bugün

ey dostlar;
inci bir konu ile karşı karşıyayız. Çalışma olarak her işi yapıyorlar. Bizim insanlarımızda çalışma götü yok adamlarda iş ayrımı yok gayet uygun fiyata her işi yaptırabirsiniz.

Ben mesela geçenlerde evimi verdim kiraya kalsınlar abi mahalle şikayetçi olmuş çokta umurumda bir evim daha olsa yine suriye li kiracıya veririm. Hiç bir kötülüğünün görmedim. Gayette mantıklı ve sevimli insanlar.
(bkz: entry nick uyumu)
çok seviyorsanız evinizi bedava kiraya verin neden para alıyorsunuz. bedava kiraya verecek eviniz yoksa kendi evinize alın beraber yaşayın. "her şeyi" ortak kullanırsınız esmer esmer bir sürü de çocuğunuz olur..
valla devletler kolay kolay bir fayda görmeyecekleri iş yapmazlar.
buna inanmak istiyorum. yoksa bu durumun başka bir açıklaması olamaz.
--spoiler--
valla devletler kolay kolay bir fayda görmeyecekleri iş yapmazlar.
--spoiler--

Yeni nesil egolu götü havada. Çobanlık temizlik tarzı işleri yapmak istemediklerini devlet bildiğinden önden önlemi alıp afganı suriyeliyi doldurdu
işçi-Emekçi değil Kul-Köle arıyorum diyen sermaye sahiplerinin bahanesi. Sen Türk'ün sigortasını yapıp asgari ücretle çalıştır, çalışma saatlerini makul seviyelere çek bak bakalım Türkler sıra oluyor mu olmuyor mu

Suriyeli ise asgari ücretin yarısına ve sigortasız çalıştırılıyor. Hem Türk işçi-emekçinin grev hakkını kırıyor hem de Suriyelileri sömürüyorlar.

Hem Suriyeli Hem de Türklerin insana yakışır bir yaşama sahip olmaları için suriyelilerin suriyeye gitmesi gerekmektedir.

Ayrıca başlık sahibi bu dediğim sana batarsan da bat aq. inşallah da batarsın. 86 milyonun müreffeh olması mı yoksa belirli bir zümrenin çıkarı mi elbette 86 milyonun yaşam kalitesi daha önemli.
(bkz: vatan hainleri ve hayalleri)
(bkz: up)
görsel

Bu topraklar mı?
Anadolu, yol geçen hanıdır. geleni gideni çoktur..
bence biran önce ülkelerine gidip boşlukların doldurularak suriye topraklarında kurulması planlanan yeni devletciklerin engellenmesi gerekir. Suriye iç savaşı çıktığından beri yapmamız gereken iş Suriye iç barışının sağlanmasıydı ve bunu savunanlar farklı ithamlarla anıldılar. Suriye iç savaşından dolayı doğu akdeniz dogalgazından olduk. Tıpkı şeyh sait isyanından musuldan olmamız gibi. Şimdi de kırmızı halılarla karşılananlar devlet kurmak için şartları oluşturdu. Tıpkı 1. ve 2. dünya savaşında yahudi taburlarının tecrübe edilerek sonrasında devlet kurması gibi terör örgütüne şehir savaşı kanton şehir yönetimi tank taburu savaş ucağı kullanma eğitimi modern silah kullanma vb öğretildi ki devlet kurunca zorluk çekmesinler. Önümüzdeki süreç inşallah devletimiz için sancılı olmaz. Keşke ukrayna rusya savaşında sergilenen tutum suriyede de sergilenseydi.