bugün

HERKES GiDER AMA O BEŞBUÇUK LiRAYA YANINIZDADIR, CANDIR. iÇERiM ONU BEN *
müslüm gürses in şarkısının ismi.
içtiğim dönemde bırakırsam onsuz nasıl zaman geçer dediğim şey. ama bıraktıktan sonra hiçte düşündüğüm gibi olmadı. sigarasızda zaman aynı geçiyor.
akşamları bir tane yaktığım hede. ne ifrat ne tefrit hesabı, gayet keyifli.
sigara hayatın anlamıdır.
içenin yanında dahi durmaya tahammül edilmez.

keşke hiç kimse kullanmasa...
tarihin gördüğü en büyük sahtekarlardan, çakallardan biridir. keyif verdiği, rahatlattığı koca bir yalandır. sigara içenlerin bunu söylemesinin sebebi, sigara yoksunluğu çektiklerinde, ona kavuşunca rahatladıklarını hissetmeleridir. sigara içmeyenlerde ise zaten böyle bir sıkıntı yoktur. yani yalancı bir rahatlama hissidir verdiği. bıraktıktan sonra daha iyi anlıyor insan.
*Ortamlarda hava basmak amacıyla çoğunlukla ergenlikte başlanan alışkanlık.
*Bir derdiniz olabilir ama bu sigaraya başlamanızı veya bıraktıysanız tekrar başlamanızı gerektirmez sonuçta sigara dertlerinizi bitirmeyecektir.
*Arkadaş grupları içinde sırf onlar içiyor diye içmek saçmadır, sigara içerek kendinizi gösterebileceğinizi düşünmeyin. Kendinizi göstermek için daha kayda değer şeyler bulun
*Sürekli balgam çıkarmak, spor aktivitelerinde tıkanmak istiyorsanız hemen başlayın.
allahın bir belasıdır.
*
dost mudur düşman mıdır belli değildir. ama yine de vazgeçilmezdir. keşke tanışmamış olsaydım.
masamda 2 paket durak zıkkımdır. her bir pakette yaklaşık 12-13'er sigara var ve ben leş gibi farenjit olduğumdan içemiyorum 3 gündür. canım da istemiyor. yoksa bu bir fırsat mı? hani iş yerinde gelip otlanıp bitirseler şu paketleri de bitse demiyor değilim. kısacası insanı zor durumlara sokan zıkkımdır. *
ağzın içine eden tat alma duyusunu yitirmeye sebep olan büyük bir istekle ele alınıp yaktıktan sonra ilk nefesi çekip rahatlamaya ve gerisini biran önce bitse de atsam diye insanı bekleyişe geçiren bir toplum zararlısıdır.
fakir fukara içeceği iken git gide lüksleşmiş, müptelasının kopamadığı bir nevi uyuşturucu.
suriyede sadece 1.5 lira olan şey. ırak ve gürcistanda da aynı seviyede fiyatı.
'...Bir nefes çek sundan alışırsın
Yıldızlar gibi geceye hemen karışırsın ... '
her pazartesi, her ayın 1,15 ve 30'u olmak üzere bırakmaya çalışılan cep ve sağlık düşmanı.
"sigarayla ilk merhabalaşmamda kendimi kabile reisi sanmıştım" sözü ile de anlaşıldığı üzere daha çok ergenlerin ergen arayışları döneminde alışkanlık haline getirdikleri şey
aralıksız olarak 6 senedir günde 1.5 paket tükettiğim, benim için artık özel bir ritüel olmaktan çıkmış, farkına bile varmadan yenisini hayata soktuğum dost. ancak yarından tezi yok, en yakın dostumla bir daha görüşmemek üzere vedalaşmam gerekiyor. lakin ne nefes aldırıyor, ne cebimde para durduruyor.

edit: sigarayı bırakmış olan sözlük yazarları varsa, yardımcı olmak için mesaj kutumu şenlendirebilirler.
zamanla bağımlı olunan iğrenç bir üründür. zira sağlığınızı alır götürür. kullandığım ve ciddi ciddi bırakmayı düşündüğüm üründür.

ek olarak: parasını el alır, dumanını yel alır, zehiri de içene kalır.
sebnem ferahin dinlenesi parcasi. ayriyetten ciger dostu. hatta yemek ustune giden yegane sey.
ville valo denilen ibnenin ağzında daha bi hoş duran şey.

https://encrypted-tbn0.gs...VH0KUYEPSmuksctAWgQ_AoBjQ
ilk içtiğim zamanlarda ''ıyy bu ne içilir mi iğrenç'' diye başlayıp son zamanlarda bir gün bile içmesem ''nerde bu lanet sigara'' diye aramaya başladım.. kısacası bağımlılık yaptığı doğru.
kanser hücresi aşılayacak şırıngayı altın kaplasalar, onu da böyle över misiniz lan acaba? dediğim kanser sebebi.
http://www.youtube.com/watch?v=x2f4GTnHjnY
sağlığa zararlıdır içilmemelidir.