bugün

. dünyadaki bütün duyguların ve soyut kavramların da birer rengi olabileceğinden yola çıkılırsa doğru bir öenrmedir.
hepimiz günahkarız ve siyah bizim rengimiz.. aramızdan biri çıkıp da masum olduğunu iddia ederse ilk bakışta inandırıcı görünebilir, çünkü siyah her lekeyi saklar. ta ki güneş ortaya çıkana dek..
naaaaaaah günahın rengidir siyah.* *hastayım şu renkten psiolojik çözümleme yapıp, anında karakter tahliline geçen insanlara; beyaz masumiyetin rengi, siyah günahın, sarıyı da sadece sevgi pıtırcığı axess kızı giyer;
oldu anam başka!?

beyaz bütün renklerin karışımından oluşur öncelikle; masum kalması imkansız yani sizin tezinize göre: düşünsene senin bok atığın siyah da varken içinde nasıl masum kalır beyaz!?
asil renktir siyah, koy yanına beyazı bir de tadından yenmez onun.
sonuç: çarşı herşeye karşı!
-neymiş siyah!?
+abi günahın ren..
-gonuşma laaaan!
sarı kırmızı ve yeşil den sonra *siyah damı sabıkalandı .e güzel ...günaha kılıf bulmasak.. günahın rengi yoktur .
yanlış önermedir. günahın babası şeytan olduğuna göre onun rengi de kırmızı olduğuna göre sözü söyleyen renk körüdür.
(bkz: siyah - beyaz ölüm - yaşam)
(bkz: günahınla sevabınla sevdik seni beşiktaş)
renklere anlam yükleme sanatından bir incidir.
(bkz: siyahın matemi)
(bkz: genç satanistler rahatsız).
(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum). *
(bkz: yok öyle bir şey)
(bkz: siyah renk değildir)
kulağa güzel gelen,

velakin;

bir siyah fetişisti olarak kınadığım, lakin kınamamda da günahkar ve satanik manalar aranması gerekli önerme. "siyah ve kırmızı...günah ve kan" der bitiririm...
ne alaka ya insanlar nasıl yakıştırıyorlar gül gibi siyaha!
yavaşşşşşş...

bi tanım kasıp geliyorum;
yanlış önermedir. siyah insanın rengidir. illa günaha bağlanacaksa, siyah günahkarın rengi denilebilir. zaten ilk tanımımız da bu yöndedir. nooldu, başlık yanlışlandı.

geldim, açılın, yol verin. önermeye göre simsiyah güpgünah oluyor*. peki böyle telaffuz edilince oluyor mu? olmaz tabi eğleşmeyin benimle.

hepimiz (bütün inananlar) günahkarız. siyah miyah, yeşil meşil, alayımız yanacaz, o zaman ne olacak, ateşe dayanabildiğimiz kadar günah işleyecez. bunu yapıyormuyuz? hayır. hadi geçmiş olsun...
siyah beyazin yaninda oldugunda anlam kazanan bir renktir. *
günahın rengi falan değildir .asil renktir karanlıktır her şeyi örter .. siyah güzeldir..günah da çekicidir aslında o da herşeyi örter benzeştikleri konu budur ..
siyah bir renk değildir, renksizliktir. bu da nötral bir durumsuzluk ortaya çıkarır.
bu noktada günahın varlığına inanılmıyorsa renk siyah olabilir, doğrudur.

gece gökyüzüne baktığınızda simsiyah bir sonsuzluk görürsünüz. bu durumda orası sonsuz günahla doludur demek mi oluyor?
o zaman şöyle demek işleri daha da karıştırabilir; karanlık günahın ifadesidir..
ayrıca, (bkz: siyah/#1438565)
yok öyle şey...!
dogmalara, tanımlamalara, ahkamlara, kesin çizgilere, kestirip atmalara pek bir bayıldığımızın, her haltı bildiğimizin göstergelerinden biridir.

(bkz: beni böyle sev seveceksen)