bugün

özellikle türk kızları şiddetle önerdiğim egzersiz zira genetik olarak birçoğunun popo bölgesinde maşallahlık bir durum mevcut. bunu eritmek fazlasıyla zor ama sıkılaştırmak mümkün.

bu sebepten, haydi kızlar spora!
günlük spor rutinim olan eğlenceli ama saçma hareketler bütünü.
yapınız bol bol yapınız hem de ağırlıkla kızcanlar.
Yanlis yaptigim icin 'oo ne kolay lan birak elliyi yuz tane bile yaparim' deyip otuza kadar yanlis yapip, uzerinde animal yazan(sanirim bunu giymeyen hocalari dovuyorlar) hocanin yanima gelip uyarmasiyla dogrusunu kirka kadar yapamadigim lanet olasi zorlugu olan harekettir.
gittigim spor salonunda vizir vizir calisan arkadaslar var.

kizin birisine bir ekip icin davet yapmistik, maalesef size katilamam benim calismam var demisti. ne calismasi diye sorduk, squat dedi.
uzun süredir spor yapmadıysanız ilk 3 günün sancılı geçeceği çömelme hareketleridir. 4. Gün artık rahat rahat yapabiliyorsunuz.
Warhammer 40k'de cüceleri temsil eden ırk, artık yoklar.
ilk gün için 10 tanecik yapmak mantıklıdır.
kız hareketi.
öldurmez surundurur ama ise yarar.
bir ayda bile etkisini gösteren hareket. Denendi onaylandı.
cumartesi yaptığım ve pazartesi akşamına kadar ağrısını çektiğim hareket, yalnız öyle sadece elleri öne uzatıp yapmak yerine ağırlıkla yapılması önerilir.
ağırlığı omzun üzerine alıp bacakları omuz genişliğinde açtıktan sonra, dizleri kırarak çömelip kalkılarak yapılan hareket. omurganın dik olmasına ve çömelirken dizlerin parmak uçlarını geçmemesine dikkat edilmelidir. çok güzel popo kaldırır, faydalıdır.

(bkz: götümü neye borçluyum)
mükemmel popolara sahip olmanız için yapmanız gereken antrenman.
king position. her sporun temel hareketidir. erkekler icin dogal steroiddir. topugun yerden kalkmamasi ozellikle onemlidir. hareketin formunu burda anlatmaya zaten luzum yok. ama topuk altina plaka koyanlari goruyorum o yanlistir. gucu sadece quadsa verirseniz olmaz. got ve backquadstan da destek alinmali. hatta arka bacak oldugu gibi kasilip yanmali. spor sonrasi eve giderken her adimda gotte bi batma hissi olusmali. yoksa hareket eksik kalmis demektir.
duzenli yapmaya basladigim ilk 3 gun merdiven inip cikamamama sebep olan, simdilerde cok daha fazla yapmama ragmen aci sizi hissettirmeden ciddi anlamda ise yarayan hareket.
barı omuza alıp eğildikten sonra tekrar ayağa kalkarken dizler titremiyorsa o squat olmamıştır.
Türk kızları doğuştan koca götlü olduğu için ihtiyaç duymadığı antrenman türü.
Kas yaparken göt çıkarmak.
ağırlıklı squat zordur, insanı ağlatır ama sonuçlarına değer.
2 yıldır spor salonunda düzenli olarak yaptığım aktivite. Ağırlıktan korkmayın. Muhakkak faydasını göreceksiniz.
(bkz: laktik asit ağrısı)

yeni başlarken fazla yüklenmemek lazım.
Ağır ağır çıkacaksın merdivenlerden.
Herkes aksini dusunse de benim için bir leg press olmayan hareket. Belki hareketi nizami yapmadığımdan belki de, free weight olarak yapmadığımdan bilemiyorum ama leg presste çok daha verimli çalıştığımı hissediyorum. Özellikle kalça bölgesinde ertesi günü ağrısı squata göre çok çok daha fazla. Tabi bunlar kendime göre. Başkasının aldığı sonuçları bilemem.
deadlift ile süper set olarak uygulandıgında çok olumlu sonuclar alabileceğiniz; bel, kalça, bacak, sırt kaslarını aktif olarak kullanan hareket.
bacak ağrısı. ölümüne bacak ağrısı. değer mi? değer