bugün

suyun altında 4k video çektiğimiz, 1 saat boyunca fotolar selfiler videolar çekip suyun altında tuttuğumuz ancak yine de ısınmayan taş gibi telefon.
ısınma sorunu çözülmüş, renk canlılığı karşısında dehşete düşeceğiniz, kamerası gerçekten çok iyi olan, ve sonunda bakır rengiyle benim olan doğa harikası. Su yeşili rengi türkiyeye giriş yapmamış. Şarjı stamina modunda 2 gün aktif kullanımda dayanabiliyor.
z2 kadar başarılı olmayan telefondur. açık ve net.
Suyun içerisine basınç testini yapıp, iyicene kapakları kontrol ettikten sonra attım, bir beş dakikalık çekimden sonra telefon ateş parçasına dönüşüverdi. Hemen çıkartıp kuruladım falan, şeffaf kap buharlanmıştı tümden. Kamerası ilk önce hata verdi, sonra telefon aşırı ısındı soğumasını bekleyin yazısı çıktı. 42 dereceye düştüğü vakit flaş yerinden beyaz bir ışık açıldı. Aleti yeniden başlattım sorun kalmadı. Bir daha suya atar mıyım, evet atarım.
yeni aldığım telefondur. moruk yok böyle bir şey telefonu dolduralı 3 gün oldu -ki paso kurcalamama rağmen- şarjı %20 ye kadar düşebildi.
z2 kadar tutmamış olan telefon. çok fazla sorunu vardı. sony'nin en stabil telefonu z2 idi. zira ben hala kullanıyorum 6 sene oldu. kasma bile yok.
samsung s3 kullanmamış insanların ısınıyor dediği telefon. illaki ısınıyordur ama s3 kullanın bi. telefonu buzluktan çıkarmazsınız.
An itibari ile Sony nin saf Android 7.0 sürümünü verdiği telefon. Arayüz olmadığı için su gibi akıyor telefon. Sadece 700 mb ram yiyor. Ve inanmayanlar olacak telefon ısınmayı kesti arkadaşlar. Vallahi güncellemeyi yükleyince ne kadar oynarsam oynayın ısıtamadım. Şarjda bile ısınmıyor.
Ben o ısınmayı sıcaktan sanıyordum...
Neyse, şarjı uzun süre giden müthiş arka kameraya sahip telefon.
19 Mayıs günü teknosada 2099 tl bayılarak aldığım über telefon. Şarjı ve kamerasıyla ön plana çıkar.
bakalım bir aksilik çıkmazsa 1 hafta içinde elime geçicek olan sony'nin harika kameraya sahip amiral gemisi akıllı telefon. kamerasının kalitesini bu telefonla çekilmiş şu resimler açıkca gösteriyor: http://imgur. com/a/isvWw

edit: şimdi telefon 3 gündür elimde hala bilmediğim kullanmadığım özellikleri vardır ama kısaca özet geçmem gerekirse hem telefonu cebinde taşımak isteyip hem de büyük ekran isteyen birisi için 5.2 inçlik ekranıyla müthiş bir nimet. 3gb ram'i var hiçbir şekilde kasma yaşamadım gerçi eski samsung s3'den bildiğim kadarıyla android'de 1 sene sonra başlıyor o kasmalar dikkatli kullanacağız artık. kamerası 20.7mp müthiş karanlıkta uzaktan çekimlerde yaklaştırınca dahi harika bir netlik var. ön kamerası da 2 küsür mp ama hiç yabana atılcak gibi değil.
herhangi bir android telefondan geçicekseniz hiç tereddüt etmeyin ios'dan geçecekseniz de bir düşünün göz önünde bulundurun derim.
patates model telefon severlerin kıskandığı telefon.
ikinci el alınıp 2-3 sene daha rahat kullanılabilecek telefon.
4 ay önce çok araştırarak çok beğenip almakta karar kıldığım ve bu hafta alacağım akıllı telefon. ama sana iki çift lafım var sony. Ulan .rospu çocukları maaşımızdan kısarak koyuyoruz insan gibisini alalım diye 6 ayda amiral telefon çıkarmak niye ? gideceğim alacağım teknosada top sekellı eleman yeaa bunun plus u var onu alın diyor. Ne farkı var diye soruyorsunuz kamerası iyileşti diyor. Ulan altı ay ALTI 6 . Az daha bekleyin bir iki özellik katın şuna.

2. tanım: Z6 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip telefondur efenim.

Edit: imla.
Bugüne kadar aldığım ve sonrasında pişmanlık duymadığım, sevmekten öldüğüm telefon. Çok çok iyi. Tamamen oyun üzerine kurulmuş bir telefon. PS4 uyumlu. Şöyle ki Joystick' e takıyorsunuz telefonu ve telefon playstation ekranı oluyor. Sanki elinizde PSP varmış gibi hissediyorsunuz. Ayrıca kamerası harika. Ses kalitesinden bahsetmiyorum bile. Sony sonuçta. Isınma sorunu yok. Samsung telefonlarda ara sıra yaşanan saçma sapan ekran donması sorunu hiç yaşamadım. Kit kat var. Ayrıca Play Store gibi Sony' nin kendi oyun arşivi var ve onu görünce "Playstore' dakiler de neymiş canım" diyorsunuz. Fiyatı biraz pahalı ama değer. Muhteşem bir telefon. *