bugün

(bkz: filiz sevişelim mi)
yolu uzatmadan direk çıkma teklifidir.

en iyi örnek için de

(bkz: filiz sevişelim mi)
hayatta olan her şey basittir. olayları karmaşıklaştırıp, çekici hale getirmeye ve bundan nemalanmaya çalışan bizleriz. demek ki neymiş, basit bakarsan gerçeği görürsün.

kıvrandırmayın lan çocuğu, gidin işte.
ilk buluşma için yapılan en saçma tekliflerin başında gelir.

1 saat mal mal film izle, sonra 15 dakika film üzerinden yarak kürek diyaloglar kurmaya çalış, sonra 1 saat daha mal mal film izle, sonra yine film üzerinden saçmalamaya devam et. çok güzel gerçekten.

ilk diyoruz şefim!

karşındakini tanımaya çalışacaksın, kendini anlatmaya çalışacaksın, "bu iş yürür mü?" muhakemesi yapacaksın... araya, bol ekşınlı, bayat hikayeli hollywood çöplüklerini niye sokuyosun güzel kardeşim?
sinemaya gitmek isteyen kişinin kurduğu soru cümlesidir sadece. yanlış anlaşılmasın yani...

-ne yapalım abi ya, çok sıkıldım.

+sinemaya gidelim mi lan?

-harbiden avatar'a gideriz hem deee...
aylarca görülmeyen üstüne bi de farkl şehirde yaşayan kişiye sorulursa , garip olur..
sinemaya para vermeden girme lüksüm olduğundan sıkça kurduğum cümledir.
bir de istiklal'de, 2 film birden yazan sinemanın önünden geçerken bir arkadaşıma sık sık yaptığım şakadır.
her seferinde tufaya düşüp, aa tamam der, sonra allah cezanı versin, yine yedim ya der.*
yeni tanıştığın bir kızla en basitinden birşeyler yapma olayıdır.
ilişkisinde level atlamak isteyen sevgili söylemidir.

http://dedimonaki.blogspo...2/12/sinema-sorunsal.html
cuma günü vizyona girecek olan the expendables 3 filmine istersen gidebiliriz'in sualidir.
(bkz: ananın evine gidelim mi)

(bkz: ybsg)
Benim de şu ayla filmine gidesim var ama afyonda değilim.

Edit: özelden konuşacak olsam özelden yazardım ahaha.
Hayır.

Erkeksen zaten hayır.

Kadınsan, güzel değilsen hayır. Güzel bir kadınsan, evde izlenebilir. Evet. Yani yine hayır.
Bu soğukta kim uğraşacak şimdi.
Ben bu akşam gidiyorum. Nefes yer eksi iki filmi için bilet aldım bile. Uzun süredir beklediğim bir filmdi.