bugün

üstünden çok geçmemesine rağmen unuttuğumuz, hatırladığımız zaman ise yazılacak şeylerin basitleştiği, yazıldığında ise zamanın kaybettiği Malatya Çocuk Esirgeme Kurumunda 0-6 Yaşları arasındaki çocuklardan bir tanesinin dayak yerken bakıcısına dediği söz "sevsene beni"

"sevsene beni anne"

ekledik bu resmi belleğe VE kader sana iyi baksın kadın. sahip olamadığın sevgin, bi çocuğun üzülmesine kıyamayacak kadar taşlaşmış kalbin ve yine o çocuklar için akıtmadığın her bi damla gözyaşın yıkarken günahlarını bu hayatta, dilerim ki o çocuklara vuran ellerini doyuran diğer hayatta vicdanın olsun.

çok zaman sonra gelen edit: neyini eksiledin lan bunun? hayrola be kardeşim o kadın sen misin ya da anan mı? bundan daha beter laf var mı lan?
her acilan kanalda yayinlanan bir haberdi.ufacik cocuklarin soyledigi buyuk cumle...cok da zor degildi aslinda istedikleri alip kucagina oksayacakti sadce bakicisi.ama o bunun yerine kucucuk cocuga elini kaldirdi!!!!!yaziklar olsun dedik kanali degistirdik.aradan bir kac hafta gecti gecmedi bu defade bir huzur evindeki sevgisizlik ilgisizlik cikti ortaya.allahim nasil bir ulke olmustuk biz ne cocuklarimiza ne de yaslilarimiza sevgimiz kalmisti.oysa biz degilmiydik hasretle bitirdigimiz her mektubunun arkasindan "kucuklerinin gozlerinden buyuklerinin ellerinden open"millet ne olmustu bize????!!!
" sevsene beni " boğazıma düğümlendi bişeler , bi an bu dünyadan , insanlardan midemi bulandırdı bu laf . sol framede sürekli sevişmekle ilgili tipik başlıkları görünce başlığın ilaç gibi geldi , teşekkürü borç bilirim .
(bkz: bunu döven insan olamaz)

(bkz: meşe odunluk karakterler)

(bkz: bele değil belaltına)
tanım; iç parçalayan cümle.

sevsene beni.
hani o uğruna sokaklarda pankart açtığın çocuğum ben. altıma işediğim için dayak yiyen, kimsem olmadığı için hor görülen çocuk. hani bir kameranın merceklerinden senin yüreğine ulaşan yansımamın can acıttığı çocuğum. kimliğimde ana-baba hanesi boş veya bir isimden öte olmayan o küçük çocuk.
sevsene beni.
tıpkı beni ilk gördüğün andaki gibi. bir musamere salonu sanki, hepimiz çıplak ve olduğunca dayak yiyoruz. bir ahmet var, en çok dayağı o yiyor. geçen sırtındaki morlukları gösterip "... bakın bunlar sizde var mı? ... " dedi, var hepimizde o morluklar. sizlerin çürümüş yürekleriniz kadar mor olmasa da, hepimizde var biraz et zedelenmesi.
sevsene beni.
sokakta gördüğün kediyi sever gibi değil ama. yapmacık şeylerden uzak, gerçekten sev. başklarının acımasızca vurduğu başımı okşa mesela. mesela hikayeler anlat bana ama bağırmadan, küfretmeden. ellerimden tut, yalnız sağ elim çok acıyor cetvel vurdular, sol elimden tut. gökyüzüyle denizin birleştiği yerlere götür, umutla sevginin birleştiği yerlere.
sevsene beni.
sev ama sırf benim için değil, kendin için de sev. sev ki kırılsın içindeki bütün o buz tutmuş tabular. sev ki, fark et seninde benden farkın olmadığını. küçük bedenime yığıdınız bu dünyayı gör, çek at omuzlarımdan yer küreyi. tek kale maçlarda ben yeneyim bir kere, bir kerede beni alkışlasınlar ne olur. bir kere de beni sevsinler.
sevsene beni.
kendini sevdiğin kadar değil, yüreğine sığdırabildiğin kadar sev, içten-sıcak, sevsene beni.
baksana bi.
(bkz: abi beni sev)*
pala kermesin söyleyebileceği bir cümle.
yapılan istatistikler yetiştirme yurtlarında 0 ile 2 yaş arası çocukların ölüm nedenlerinde her hangi bir somut neden ki bunlar beslenme , temizlik , aşı ve diğer sağlık kontrolleridir. çocukların ölüm oranlarının yüksek olduğu görülmüş eksik olan tek şey anne kokusu ,anne baba kucağı , ve sevgileri . yapılacak çok şey var aslında. *
(bkz: Beni biraz sevsene bişey deniycem)
Sana verdiğim o minik yüreği,
O söylenmemiş çok şeyi söyleyeni,
Sordum mu sana bir kere bile,
Beni seviyor musun diye?
istemiyorum beni sevmeni,
istediğim seni yakınımda bilmem
Ve bazen, sakin ve sessizce
O eli bana vermen.
di...
bazen söylenmek istenendir. aslında yapılması istenir. bunun için zorlanır.. ama genelde sonuç alınamaz. sevmiyorsa sevdiremezsiniz işte, keşke sevsene beni dediğiniz kişiler sevse sizi.
yedinci ev'in harikulade ötesi olan şarkısı.

https://www.youtube.com/watch?v=xjHDgtfBL5w
yedinci ev'in ''şimdi'' albümünde bulunan müthiş şarkısı. sözlerini de şöylece bırakayım.

Kalbimde dolaşmadan benim diyemezsin bana
Ruhuma karışmadan canım diyemezsin bana

Tabii ki sen bana çok görüyorsun
Benden çok biliyorsun ya nasıl sevilir
Rüyalarla yaşıyorum ben aşkını
Ama bak sen seviliyorsun bense bekliyorum

Elinden geliyorsa azıcık sevsene beni
içinden geliyorsa tutup öpsene beni
sürekli kendimi mırıldanırken bulduğum şarkı.
Yedinci evin güzel bir şarkısı. Güzel bir şarkısı derken, adamların kötü şarkısı yok ki.
"Elinden geliyorsa
Azıcık sevsene beni,
içinden geliyorsa
Tutup öpsene beni...

Kalbimde dolaşmadan
Benim diyemezsin bana,
Ruhuma karışmadan
Canım diyemezsin bana."
Tatlı bir şarkı. Bir enerji getiriyor sanki.