bugün

2 hafta sonuna pes ettiğim eylem .
Hayatı düzene sokar. Kışın daha zevklidir. Oturduğunuz sitede spor salonu varsa daha zevklidir. Kışın kar, yağmur olduğu için dışarısı her zaman zevk vermez. Gider sporunuzu yaparsınız, yaza hazır olursunuz en azından.
2 senedir devam ettirdiğim, zamanla eylemden çok hayatın bir parçası olan alışkanlık.

2-3 gün gidip bırakanlara tavsiyem en az 2-3 ay gidip gelişmelerini takip etmeleri olacak. Aynadaki değişimi görür görmez zaten kolay kolay hayatınızdan çıkaramazsınız.
bizim millete uymayan atraksiyon..yeme düzeyini insanileştirirsen gerek de kalmaz hem..
Yıllardır gidiyorum zamanla alışıp düzenli gitmeye başlarsınız önemli olan disiplin.
1 ay sonunda ayna karşısına geçip o sıska işe yaramaz vücudu kasa kasa bir hallere girmek demektir Türkiye'de.

Sonra da hu kadar yeter deyip bırakırlar tabi.
aylardır arkadaşımın ısrar etmesine dayanamayıp geçenlerde gidip yıllık abone oldum ( bu seferde o gelmiyo spora). geçirdiğim ameliyat sonrası sağ kolumda güç kaybı oluştu hem onun için hemde fazlaca kilolarımdan artık kurtulmam gerektiği için başladım. endokrinolojik sorunlarım dolayısı ile öyle şok diyetler yapamıyorum. ama dikkat etmeye çalışıyorum. şimdilik kardiyo ile başladım ilerleyen günlerde plates, dans ve yüzme ile renklendirmeyi düşünüyorum. haftada 4 gün akşamları 1 - 1,5 saat kadar çalışıyorum zamanla artacak gibi duruyor.
Birazdan yapacağım aktivite.
Yıllardır yaptığım aktivite.
aşırı güzel ve hava verici bir şey.
salon ücretleri dolayisiyla resmen bir lükstür. ögrenci icin ultra lükstür ayda 100 150 tl bana göre hic az degil.

devletin buna teşvik vermesi, insanlari buna yoneltmesi gerekirken bu kadar pahali olmasi ve her alti ayda bi 10 tl zam koymalari insani sogutuyor. spor aliskanligi kazanacaksin ama önce salon ucretini odeyebilmen gerek.
Spor salonuna gitmek güzel oraya gidince mutlu oluyorum o kadar ağırlığı kaldırıyorum ama aklıma bazı şeyler geliyor ağırlık problem olmuyor gelen şeyler kaldırtmıyor . Giden çok kişi var herkes giderse biz kime hava atıcaz kaslıyız diye iyi böyle.
para ve zaman ayırmayı gerektiren eylem.
Fit oluyosunuz hoş oluyo ama özellikle kızlar kol bacak kası falan yapmayın hiç önermiyorum çekici olmuyo genellikle hele karın kası yaparsanız çocuğunuz 6.ayda doğar boşverin gidin ama yemekleri de gömün yani.
Kayıttan sonra ilk 2 ay gidilip sonraki 10 Ay gidilmez.

Ara ara insan, para verdim o kadar gideyim bari diye gaza gelir, 1 gün gider, hamladığı için acısından 3 gün yürüyemez. Yine vazgeçer.

Spor salonu insanı olamadım a dostlar. Açık alanda yapılan koşu, yürüyüş gibi sporsal aktiviteleri destekliyorum.
Severek yaptigim şeyler arasında ilk sırada.
gidene karışamam gitmeye nede karışmam.
Karı kız kesmeye gitmektir.
Eğer biri direk spor yapmaya gidiyorsa eziktir loserdir.
Çok acıyorum bunlara ya.
Görüntü için lazım olan. Iki yıl oldu bırakalı. Kaslarım daha erimedi ama başlamam lazım iş güç fırsat olmuyor ki.
spor salonuna gidip aynadan fotoğraf çekmeyeni dövdükleri yer.
Aylardır düzenli gidiyorum, o kadar iyi geliyor ki; günün stresini salonda bırakıp çıkıyorum. Spora gitmediğim zamanlar çok mutsuz hissediyorum, işlevsel bir bağımlılık türü.
Sabahları gidiyorum erken saatte ofise geçmeden önce. Gün boyu mental rahatlık sağlıyor ayrıca sabahın uyuşukluğunu da üzerinden atıyorsun böylece.