bugün

chat sitelerinde takılan, konserde kızlara yazan, kalemini aşk ayrılık ekseninde harcayan rapper.
fakat zamanla doğru yolu bulmuştur, rapin içinde yok dediği battle'a kaymış ve takdirimi kazanmıştır.

soko, sikerim elvedanı..
(bkz: pmc presents underground)

edit: old school değildir.
Elveda kadar çocuktum parçasıda güzeldir.
Hakkında sübyancı denilmiştir önceleri. ancak minik kadın adlı parçasını dinlemelerini tavsiye ederim onlara, bunları yazan birinin sübyancı olabilmesi ihtimal dahilinde bile görülemez. Ya da önceden öyleydi de sonra aklı başına gelmiş de olabilir. Ama severdim bir zamanlar çok dinlenilesi şarkıları okunası sözleri vardır.
adaşımdır ama dinlemem. tarzı bana göre değil. aslında daha farklı tarzda söylese güzel işler yapabilir.
Elveda ve aşkın tillahı serisi dinlenir.
Çok güzel sözleri olan şarkılar yapmış mc. Şarkı olarak değil de şiir olarak okuması daha güzeldir. Ayrıca uyuşturucudan kafası gidik bir insandır hiçbir konserinde adam akıllı sözleri hatırlayamaz zira kendi şarkılarını dinlemeyen biridir. Bu yüzden canlı performansı oldukça kötüdür. Bildiği iki üç parçasını temcit pilavı evirip çevirip önümüze sürer. Ancak yazmaya devam etmelidir. Canlı performans olmasada olurdur.
eski battle'cılardandır, sonra melankocu olmuştur.
eskiden dinlerdik. hatta bir nesil facebook'ta soyadını St olarak değiştirmiştir.
elveda serisiyle tanımıştım kendisini. usta lirik yazarı. istediği zaman melanko da yazabilir sert de yazabilir ayrıca bunu her raple uğraşan yapamaz.
ekürisi Cumali Efrah daha da başkadır, sevilesidir.
Raprilemizdendir ama dinlemedim.
'Rüyamda ki sen bana bilinç altımın en büyük armağanı' sözlerine sahip sanatçı sarkıcı rapci vs. Her ne boksa güzel söz.
çok dinlemediğim bir rapçi olup çamaşır ipi isimli şarkısını çok sevdiğim bir abimizdir. piyasadan uzaklaştıktan sonra kalitesi arttı sanki tekrar bekliyoruz daha sağlam liriklerle.
budist türkçe rap sanaçsıdır.
Severim iyi adamdır.
görsel
efsane söz yazan bir başka rapçi daha.

"Canım sıkılıyo.. terastayım sigara, bira
Ve sadece seni yazdığım kağıt, kalem.
Fenayım ben, aşktan anlamayana vebayım
Ve sen hariç tüm aşıklara devayım ben! "

şarkının hangi kısmını koysam emin olamadım, her bir kelimesi öyle güzel ki...

http://www.youtube.com/watch?v=gyHwB6nlw7s

bahsi geçen şarkının sözlerinin tamamı:

Yok,anlamı yok...
Cevap aradığım herkes saçmalıyor
Yok olmak yok oluşu sağlamıyor
Samet ölse de Sokrat sağ kalıyor..

Canım sıkılıyor... terastayım sigara, bira
Ve sadece seni yazdığım kağıt, kalem.
Fenayım ben, aşktan anlamayana vebayım
Ve sen hariç tüm aşıklara devayım ben!
Bu manzarada yokluğundaki ilk Kasım,
Üşüyorum üstümde sensizlik hırkası..
Ve bu gece başım çatlayacak gibi
Merak etme kötü olsam da buradan atlayacak değilim
Biraz sus.. (Lütfen biraz sus)
Belki de anlatmak istediğim aslında bu değil
Seni benden daha iyi anlatsınlar da susayım
Ama anlatamazlar sana yaptığım rap değil ruh hastası müzik
Her şeyden sıkıldım be benle yok olasın!
Ki yanımda kalanlar da varla yok orası...
Ben üzülüyorum hani kaçı benimle yanar?
Hiç biri umurumda olmaz sen yeter ki 'sevgilim' de bana!
Boşuna 'Aşk uçak gibidir' demedim,
Aşk da, uçak gibi bulutların üstünden gidecektir.
Son kez bak, çünkü aşkta da uçakta olduğu gibi;
Sen indikten sonra bir başkası binecektir.

Nakarat
Yok,anlamı yok...
Cevap aradığım herkes saçmalıyor
Yok olmak yok oluşu sağlamıyor
Samet ölse de Sokrat sağ kalıyor...
"Hayal de kurmasak mı, gülmesek mi?
Rüyadan uzun sürmesek mi?
Gözünü kapat şimdi, tekrar düşlesek mi?
Bu gece yıldız gibi kayıp gökten düşmesek mi?"
yine gözlerime girmeyen, bir ölümden kaçan, savaş alanında rehin düşmüş çıplak bir barbar kadar korkak uykularıma eşlik eden, şairliğini her kavramında ayrı bir hissettiren rap sanatçısı. hatta, ötesi. türk rap dünyasında açık ara en güzel sözler ve ses bu herife ait. bir de kapo var tabii, kapo kurt adam, kaptan adamım. kendisini dinleyicisi için bozmasaydı, o da vardı.
An itibariyle yalnızlığım seni ağırlasın parçasını açtığım kişidir, parçaları çok sağlamdır.
Efsane rapper ya. Müthiş.
samet gönüllü. mahallemizin genci. ünlü olmadan önce evde deli gibi eminem dinlediğini bilirim. başarı merdivenlerini tırmandı. çalışkan çocuktu. umarım bir gün hakettiği yere gelir.
eskiden çok sağlam rapper’dı şimdi bi sakinleşti çekildi kenara fln ne yalan söyliyim özlüyoruz kral.
sana suc atmak sarkilari guzel gibi degil gibi aslinda cok varoş aq.
bazen dinliyorum begeniyor gibiyim.

bu parça senin embesil.
Toska isimli 0 km albümü yayınlanmış. Severiz sokonun sesini.
Seni nazar diyorsan şarkından tanıyıp müptelan olmuştum . Aradan yıllar geçip eski telefonumda şarkılarını görünce 10 yıl geriye gönderdin . Artık yoksun neredesin be reyiz özlüyoruz seni ....