bugün

mantıklı olandır.mahmut diyecek halim yok.
Başından beri ismiyle hitap ediyorsanız doğrusunu yapıyorsunuzdur.. Ama sürekli canım cicimli konuşuyorsanız ismiyle hitap etmeniz "bak sana trip atıyorum" mesajı verir ya da "bana trip atıyo" mesajı uyandırır.. ismiyle hitap edin en başından sorun kalmasın.. Cıvıklaşmasın... Vucuk vıcık olmasın... Bu demek değil ki hiç güzel bir şey demeyin... Bunun ayarını yapabilmek zaten önemli..
Ne diyim mahmut mu diyim.
Benim için tribin bir versiyonudur.
Ben iyelik eki kullanarak hitap ederdim.
evlendikten sonra aile yanına olacak olandır. hatta evlenmeden önce aileler tanışırken de ismiyle hitap edilir sevgiliye.
genelde kavga sonrasında gerçekleşen durumdur.

bıdı bıdı dbıdı, dırı dırıdı dır, harala gürele.

+ neyse cemre uzatmayalım.
- vayy şimdi cemre mi olduk ?
+ ne diyim cengiz mi mına koyim.

?!?
(bkz: Lan jale)
adımla seslendi nasıl ağrıma gitti, diye bir şarkı sözünü akla getirir.
(img:#1629835)
Resmiyet önemli.
sadece sinirlendiğimde.
Normal olanıdır.
Hayatım bebeğim demeyi de severim. ismi can'dı canım diyordum espirili bir sevgiliydim hihih.
kesinlikle yapmamanız gereken bir hareket. Alışkanlık oluyor zamanla herkese demeye başlıyorsunuz. Canım diyin en güzeli.
ne diyem mahmut'mu diyem?
Gözlem ve deneyimlerim sonucu eğer aranız iyi değilse ve soğukluk varsa yapılan eylemdir.
isimler hitap edebilmek için konulur.
sinirliyken, tripliyken yaparım. normal şartlarda ismiyle hitap etmem.
Sevdiğim insanlara hitap edecek bir şey mutlaka buluyorum. isim sadece tartışma anı ve barışana kadar.
Hitap konusunda sorun yok.
Ama aşkım demek çok zor. Geri dönüşü olan bir şey değil gibi benim için akaksk Aşık olmadığınız insanlara aşkım diyip kelimelerin içini boşaltıyoruz. Hemcinslerime çocuklara hitap edebiliyorken sevdiğim insana söyleyemiyor olmamın mantıklı açıklaması olmalı.
Sadece ciddi ve sinir harbinde olması gerekendir , diğer türlüsünü çok gereksiz buluyorum açıkçası.
Sevgiliye sevgilim demekten daha samimi ve güzeldir.
Bir araştırmaya göre sevgili kişinin sadakatini ölçmeye yarayan eylem. Size sürekli isminizle sesleniyorsa, sizden başka biriyle daha birlikte olması durumunda isimler karışırmış.
görsel
eğer canım aşkım tatlım vs. şeklinde sesleniyorsam ilişkiye ciddi bakmıyorumdur.

ismiyle seslendiğim sevgiliye bayılıyorum demektir -ki böylece kendimi sürekli bir resmiyetle kontrol altında tutarım.
kavga ediyoruz. ismimle hitap etmesin bana.
sicakligini yitirmis ciddi olmak istedigim zaman belki.