bugün

origin of symmetry den bir muse şarkısı. zamanı durduran şarkı.

h8 is the one for me
it gives me all i need
and helps me co-excist with the chill

you make me sick because i adore you so
i love all the dirty tricks
and twisted games you play on me

space dementia in your eyes
peace will arise and tear us apart
and make us meaningless again

you'll make us want to die
i'd cut your name in my heart
we'll destroy this world for you
i know you want me to feel your pain

space dementia in your eyes
peace will arise and tear us apart
and make us meaningless again
you'll make us want to die
i'd cut your name in my heart

bu dizeleri söylerken matthew bellamy'nin sesinin titrediğini hissedersiniz.o titremede şarkının tüm anlatmak istedikleri gizlidir.patlamaya hazır ses bombası gibi.kızgınlık,öfke,hayal kırıklığı vardır bu şarkıda.aralara da hüzün serpiştirilmiştir.duyduğu o öfkenin arasında kaybolup gider.
çok hassas zamanlarda dinlenilmemelidir. * *
trip bir parçadır. bir an uzay boşluğundayken bir anda uçurumdan düşüyorken bulursunuz kendinizi. hafif radiohead havası vardır. vokalin sesi aşırı derece thom yorke'e benziyor.
dalıp gitmenize sebebiyet verir.

http://www.youtube.com/watch?v=5zrqip2dxj4
piyanonun hayat bulduğu şarkılardandır. bir de bu adam bir başka amk;
(bkz: matthew bellamy)
dünyanın en güzel introlarından birine sahip şarkı. dinlerken kendinize bile yabancılaşır, bir garip olursunuz. özellikle ''space dementia in your eyes and peace will arise'' kısmında kendinizden geçmeniz kaçınılmazdır.
başlıktaki ilk iki entrysini giren yazarların nickine ilham kaynağı olan grubun, "abi bence en iyi muse şarkısı şudur" cümlesindeki "şu" yerine konabilecek n. şarkısından biri **

girişinde, çok bildiğimden değil ama, Sergei Rachmaninoff'un bir bestesinden ilham alındığı yazılmış çizilmiş vakti evveliyatında. ufak bir link kurcalaması bunu teyit de edebilir. derdim bu değil. derdim şu, bu şarkının xx anniversary remixx versiyonunun üçüncü dakikasının ilk saniyelerine tekabül eden kısımda öyle bir yaylı girişi var ki, durup durup dinliyorum son zamanlarda.

sözlükte son birkaç aydaki entrylerimin düzenli bir sıklıkta muse'a ayrıldığını görmek zor olmayacağından, bu şarkıyı "arada sırada" dinlediğimi iddia edecek değilim. yıllardır düzensiz aralıklara böldüğüm muse sevdamı derli toplu incelediğim bir sürecin sonlarındayım yalnızca. binaenaleyh, eski (orijinal) versiyonunda defalarca kez dinleyip de kaçırdığım bu detay, remix halinde bu kadar belirgin ortaya çıkınca ve bunu bu yeni muse "takıntım" esnasında fark edince bir yerlere döşenmeden edemedim. son entry'nin 2013'te girildiği göz önüne alınınca o kadar saçma bir update de olmayacağı kanaatindeyim.

selam ve dua lipa ile bitiriyorum çeyrek kadeh şarap sponsorluğunda yazılmış bu entryi.