bugün

Alınacak en güzel karardır . Kim ne yapmış , sahte pozlar hayatlar , gereksiz insanları görmemek ve boşa vakit harcamamak için iyi bir karardır .
Ohooo yavrum sen daa yeni mi aydınlandın.
'6000 takipcili' demek bilr pismanlik gostergesi. Cok uzak kalinmayacaktir kanimca.

Hic instagramim olmadi.
Dünya gerçekten çok büyük ve hayatımız bir o kadar kısa. insanların bir kısmı yaşadığımız sürecin saçmalık, diğer kısmı ise sınav olarak görüyor. Beni iki durumda hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Ama sosyal medya kullanarak kimin ne yaptığını öğrenmek yerine etrafıma bakarak birçok şey gördüğümü, okuduğumu, öğrendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim.
benimde aktif hiçbir hesabım bulunmuyor, arada telefonda elim instagramı aramıyor değil.
Yaşadığını hissetmenin sağlayacak en büyük adımdır fikrimce. Kimsenin beğenisine esir kalmadan anı yaşamaktır. Gidilen yerin keyfini çıkarmak dururken o telefonların medyanın esiriyiz. iletişimi ve sıcak sohbet ortamını yok ettiği için, kullanmayı bırakan en doğru kararı almıştır.
Yaklaşık 2 yıldır yaptığım eylem. 2016 martta son sosyal medya hesabım olan facebook profilimi kapatmıştım. şimdiye dek hiç instagram kullanmadım. twitter birkaç hafta kullanmayı denedim, dönen siyasetten sıkılıp kapattım. Diğerlerini de bilmiyorum zaten, tek whatsapp’ım var o da boş boş duruyor yani. Ki o da sosyal medya sayılmaz.

Şimdi beni işinde gücünde, 30-40’larında biri sanacaksınız ancak değilim hehehe. 20 yaşındayım.

Ben denedim, oldu.
Geçen ekim ayı gibi (tam tarih bilemiyorum) yaptığım eylem. Ne insanlara bi şeyleri göstermeye çalışıyorum ne de insanların bana bi şeylerini göstermesine izin veriyorum. Böyle çok daha iyi.
çok oluyor bırakalı. kafam rahat.
Azaltarak gerçekleştireceğim eylem.
bir anda karar verip uygulamayı düşündüğüm karar ama sözlük de sosyal medya sayılıyor mu?

umarım sayılmıyordur...
Birden bırakmayın Haa zararı olur.
sözlük harici hiçbir şey kullanmıyorum. çünkü burası alkol gibi tüm pisliklerin anası.