bugün

iş hayatının yogunlugu derken biranda hayatınızdan cıkıp gitmesi muhtemel olan aktivite ,bukadar harika hissettirebiliyorken nasil birakabiliyorum .
Spor, bireylerin hastalık yayan mikroorganizmalara, kötü niyetli kişi ve milletlere, en nihayetinde de kendi nefsine karşı bedensel, beyinsel ve ruhsal savunma aracıdır.
AK Parti sayesinde ülkemiz basketbol, futbol, yüzme, tenis ve bir çok spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmıştır. Bir çok karşılaşmada sporcularımız finallere gitmiştir. Ak Partiden önce final göremeyen ülke Ak Parti sayesinde doğru spor politikalarıyla finallerin vazgeçilmezi olmuştur
eski roma'da lejyonerlerin kol-omuz hizasına vurulan damga veyahut kalıcı dövmenin adı.

bu işaretle kişinin roma askeri olduğu anlaşılırdı. askerler paralı asker olunca keyfe keder firarlar yaşanıyordu. firarlar bu dövme sayesinde tespit edilip yakalanabiliyordu.
ak parti iktidarının gelişmesi için ciddi bütçeler ayırdığı alandır. meyvelerini de yemeye başladık organizasyonlara ev sahipliği yapmaya başlayarak.
Ak Parti hükumetiyle ülkemizde anlam kazanmıştır spor. Dünya da ki dev spor organizasyonlarını uzaktan izlerken Ak Parti hükumetinin doğru atılımlarıyla birlikte artık uzaktan izlediğimiz organizasyonlar ayaklarımıza kadar gelmiştir ve devam edecektir
ülkemizde futbol dışında diğer branşlarda da ciddi gelişmeler vardır. ak parti iktidarının spora ve sporcuya verdiği değer meyvelerini vermiştir ve birçok dünya çağında organizasyona ev sahipliği yapmışızdır.
Spor yapamayıp kilo alınca depresyona giriyorum. Kilo verip spor yapamayınca yine depresyona giriyorum. Bi şizofren var bende benden içeri.
Zamanınız yoksa hiç olmazsa yatmadan önce 15 dk egzersiz yapın.
atatürkün zeki, çevik, ahlaklısını sevdigi insanların yaptıgı aktivite.
görsel
Her yaşta yaşamın, hayatın disiplini içindedir.
Kusura bakmayın ama doktorların çoğu spor fizyolojisi, beslenme ve sporun kendisine dair hiçbir şey bilmiyor; üstüne üstlük belirli bir sportif konuya ilişkin yapılmış bilimsel çalışmalardan falan bahsedince de alınıyorlar. Progressive overload, volume, intensity, intermittent fasting, bulking, stress, myofibrillar hypertrophy falan hiçbirinden zerre anlamıyor,sonra gelen sporcuya "yürü", "yüz", "bol bol koş" diyorlar. Hadi sporcu zaten konuya az buçuk hakim, senin palavrana inanmaz da 100kilonun üstündeki insana kardio antrenmanı çıkarıp yollarken vicdanın sızlamıyor mu acaba?
Sadece Türkiye'ye özgü bir şey de değil bu ayrıca. Doktorların işinin bir kısmı olmasına rağmen hiçbir şekilde bu konularla ilgilenmiyor.
Fenerbahce finale yukseldi mi? Rakip cska mi? Yari final 1 mac uzerinden miydi?

Sorulara cevap beklemekteyim.
yeme içme uyuma kadar gerekli olan vücut için olmazsa olmazıdır. çünkü yapılmadığı zaman sedanter (hareketsiz) yaşamdan dolayı birçok hastalık vuku bulmaktadır. hiç bir şey olmasa kötü postür ile karşımıza çıkar. kambur göbekli hantal arkadaşlara dönüşürüz ki bence bu hastalıktır herhangi bir spor dalı ile uğraşmıyor isek bile egzersiz yapmalıyız. spor kaslarınızı güçlü kılar korur. kalp ritminizi düzenler. tansiyondan korur. kilomuzu olması gereken düzeye taşır. anaerobik eşiği arttırır, bu da çabuk yorulmayı ve dolayısıyla kanda laktik asit birikiminin erken oluşmasını engeller. akciğer kapasitenizi arttırarak, oksijenin akciğerlerden kana geçebilme kabiliyetini arttırır. iyi bir fiziksel görünüş sağlar.
günün stresini atabiliceğin bildiğim en iyi terapidir.
--spoiler--
Spor öncesinde içilen bir fincan kahve, vücudu yeni rekorlar kırmaya teşvik edebilir.
--spoiler--
Yoldan geçerken turuncu renkli binasıyla dikkatimi çekip beni yolumdan çevirmişti Kovan SKM. Merak edip içeri girdim ve neler olduğu hakkında bilgi aldım. Çocuğum olmasa da içerdeki enerji çok başkaydı. Bir sürü çocuk basketbol, voleybol, futsal gibi sporlarla uğraşıyorlar ve enerji dolular.
gaddar insan doğanın bütün büyük güzellikleri gibi sporu da zamanla bir rekabete ve bir üstünlük yarışına çevirmiş. Onunla sağlanaccak olan yücelme fırsatını da kaybetmiştir.
görsel
Bazıları zevklidir. Evet.
Hani issiz adaya dusucen yanina uc bes sey iste verelim dediklerinde dusunup tasinip su olsun bu olsun, yok yok en basta olmazsa olmazlar olmali, digerleri olmadan da olur falan diye tartip dusunursun ya. Hayatta da olmazsa olmaz listemde en ustte spor var. Bu meret oyle bir joker bir sey ki, hayattaki diger konularda da kabiliyeti dogrudan artiriyor. Bazen bahce bellemek, bazen mac yapmak, bazen ip atlamak, agirlik antrenmani, dovus sporlari, yoga, plates falan her ne sekilde olsun belli bir duzenle yapilip kaliteli beslenmeyle desteklendiginde siz eger yapmazken 1seniz, yaptiktan birkac ay sonra 1bucuk-2 oluyorsunuz.

Devamli yapmaya calistigim halde bazen alakasiz bir zorluk yasadigim oluyor. Kiz arkadasimdan ayriliyorum, duzenim bozuluyor, isler kotu gidiyor falan hemen bi unutsuzluk, bi isteksizlik, cokuntu hali ufak ufak gulumsuyor. Biraz gotu sal da atliyim ustune diye bekliyor orada. Hemen gidiyorum yogun mogun demeden programin arasina ekstradan yarim saat bi saat yuzme koyuyorum, yesil alanda kosu koyuyorum, bisiklet suruyorum, hatta bazen hizli tempoda ev temizliyorum, bahcesi olan komsulara capaya gidiyorum vs vs. O zor sureci atlatirken bi bakiyorum ekstra bir guc, direnc kendiliginden olusmus bunyede. Surec basariyla atlatmis. Artik ustune bi hamburger, bi pide, ne bileyim bi kebap gomulur.
Yapin, yaptirin.
günümüzde yaygınlaşan spor tesisleri gençler için stress atma spor yapma ve sosyal aktiviteler için yaygın şekilde kullanılmakta, ancak ne kadar yaygınlaşsa da yetersizlikleri de bir o kadar üst düzeyde. bu sebepten belediye teşvikleri önemli. maltepe de belediye başkanı ali kılıç gençlere yatırım yapıyor ve maltepe zümrütevlerde yeni bir spor tesisi kazandırıyor gençlere.

sağlıklı yaşam için spor şart.

maltepe belediyesinin de bu konuda teşvikleri çok güzel. kadınlara yönelik harika uygulamaları mevcut.
yapın bu mereti. hergün başı ağrıyan, stresten etrafına bağıran birisiydim.

başım ağrımıyor, stres yok ve dahası işimde yapabikdiklerim arttı çok enteresan gelebilir belki ama öyle. ayrıca 21 kilo verdim.
1) gelişmemiş bazı canlılardaki eşeysiz üreme sistemi (mantar, plazmodyum, su yosunu, karayosunu vb.). 2) insanların sağlıklarını korumak, geliştirmek ve eğlenmek için yaptığı hareketler (yüzmek, yürümek, voleybol, basketbol, tenis, futbol oynamak vb.).
yapmak için yeteneğe ihtiyaç duyulmayan aktivite.