bugün

kayserinin geniş ve duzgun caddelerinden bir tanesi. canınız sıkılmadan etrafraki mağazalara bakarak gezebileceğiniz cadde. ayrıca 1970lerdeki kayserispor-sivasspor maçında ölen sivaslı taraftarların oldukleri yerdir ayrıca.
kayseri yi ortadan ikiye bölermiş gibi görünen cadde.kayseri nin en işlek caddesiydi ben ayrılmadan önce;hala da öyle olduğuna kuşkum yok.giderken sağda dönerken solda kalan bir olimpik spor merkezi vardır eskiden tae-kwon-do yaptığım yerdir;eski olimpiyat ve dünya şampiyonu aziz hoca dır sahibi de...
malatya nın en ıslek caddelerınden bırı...
kayseri' nin deyim yerindeyse kalbinin attığı, kilometrelerce uzunlukta bir caddesidir.
kayseri deki modelinde pazar günleri asker den başka hiçbir bünyeye rastlanılmayan caddedir.
kayserinin bagdat caddesi olarak soylenen, uzun ve genis cadde
kayseri de üzerinde uçak yürütüldüğünü gördüğüm cadde
kayseri'ye yeni merkezlerin açılmasıyla birlikte, gezinti amaçlı eski yoğunluğunu kaybetmiş caddedir.
kayseri sivas caddesinde bir pusuda öldürülen gayri meşru aleminin önde gelenlerinden aslan abi için yapılmış bir damar bir parça;

ne dünden umut var,
ne yarınımdan,
tedirgin oluyorum bak uykularımdan,
ne sevdamdan geçtim ne de davamdan,
arka mahallede vurdular beni.

bilmem ki ben kime yanlış yapmışım,
kahbenin elinde koz bırakmışım,
sivas caddesinde iz bırakmışım,
arka mahallede vurdular beni.

vurdular beni,
vurdular beni,
bir yar sevdim diye vurdular beni...

nazlı yar çıkmıyor heran düşümden,
ne düşmandan korkum var,
ne de ölümden,
bir mavzer kurşunu girdi döşümden,
bir çıkmaz sokakda vurdular beni...

benim dostumdan çok düşmanım var arkadaş,
beni korkutmaz bu karanlıklar,
benim bu karanlıklar ardında kabus gibi bir yaşantım var,
beni üşütmez bu soğuklar,
çünkü benim buzlardanda soğuk bi kalbim var,
o gün içmiştim biraz kafam tatlıydı,
biraz efkarlı gözlerim yaşlıydı,
hele o gün varya çok farklıydı,
bir mavzer kurşunu ile yaktılar beni.
kayseri belediyesinin hızlı tranvay projesi ile anası bellenmiş caddedir. tüm ağaçlar kesilmiş, geniş kaldırımların yerini yollar almış, trafik yoğunluğu iyice artmıştır.
apaçi olarak tanımlanan bireylerle öküz türkçesiyle konuşan ergen dişilerin "piyasa yapmak" için volta attığı yer. gece 11 den sonra geziniz efenim sessiz ve huzur dolu oluyor.
(bkz: hasan polatkan bulvarı)
Olaylı Kayserispor-Sivasspor maçında ki ölen sivaslı vatandaşlardan ismini alan cadde. Hakkında eski tadı yok denilmektedir bence de öyledir.
mutlaka gezilmesi görülmesi gereken bir yer olmayan bir yerdir.
enver yılmazın yorumuna has olmak üzere veysel uluağaça ait olan bir dev şaheserdir..şarkının bazı sözleri insanı derinden etkilemekte ve bu sözler enver yılmazın yorum ve klibi ile vurucu etki yapmaktadır..
Memleketim..Burnumda buram buram pastirma sucuk kokuyor.
hemen hemen her şehirde bulunan bir caddedir.
O caddenin isminin o olmasının sebebi atatürk ün sivasa giderken ya da dönerken(tam hatırlayamadım) kullandığı cadde olmasıdır. Futbol maçıyla alakası yoktur.
anteplioğlu baklavacısı hariç diğer tükanları kaldır çöpe at öyle bir caddedir.
hemen hemen her şehirde bulunan bir cadde. genelde merkezlerde bulunur. evet.
kayseri'de olanı pek bir seksidir ve üzerine açılan mm migros ile bir eksiğini daha gidermiştir...
kayseri de olan caddedir. yarak gibi caddedir. apaçi yuvasının av bölgesidir. çocukluğumun geçtiği caddedir. geçen aylarda uğramıştım sivas caddesine hisar pastahenesi hala batmamış. taktir ettim.