bugün

"Mevlâm görelim neyler, neylerse güzel eyler.
Bir avuç toprak oldu, o atıp - tutan beyler!"
okuyucular üzülmesin çünkü; bozkurtlar dirilecektir...
görsel
Türkiye'nin 14. Cumhurbaşkanı.
Akşam -Konya da tedrisatına devam eden oğlum- anlattı idi, sınıf arkadaşının durumunu! Annesi - babası bir işte çalışmasına rağmen, kendisinin ve kardeşlerinin - evin masraflarını karşılayamadığından dolayı, -altı aydır- bir gıda toptancısında çalışır imiş! Ağır kolileri kaldırıp - indirmekten mütevellit, -ikide bir- kolu bilekten çıkar, -tekrar yerine takıp- işine öylece devam edermiş?
Sorarım Reis; "- Nedir bu -mazlum- vatan evlatlarının çektıği kahr-ı mezalim?"
Bakanlık koltuğu sevdalısı...
verdik gitti.
Partisini seven gitsin oy atsın. Ama bu adama atılan her oyun Tayyibe yarayacağını bilerek atmak lazım.
böyle bir ortamda buna oy vermek hakikaten mallığın dangalaklığın zirve noktasıdır. ee verdin de ne oldu behey göt kafalı.
akp - mhp tabanından oy alarak
chp nin ilk turda havlu atmasını
engellemiştir . ankarada oy oranı
% 6 nın üstüne çıkmıştır .

3 büyükşehirde son durum:

Ankara'da açılan sandık %79.0
Kemal Kılıçdaroğlu: %48.24
Tayyip Erdoğan: %45.14
Sinan Oğan: %6.31

istanbul'da açılan sandık %89.9
Kemal Kılıçdaroğlu: %48.92
Tayyip Erdoğan: %46.31
Sinan Oğan: %4.5

izmir'de açılan sandık %91.8
Kemal Kılıçdaroğlu: %63.19
Tayyip Erdoğan: %31.56
Sinan Oğan: %4.78

https://twitter.com/aykir...?cxt=HHwWhMC9zdu_5YEuAAAA
Biz görevimizi yaptık(şükür Yaradana), müsterihiz. Yine yaparız, artık Reis'in tahkimatına münhasırız. Keşke demeyeceğiz, "türk milliyetçileri" keşke-tüh demez, yoluna devam eder.
Hala chp nin oylarını böldü diyen salaklar görüyorum, aksine akp nin oylarını böldü. Oğan olmasaydı akp muhtemelen ilk turda kazanacaktı.
Asalet adam. Evet.
Reis dava adamı çizgisi belli duruşu belli. Asalet akiyor be...yürü be yiğidim
mhp'nin başına yakışan lider. bu adam mhp'nin başına geçsin hemen gider mhp'ye üye olurum.
Bu seçimin kazananıdır.

Hdp ve hüdaparı sandığa gömmüştür.

Türk ulusunun talepleri seçiminin kaderini tayin edecektir. Bu oyunu böylesine ustalıkla oynayabilmesinden ötürü kendisini ve ümit özdağı tebrik eder, teşekkür ederim.

Yok öyle hdpkk nın kucağında cumhurbaşkanlığı, böyle haddinizi bileceksiniz.
merhaba sinan.

sana oy verdim. gurur duyuyorum.

şimdi sana verdiğimiz oylar sayesinde seçimler ikinci tura kaldı ve sen de cumhurbaşkanını belirleyici kilit lider halindesin.

sevgili sinan, sana tavsiyem, ata ittifakındaki ortağın ümit özdağ ile bir araya gelme, onu sakın yanında gezdirme.

o teşkilatlarını dağıtmış, seçimlerde mağlup olmuş siyasi bir mevtadır.

eğer sen de onun gibi olmak istemiyorsan, başkalarına değil, sana oy veren bizlere kulak vereceksin.

ümit özdağ'ı sandığa gömen türkler, kıçını başını oynatırsan seni de tarihe gömerler.

bu seçimlerin kazananı bizleriz, bize ona göre davran sinancığım...
AKP'li Binali Yıldırım, kesinleşmemiş sonuçların
ardından Sinan Oğan'ı aradı.

https://twitter.com/aykir...?cxt=HHwWloCxvdrL9YEuAAAA
evet sinan reisi desteklerken bir bildiğimiz
vardı .
Kimileri "Muharrem ince gibi çekilseydi şimdi Kılıçdaroğlu kazanmış olurdu" diyor. Hatta aldığı oyların puanını Kılıçdaroğlu'nun aldığı oy oranı ile toplayarak bunu söylüyorlar ve beni de bir gülme tutuyor. Sinan Oğan'a oy verenlerin büyük çoğunluğu "ne erdoğan'a ne kılıçdaroğlu'na, ikisine kolum kopsa oyumu vermem. Ne kandil dağı ne domuz bağı. Ne hdp ne hüda par" diyen insanlar. Sinan Oğan çekilseydi sanki onun aldığı oyların hepsini Kılıçdaroğlu alacaktı. Bari bu kadar komik olmayın. Sinan Oğan seçimi ikinci tura bırakan isim oldu. Eğer olmasaydı erdoğan ilk turdan alırdı seçimi. Biraz mantıklı olun lütfen, evet.
Üniter yapımızın sigortası olmuştur.
An itibariyle halk tv'de havasını basıyor.
Sinan Oğan, Alman Der Spiegel dergisine
konuştu: "Kemal Kılıçdaroğlu'nu sadece
HDP siyasi sistemin dışında bırakılırsa desteklerim."

https://twitter.com/aykir...?cxt=HHwWhIC-0eDigoIuAAAA
Omo kom oy vordoko.
Her zamanki gibi türkiyede sagci o cocukları olarak sözünü tutmicak, ve islamcıların kucağına gitcek. Ak parti karşitıymış felan, yav hehe.
%5 değildir. kendisine oy vermek istediğini söyleyip kazanamayacağını düşündüğü için oy vermeyen belki daha fazlası vardır. bu adamı karşınıza almayın.
şimdi herkes oğan'ın eline mi kaldı? tam bir strateji adamı. eğer girmeseydi çekilseydi yine erdoğan kazanacaktı ama şimdi ikinci tura kaldı. istediklerini alacak o şekilde oyları verecekler. kendini sildirmeyecek bu dedeler gibi amacı koltuk sevdası da değil. ama umuyorum ki kk olur bunu yapan. şu adam silinsin gitsin artık.