bugün

Squat ile squit i hep karistiriyorum olur olmadik yerde soylerim diye korkuyorum.
bayanların kesinlikle yapması gereken spordur.
Götü güzelleştirendir. Herkesin yapması gerekir.
bubbleass kavramını ortaya çıkarmış bir antreman hareketedir.
bayanlarda sonucu şudur:

görsel
kemer takmak zorunda olmadıgınız bir harekettir. karın kaslarınızı aktif etmeyi ogrenin plank yaparak. ondan sonra squat yaparken de o karın kaslarını sıkın. kemer neymiş. 50 kilo ile squat yaparken kemer takarsanız size gülerler.

smith machine de başlanması dogru degildir. smith machine de tam aksine bu işte çok çok çok ileri degilseniz yapmamalısınız. millet yapıyor ama onlar anlamadıgı icin.

biceps kası calismaz squat yaparken yahu.

bu leg press degildir. o yüzden bacaklarınızı degisik degisik sekillere sokup yapmayın. ayaklar hafif dısarı dogru bakarak konacak, dizlerde tork oluşturulacak, dizler dışarı dogru ittirilerek yere oturulacak. ayakları cok cevireyim, içe çevireyim gibi saçmalıklardan uzak durun.

hyper extension yapmayın hiçbir zaman. (ciddiyim)

boyun uzaması ile ilgisi yok. squat dediginizde illa omza agirlik almanız gerekmiyor. air squatta bir squattır.
Bacak programımdan asla eksik etmeyeceğim harakettir.
sadece kalça için yapıldığı düşünülse de aslında üst bacağı da fazlasıyla çalıştıran egzersizin adıdır. squat ile kalçalarını daha sıkı yapıp şekil veren birisi üst bacağın ön kısmının aşırı çalışması ile kötü bi görüntüye sahip olabiliyor. aman dikkat diyorum, çünkü cristiano ronaldo gibi gelişmiş bacağa sahip olabilirsiniz ki bu görüntü kadınlarda pek hoş değildir.

not: bu her zaman olacak diye bir şey yok, tavsiye sadece.
diz sikerten hareket.

bacakları geliştirmede eşi benzeri yoktur. Fakat ağırlık arttıkça dizleriniz ve beliniz öyle tehlike altındadır ki, her an bir çatırtı ile ömür boyu sakat kalabilirsiniz.
Çok pislik bir hareket! Öyle böyle değil. Bu hareketi yapmak kadar doğru yapmasıda ayrı bir dert. Hiç unutmam spora ilk başladığımda bu hareketi yapmıştım ve çıkışta pantolonumu arkadaşım giydirmişti.
kezoların gözdesi 1 yıldır zumbadır. keşke yurdum kezolarının götü yesede günde 10 kere squat yapabilse. 10 diyorum bak fazla değil.
arka bacak ve kalçayı çalıştıran hareket. özellikle güreş ve amerikan futbolu gibi alt vücudun güçlü olması gereken sporla uğraşanlar daha çok yapar
edepsiz bir hareket.
şarap gibi kadın olmak için gerekli bir haraket.
Kimi kim yapan harrkettir.

Totoyu dikleştirir ve sertleştirir.

Kadınlar için idealdir.
Bacaklarımın iki gündür ağrımasına neden olan hareket. Makinesi var bunun nispeten daha rahat oluyor.
Bir tür sırt, iç bacak, dış bacak ve popo çalıştırıcıdır.

Kalçaya can veren hareket.

(bkz: alın verin kalçaya can verin)

Bu olmadı.
basta 2 gun agri cektiren ama sonra rahatlikla yapilan hareket. gunde 40x2 ye cikardim bir agri olmuyor korkmamaniz gereken kalca gelistirme hareketidir.
BEN BiLE ERKEK HALiMLE YAPIYORUM MK. BU KIZLAR NEDEN YAPMAZ ANLAMIYORUM!
BAKIM ŞART KIZLAR CAMIŞ GiBi LÖP LÖP YAĞLI VÜCUDUNUZLA EVDE KALIRSINIZ YA DA BiRiLERiNiN SEKS OBJESi.
100 kilo sinirina bu hafta dayandigim hareket. bacak calismayi sevmedigim tek bolge, nitekim squat da en sevmedigim hareket. ancak gogus icin bench press, omuz icin shoulder press, sirt icin barfiks neyse alt vucut icin de squat odur.
(bkz: bir göt var görmen lazım)

Etkileyici bir poponun yoludur.
babamın antremanda bana zorla yaptırdıgı bir nevi işkence .
(bkz: göt yapmak)
görsel
en severek yaptığım bacak egzersizi, en son 70 kilo serbest giriyordum. bir süredir bacak çalışmıyorum.