bugün

cihangire gittiginizde mutlaka göreceginiz plato ajansın sahibi, yönetmen insan. ilk yönetmenlik deneyimini çiçek abbas ile yapmıştır.
(bkz: digitürk baby tv reklamındaki velet/#448839)
plato filmin sahibi.bu aralar sahibi oldugu yapımcılık dünyaca ünlü film ya da dizileri sanki izlememişiz gibi önümüze tekrar sunmakla mesguldür.
(bkz: ah bir polis olsam)
avrupa'da en tanışmış yönetmenimiz zeki demirkubuz bir röportajda söyle der; sinan ile komşu idik bir dönem. sabaha karşı uyku tutmaz pencerede sigara içer kedilere bakardım. sinan işten dönüyor olurdu. benim sinan' dan çok para kazanacak yada çok ünlü olacak halim yok her halde.
başrollerini şener şen ve ilyas salman'ın oynadığı çiçek abbas filminin yönetmeni.

yazarın notu: ne diyem mahmut mu diyem repliğinde mahmut yerine başka bir isim kullansan olmazmıydı be senin yüzünden hergün kulaklarım çınlıyor. *
siyah'ı çok ama çok seven usta.
karizmatik görünmek için ille de siyah giyinmek gerekmediğini kulağına fısıldamak istediğim film çekici. otopsi adında bir post production şirketi vardır, elini attığı bütün işleri öldürdüğü yetmezmiş gibi otopsiyi de kendi yapar.
insanlar başörtüsüyle üniversitelere girsin diye akp'ye oy verdiğini söylemiş yönetmen.
fedon'un alternatifi.(bunlar esmer tenli beyaz saclı bir ırkdır.)
biraz deLi, biraz sıkıLgan, biraz hiperaktif, zeki bir kişi.. rekLam fiLmLeri konusunda aşmış bir insan..
gıcık oldugum yapmacık yönetmen bozuntusu. can tanriyar ile eküri olduklarını düşünüyorum.
ibrahim tatlıses 'in yönetmen yönünü bir çok yönetmenden daha ba$arılı bulan bir zamanların show programcısı, geni$ zamanların yönetmeni.
reklam filmlerini asistanlarına çektirip eşek yüküyle parayı kendi alan, o heder olan elemanlara da sadaka misali para veren yönetmen.
"ayn rand der ki"'den öte nedir ki bu tuhaf ve fos figür.

okan bayülgen oyunculuğuyla alay etmişti ve ben de gülmüştüm. çünkü sadece oyunculuk yapmamasıyla çözülebilecek bir hadise değil ki!

sinan çetin bu ya , balans ve manevra'yı ilk yerli sanat filmi ilan eden adam yani.
kabız kabız kamera başına oturan , muhtemelen senaryoyu da tuvalette yazan bir düşünür , felyesssoff!!!

http://www.sinancetin.com
dev-genç in, sıkılmış yumruk içine, bir köşesinin alındığı yıldız sembolünü tasarladığı iddia edilen, başka filmlerden kaptığı 'kedisini öldürerek korkut' yöntemi ile yaşlı kadınları korkutan, ruhu reklam araf ında asılı kalmış, çok fakat çok paraları, hiç fakat hiç birşey yapmadan kazanma uzmanı ortadoğulu.

çiçek abbas, 14 numara ve bay e de onun, bir tür kaza olmalı...yada işi vardır ve asistanları yapmıştır işte,
kendine bir plato kuran ve o plato içinde çocuklarını büyüten, misafirlerini ağırlayan, dizi-film- reklam çeken , sanat tarihi mezunu yapımcı yönetmen.Kendisinin Cihangir'in Efendisi olarak Forbes dergisinde yer almışlığı vardır. *
artık yalnızca emlakçılık yapması gereken yönetmenimsi şey.
bu adama hayran olmayan kadına rastlanmamıştır. film gibi programını yine yapsa da, o kapıdan kendisi çıksa, neler olur kimbilir.
Sanat filmlerinin gişe yapmamasına ne diyorsunuz sorusuna, onlar beceremiyorlar ondan öyle söylüyorlar diye yanıt veren yönetmendir. ikinci bir teorisi de herkes işini iyi yaparsa hayatta her şeyin düzeleceği düşüncesidir. En iyi filmi "Çiççek Abbas" olan yönetmenin popüler sinema yanlısı olduğu son derece açıktır. Kapitalist mantığın zirve yaptığı, sinemadan vazgeçmiş bir kişiliktir kendisi.
muhtesem bir yapımcı olduğunu düsünen adamdır. ferhan sensoy hacı komünist kitabında kendisinden cok güzel bir sekilde bahsetmistir. çektiği tek güzel film, çiçek abbas' tır. onu da kazayla yaptığını düsünüyorum. hele ki çektiği filmlere teomanın muhtesem sarkıları ve oyunculuğu eklenince, insanı türk sinemasına bağlıyor. ayrıca keske reklam da çekmese.
(bkz: romantik)
(bkz: doğus cay)
(bkz: digiturk)
cihangir'i parsellemesinden dolayı kendisine basın tarafından sinangir lakabı takılan oyuncu,yönetmen,prodüktör,astronot..
bugün üsküdar taraflarında land rover cinsi gayri insani boyutlardaki arazi arabasıyla giderken tarafımdan gözlemlenmiş, "bu adamlarda anadolu yakasına ve hatta üsküdar'a uğruyormuş" hayret ve şaşkınlık dolu cümlesini kurmama sebep olmuştur.
deha derecesinde ticarete kafası basan, ancak sanat yönü berbat olan bir değerdir.
onca yıldır "itinayla üzerinde çalışıyorum" dediği romantik filmiyle dumura uğratmış yönetmendir. o gitsin reklam filmleri yönetsin diyecem ama onda da başarılı değil ki...

(bkz: doğuş çay reklamları)
bir adam nasıl bu kadar rahat ve kompleksiz olur diye kızdığım sinema yönetmeni, medyatik insandır.