bugün

Trabzunlu gençler fenere yanaşır...
Durum bu.

https://youtu.be/fV_LBzl7RUU?si=G9mt6ZL13pNJ-3RY
Hayat ne tuhaf diiil mi lan...
Normalde kapıştığın bir kaç insan bir mata artılayacağın bir şeyler yazıyo.

Ateşkes! Kendi adıma.
Hakkınızı da helal edin lan... Yarın öbür gün sövüşüvürüz yine.
gözünüzü seveyim bu kelimeyi türk dili kurumuna göre telaffuz edin. "sipor" değil sıpor diye okunuyor.
Dün gece biraz spor yaptım. Sonra karanlık odamda yattım uyudum yarım gibi. Sabah uzun zamandır olmadığı kadar dinç ve huzurlu kalktım. Psikolojik etkilerini biliyordum ama bu kadar iyi geleceğini tahmin etmemiştim.
insan tenini seksle birlikte bir araya getirmeyi düstur edinmiş akıl - vücut etkileşimidir.
extreme.
Bugünün fotoğraf galerisinde haberlerle birlikte, eğlenceli anların görüntülerini, siyaset sahnesinden kareleri, Türkiye ve dünya'dan spor fotoğraflarını haber365 farkıyla sizlere sunuyoruz. Takipte kalın!.
Eskiden iç içe olduğum ancak uzun zamandır hayatımda olmayan canım sevgilim. iş güç korona yorgunluk vs derken çok fazla uzaklastim kilo almaya basladim ama ramazan bitiminden sonra spora tekrsr geri dönüş yapıp vücudumu toplamam gerekiyor.
Sabahın erken saatlerinde yapılan. Koşu en iyisidir.
Yılbaşından beri pek yapmıyorum. Ara sıra fazla paslanmamak için yaptım ama, az. Tek sette Tekrar sayısında pek azalma yok gibi ama set sayısında azalma var :(
neyse, yine başlayacağım artık. Biraz daha kilo vermeye yönelik bir program yapacağım, birkaç kilo verdikten sonra güç odaklıya dönerim...
Gerek beden gerek ruh sağlığı için çokca faydaları bulunan fiziki aktivitedir. Müsabakaları yapılır. Bu sebeple aynı zamanda para kazanma aracıdır.
Keşke vaktim olsa da gidebilsem. Vücut geliştirmeye kayıt yaptım ona bile gidemiyorum. Ah ah nerede gerçek bir spor...
herkesin yapması gereken aktivite. bugün üzerinde eşofman ve siyah tişörtle yürüyen kilolu bir hanım gördüm. eşofman giydiğine göre uzun mesafe yürüyordu. siyah tişört giydiğine göre büyük ihtimalle beni destekliyor. eğer ki insanları spora teşvik eden yazılarımdan ve konuşmalarımdan dolayı beni destekleyen kişilerin 10'da 1'i bile spor yapıyorsa türkiye için çok faydalıyım demektir.

sevgili hanımlar,

allah erkek vücudunu özenmeden yaratmış ama hanım vücudunu boş zamanında özene bözene yaratmış. bu doğa harikasını hamur işi ve kek yiyerek, spor yapmayarak ve diyet yapmayarak dubaya çevirmeye hakkınız yok. lütfen spor veya yürüyüş yapın. size yalvarıyorum. allah size hediye olarak bir sanat eseri vermiş, onu korumalısınız.
Gereksiz bir uğraş.
hayatını düzene sokmak isteyenlerin mutlaka yapması gereken uğraş. boşuna "sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" denmemiştir.
ayrıca algler ve bakterilerin de üremelerinde rol oynayan cisim..
ayrıca algler ve bakterilerin de üremelerinde rol oynayan cisim..
yapmak için yeteneğe ihtiyaç duyulmayan aktivite.
1) gelişmemiş bazı canlılardaki eşeysiz üreme sistemi (mantar, plazmodyum, su yosunu, karayosunu vb.). 2) insanların sağlıklarını korumak, geliştirmek ve eğlenmek için yaptığı hareketler (yüzmek, yürümek, voleybol, basketbol, tenis, futbol oynamak vb.).
yapın bu mereti. hergün başı ağrıyan, stresten etrafına bağıran birisiydim.

başım ağrımıyor, stres yok ve dahası işimde yapabikdiklerim arttı çok enteresan gelebilir belki ama öyle. ayrıca 21 kilo verdim.
sağlıklı yaşam için spor şart.

maltepe belediyesinin de bu konuda teşvikleri çok güzel. kadınlara yönelik harika uygulamaları mevcut.
günümüzde yaygınlaşan spor tesisleri gençler için stress atma spor yapma ve sosyal aktiviteler için yaygın şekilde kullanılmakta, ancak ne kadar yaygınlaşsa da yetersizlikleri de bir o kadar üst düzeyde. bu sebepten belediye teşvikleri önemli. maltepe de belediye başkanı ali kılıç gençlere yatırım yapıyor ve maltepe zümrütevlerde yeni bir spor tesisi kazandırıyor gençlere.

Hani issiz adaya dusucen yanina uc bes sey iste verelim dediklerinde dusunup tasinip su olsun bu olsun, yok yok en basta olmazsa olmazlar olmali, digerleri olmadan da olur falan diye tartip dusunursun ya. Hayatta da olmazsa olmaz listemde en ustte spor var. Bu meret oyle bir joker bir sey ki, hayattaki diger konularda da kabiliyeti dogrudan artiriyor. Bazen bahce bellemek, bazen mac yapmak, bazen ip atlamak, agirlik antrenmani, dovus sporlari, yoga, plates falan her ne sekilde olsun belli bir duzenle yapilip kaliteli beslenmeyle desteklendiginde siz eger yapmazken 1seniz, yaptiktan birkac ay sonra 1bucuk-2 oluyorsunuz.

Devamli yapmaya calistigim halde bazen alakasiz bir zorluk yasadigim oluyor. Kiz arkadasimdan ayriliyorum, duzenim bozuluyor, isler kotu gidiyor falan hemen bi unutsuzluk, bi isteksizlik, cokuntu hali ufak ufak gulumsuyor. Biraz gotu sal da atliyim ustune diye bekliyor orada. Hemen gidiyorum yogun mogun demeden programin arasina ekstradan yarim saat bi saat yuzme koyuyorum, yesil alanda kosu koyuyorum, bisiklet suruyorum, hatta bazen hizli tempoda ev temizliyorum, bahcesi olan komsulara capaya gidiyorum vs vs. O zor sureci atlatirken bi bakiyorum ekstra bir guc, direnc kendiliginden olusmus bunyede. Surec basariyla atlatmis. Artik ustune bi hamburger, bi pide, ne bileyim bi kebap gomulur.
Yapin, yaptirin.
görsel
Bazıları zevklidir. Evet.
gaddar insan doğanın bütün büyük güzellikleri gibi sporu da zamanla bir rekabete ve bir üstünlük yarışına çevirmiş. Onunla sağlanaccak olan yücelme fırsatını da kaybetmiştir.