aşikar.
Fakat ülkemizde maddi, manevi ağırlıkları ve yükleri çok bu inkar edilemez, yinede allah yardım etsin diyelim, sonuçta herkes çoluk çocuğunu geçindirmek için çalışmak ve her ne şartta olursa olsun yaşamak zorunda..
Hükümet değişirse bunların hali ne olacak harbiden merak ediyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=dFrAEYFWWt8

Şu an Türkiye trendlerinde bu bok var.
Akp'nin meclis çoğunluğunu kaybetmesi ile varlıkları daha fazla tartışma konusu olacaktır.

En azından bunu umuyorum.
Hükümetin bizden daha çok sevdiği gruplardır.
yok canım onlar mülteci değil, biz türkler mülteciyiz. adamlar zaferle ayrıldı seçimlerden. böyle yavşak bir ülke daha yok dünyada. inşallah suriyeliler analarını siker de bunların bir daha ki seçimlere kadar götlerini görürüm onların.
Onlar Gelmeden önce nedense huzur vardı gibi hissediyorum.
Yavaştan sektir olup girmeliler özalın getirdiği kürtler ortada.
akp'ye oy verenler sayesinde erdoğan iktidar oldu. Erdoğan, suriye'nin iç işlerine karıştı. Erdoğan bölgeye silah gönderdi, ülkeyi karıştırdı. bölge halkı başta türkiye olmak üzere avrupa'ya kadar dağıldı...

filmi başa sararsak: akp'ye oy verenler sayesinde erdoğan iktidar oldu.

yani; türk halkı suriyeli mültecilere burun kıvırmadan önce kendi seçimlerini, sonra da erdoğan'ı sorgulasın.

suriyelilere gelecek olursak: yeryüzü Allah'ındır. isteyen istediği yerde yaşasın. kimi nereden kovuyorsunuz?
ustteki mavis kiz gibi bir arkadasim vardi. ismi tala'ydi. masmavi gozleri sapsari saclari vardi. ailesi cok kulturluydu. teyzesi arap edebiyati ogretmeni, babasi ihracatla ugrasiyordu. savas onlari buraya suruklemis.

en son bu sene ocak'ta gorustuk. evlendi ve amerikaya yerlesti. kocasi cok varlikli. porsche'lere biniyor.

kisacasi, galiba gormek istediginizi goruyorsunuz, ya da kultur seviyenize gore insanlar denk geliyor.
görsel

Kesin suriyelidir bunlar. “MA” plakayı da almışlar ohh.

T.c vatandaşı ananızı sikti galiba? Bunu alamayız ama sizi ülkeye alırız demi ha?

Edit : teknik olarak alamıyormuşuz tamam. Herif almanyadan getirmiş. Teminat ücreti vs demiş. Entryi atmadım say.
6-7 yılda devletin kasasından (aslında bireylerin cebinden) 10 milyar dolar harcanmış mültecilerdir.

Bir takım liberaller daha dogrusu ancaplar "serbest dolaşım" ı savunduklarından tutarsizlik yasamamaları adına bu mültecileri savunuyor.ucuz isgücü yönünü de katiyorlar tabii işin içine.

Fakat ben birey güvenliği açısından bu liberallerle ayriliyorum.suriyeden buraya gecenlerin icinde kac tane ypg li veya ışidli terörist olduğunu bilmiyoruz.bunlarin türkiyede gerceklestirdigi terör saldirisi ortada. Bireyin güvenliğinin, serbest dolaşimdan önce geldigini düşünüyorum.ortadogu gibi terör yuvası bir ortamdan 3 milyon kisiyi ülkenize kabul ederken serbest dolaşım yahut ucuz isgucu gibi sebeplerden daha makul, kabul edilebilir sebepler sunmanız gerekir.
En yakin zamanda gitmeleri gerekiyor ekonomi zaten gitti daha fazla kaldiramayiz.
her ay 800-900 tl bedava para alan türkiye cumhuriyetinin kanser hücreleri.
Dönemin başbakan yardımcısı recep akdağ, 2017 aralık ayında yaptığı bir açıklamada, suriyeli mültecilere harcanan paranın yaklaşık olarak 30 milyar 285 milyon 573 bin dolar olduğunu belirtmişti. bu miktar buz dağının görünen kısmını ifade ediyor. işin ekonomik boyutunun yanında bilumum alanlarda etkilenmiştir türk halkı mültecilerden.
(bkz: pire torbaları)