bugün

ölene kadar nedenini asla anlayamayacağımız garip tepki. az da değil yani bu hiç kullanmayan ya da boş kullananlar. bir partiyi bile iktidara getirebilirler valla.
verecek parti bulunmamasından dolayı yapılan eylemdir. illa oy vereceğiz diye de herhangi bir partiye oy atmak saçmalıktır. oy kullanmayıp ceza yemek yerine, oy kullanıp boş atmak daha mantıklıdır.
boş pusulayı zarfın içine koymak değildir. o kadar da salak değiliz!
alırsın pusulayı önüne basarsın sıradan kaç parti varsa mühürü olur biter!
sonra onlar düşünsün kime verdi acaba diye!
(bkz: kendimden biliyorum)
tanımlayalım: yapılabilecek en güzel harekettir. kimse de "yaa olur mu, hörölö höbölö" diye saçmalamasın! şu memlekette bu kadar yalancıdan hangisine verirsen ver aptalsın. bu kadar basit. koymuşum siyasetine!
pusulanın üzerine " geçersiz değil, boş oy!" şeklinde not iliştirilmesi durumunda -hususi boş oy attım ulan- demenin açık kanıtıdır. tabii tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok o da ayrı bir durum. yinede içinizin rahat etmesidir. kendinizi kullanılmış hissetmemenizi sağlayan ve bence en azından şuan için sağlıklı bir yöntemdir. ayrıca seçmenin siyasi tercihinin tespiti açısından boş oy seçeneğinin pusulada yer alması gerekmektedir. zira attığınız boş oy geçersiz oy olarak nitelendirilmektedir.
Doğru partiyi bulamamaktan dolayı yapılan davranıştır. Şu ülkeye adam gibi hizmet eden kim çıktı.
şahsi fikrim; saflık ve kendi kendini kandırmadır. bide kabara kabara ben boş oy attım diyenler yok mu? 5 yılda ya da 4 yılda bir eline geçen tek an bu. bunun dışında istediğin kadar camide hutbe oku istediğin kadar rakı masasında ülke elden gidiyor de boş.
tam demokrasiye en yakın ülkelerde boş oy bir tepki oyu niteliği taşır. burası orası değil üzgünüz.