bugün

sibirya.
Sivas soğunu bilirim ve derim arkadas sivas.
hatay olabilir.
sabah altı bucukta evden cıkıp sekiz aksam sekiz de eve geliyorsanız genellikle yürüyorsanız
yüzünüze çarpan soğuk rüzgar dondurur.
bir an önce eve gitme isteği
bol binalı yerlerde havanın daha sıcak olabileceği düsüncesi bastırır.
konyadır.
Ankara.
erzurum ve ankara.
tekirdağ. gözümün önünde 5-6 tane delikanlı adam soğuktan ağladı.
(bkz: erzurum)

yazarken üşüdüm amk, böyle bir soğuk olamaz.
erzurum..
Ankara. içimize işledi kaç gündür.
edirne'dir. birçok memlekete gittim ancak edirne'de donduğu kadar donmamıştı kıçım. hasta olup köftelerimi bile yiyemedim aynı gün.
ankaradır. şuan donmak üzereyim lanet olsun üniversite okuyalım derken eve donmuş cesedimiz gidecek.
çorum'dur arkadaş. angara, eskişehir, sivas, afyon, kastamonu vb. illerdeki soğuğun ve ayazın tıpkısı maalesef ki çorum'da da mevcut. orta karadeniz bölgesinde olan bir şehir olsa da iklim yönünden iç anadolu karasal iklimini taşıyor (osmancık, kargı, dodurga gibi kuzeyde bulunan ilçeler hariç). hele de kışın ankara yönünden tokat, amasya ve bilimum karadeniz illerinin istikametine giden otobüsler sungurlu'da mola verdiğinde o soğuk, ayaz insanın kımıldayamamasına, uzuvlarını hissedememesine neden olur ya, çekilmez arkadaş.
Es es es ki ki ki eski eski eskişehir! Eskişehir oley eskişehir oley!
Soğuğa sormuşlar nerelisin' diye, 'aslen erzurumluyum ama sivasta yaşıyorum' demiş.
Erzurum'da kış geçirmişseniz Türkiye'de başka hiçbir şehrin bu kadar soğuk olmayacağını görmüşsünüzdür.
(bkz: afyon)
ankara ve kuzey ülkeleri isveç ve norveç.
ankara. çivi gibi batıyor soğuk.
Erzurum olsa gerek.
(bkz: edirne) bana geçin aq erzurumun -30 larını gidin bi hafta yaşayın kışın edirnede de balkanlardan gelen meşhur soğuk hava dalgasıyla kanka olun.
Erzurum.
beytepe. evet.
ankara, ankara, ankara. soğugu iliklerinize kadar hissedebileceğiniz soğuk şehir.
ankara kırklareli ikisinide iyi bilirim...