bugün

Aralık ayının başından ocak ayının sonuna kadarki zaman diliminde izmir'dir.
Soğuğu en pis memleket yoktur ankaranın ayazı vardır.
Hayatımda hissettiğim en berbat soğuğu çin'in jinzhou şehrinde hissettim. Zaten kafadan uçaktan iner inmez motoru bozduk. Ve Kasım ayında karı ilk defa orada gördüm. Yolda O kadar üşüDüm ki resepsiyonda verilen kağıtları dolduramadım amk.
erzurum da bi ileri karakol nöbeti tutun da görün ankara soğuk muymuş yaz sıcağı mı? anakarada soğuk mu var lan? tükürüyorsun dudağından çıkarken donuyor dudağında kalan nem anında donup dudaklarını yara yapıyor. öyle soğuk. öööyyle soğuk
Gökçeada.

rüzgarı yiyince anlıyorsunuz.

saygılar sunuyorum azizim...
kayseri.
ankara. geçen sene gittim. soğuk değil sadece o bambaşka bir şey. 3-4 kat giyinmiştim bir de. hani gündüz vs. neyse de geceleri hakikaten buz gibiydi.
Kesinlikle Kayseri.
Türkiye de neresi olduğunu beni ilgilendirmez benim için şu an içinde bulunduğum memlekettir.

Uykum açılsın diye pencereyi açtım popom buz tuttu. Üzgün surat.
başka bir memleketin ismini zikredenleri gece 2 de ankaraya davet ediyorum. 2:30 a kadar yaşayabilirseniz gerçek bir survivorsunuz.
afyon, bir yerden sonra iç organlarım donmasın diye nefes almamayı düşünmüşlüğümü bilirim.
Olum iatanbul da var galiba lan. Dondum amınakoyim.
Olum iatanbul da var galiba lan. Dondum amınakoyim.
Edirne'den Kars'a kadar gitmiş ve aradaki şehirlerinde hepsinin soğuğunu yaşamış birisi olarak söylüyorum ki Erzurum-Kars arasıdır. Ankara'da soğuktur ancak diğerlerini bilmeden Ankara diyenlerin diğer şehirlerde kışın yaşamadığını düşünüyorum. Erzurum'da tükürün, tükürüğünüz havada buz kalıbı haline gelip yere düşer o derece diyeyim siz anlayın.
erasmus ile finlandiya'ya gidin bakın ne oluyor.
trakya ayazı ile ankara ayazı arasındaki rekabettir.
Ankara ve Sivas bence . Soğuktan sümüğü donuyor insanın mk.
Şu an merzifon bence.
gezip gördüğüm yerler içerisinde sivas dır. akşam vakti yoldaysanız kesinlikle burda mola vermeyiniz. tavsiyedir.
Uşak-afyon-kütahya-manisa bunlardan daha soğuğunu görmedi bu gözler.
Şu an konya olabilir. Bir ayaz var kardeşim burnumu tuttuğumda elimde kalacak gibi hissediyorum..
hiç gitmedim ama erzurum'dur herhal.
Eskişehir'de ve Ankara'da uzun yıllar kalmış biri olarak söylüyorum, istanbul ve izmir'de gerçekten soğuk bir sürece denk gelirseniz kurtuluşunuz yoktur, o soğuk nemle beraber tüm vücudunuza geçecektir, o rüzgarla birlikte her hücrenizin soğuduğunu hissedeceksiniz, kara soğuk kalın giyilerek, sıcak bir şeyler içerek bir şekilde geçiştirilir ama şu deniz soğuğu hiç öyle değil, sürekli değişen dereceler, rüzgar ve nem birleşip adamı çok kötü hasta eder ..
türkiye için samsun'dur. neden samsun ? bu kodumun şehrinde nasıl bir iklim varsa 1 derece havada -34562 derece gibi hissettiriyor adama. ankara'da askerdeykene gece -20 derecede nöbet tuttum buradaki kadar şerefsiz bir soğuk değildi. bu samsun'daki soğuk ne menem bir şeyse adamın iç organlarına kadar titretiyor ve %99 ihtimalle hasta ediyor. bilim adamları buna çare bulsun amk.
erzurumu, afyonu, sivası, kışın gördüm ve yaşadım. erzurumda kaldığım kaldığım kış çok üşüdüğümü hatırlamıyorum lise yıllarındaydım kar yağdığı için hava yumuşak gelmişti. afyonun soğuğu bambaşka çarpıyor kesiyor kulakları. ama sivas bu iki ilden de farklı esnerken gözünüzden gelen yaş donmaya başlıyor. 3 ilin kıyaslaması şehir merkezine göre yapılmıştır.