bugün

Sene 2006. Vay be 7 sene olmuş sen gideli.
O gözlerinin içindeki korkusuzluk, başındaki doktorun yapılabilecek yok cevabına gülümseyişi, elini attığı kanlı göğsü bir kan pınarı gibi çağlarken bile eli alnına gidip askerce selam verişi, bana son sözleri olan ' Ülkünü gerçekleştir, sözünü tut, bide beni unutma, olur mu' aklımdan bir saniye bile çıkmazken ben nasıl başka biri ile yapabilirdim? O 2 mayıs gecesinden önce hayatımda hiç yalnızlığı hissetmemiştim. Arkadaşlarım, ailem , o vardı. 2 mayıs gecesi... O akşam evine giren orospu çocuğunun biri ona dokundu, benim dokunmaya kıyamadığım tenine. Haberi alıp eve gittiğimde ruh gibiydi. Yüzüme bakmıyordu. Yüzünde boydan boya bir bıçak kesiği vardı. Beni dışarı çıkardı babası. Bir saat kadar polislerle konuştuk. Hırsızlık amacıyla girilmiş, sekiz yerde parmak izi varmış, ayrıca O'ndan da doku örneği alacaklarmış. Polisler gitti. 15 dakika sonra bir el silah sesi duyuldu sadece. Sonrası koşuşturmalar, feryatlar, hastaneye gidiş. O fiili olarak kendi göğsüne sıkmıştı o kurşunu, aslında bana sıkmıştı o kurşunu. O tabanca hala bende. Dava kapandı. Ona bu itliği yapan bulunamadı. Ama O ölmedi, beni biryerlerden izliyor, geceleri rüyama giriyor, hatta bu satırları yazarken karşımda gülümsüyor. Ama göğsünden hala kan akıyor. Çok özledim ben onu. Kıpırdamıyorum belki uçar hayali diye.

Yıllar sonra gelen edit: 2015'e pek kalmadı. 9 senedir hayali gözümün önünde... Başka kimseyi de almadım hayatıma... Hem eskiden bana üzgün üzgün bakardı tavandan, şimdi ise bazen tebessüm ediyor, ama göğsü hala kanıyor...
herkes ölür ya bazıları çok erken ölür.

çocukluk aşkının anısı, yaşattıkları başkadır. en temiz zamanında ve en anlamadığın zamanda gelir. aşkta değildir ya neyse özeldir yeri sende sadece. işte öyle saf bir sevgide sevgili bir gün oyun arkadaşını bırakır. hemde tek başına değil tüm ailesiyle. ölümü ilk defa bu şekilde duyarsın. kum havuzunun başı, boyama kitaplarında kırmızının yeri bomboş kalır. uzun bir saklambaç dönemi başlar. sen yumdukça gözlerini kimsenin gelip sobe demeyeceğini bildikçe bir süre sonra nasır bağlar küçücük yüreğin. böyle bir gece yarısı hatırlarsın yüreğin cız eder. kendi kendine büyürsün o kadar.
Düşüncesi bile kötü. Fakat insan alışıyor, ben evleneceğim adamı kaybedeli 4 yıl oluyo. Kokusu hala burnumda, ölürken saçları bile bozulmamıştı bebeğimin yine yakışıklıydı. Nasıl severim başka birini bilmiyorum o gittiğinden beri elim ne başka birine değdi, ne de omuzlarım baska bi yatağa..
nasıl devam edilir ki hayata? nasıl uyanılır ki ertesi sabaha? nasıl geçer ki o günler? bi daha asla göremeyeceğini, duyamayacağını, sarılamayıp, öpemeyeceğini bilmek.. allah kimseye yaşatmasın.
götün başın toplanamayacak derecede dağılmasına sebebiyet verir.
severken ayrılmanın en acıklısıdır. yüreğin bir köşesinde her dem yaşayacak ve bir okadar da acıtacaktır taşıyanı.
allah korusun be. ölmesin kimse. hele de gencecik.
Unutulmamasına sebep verir. oysa ki yaşasaydı belki terkedecekti, ya da sen gidecektin.

Yarım kalan her şey değerlenir zaten.
dün gazetede okudum beren saatin yıllar önce başına gelen olaydır. kimse yaşamasın inşallah.
hele kanser illeti ile adım adım santim santim elinden kaymışsa...
kötüdür. angut kuşu sevgilisi ölünce bir daha kimseyle yakınlaşmıyormuş. adı angut olan kuş kadar delikanlı olmak lazım.
allah düşman başına vermesin denilen olaylardan birisidir.
Allah korusun. Rabbim düşmanıma bile yaşatmasın.
yaşamayanların akla dahi getiremediği elim bir olaydır.
Uzun bir ilişkinin bitmesi bile size bu hissi yaşatamaz.
doğaldır. sevgili de olsa o bir canlı ve tüm canlılar ölümü tadacaktır.
ölürse ölsün banane arkadaş nasıl olsa bende yok diye fikr çıkarttıran durumdur.
normal ayrılıktan daha zor olur çünkü ilişki bitmemiştir ben olsam bir daha kimseyle olmazdım.
allah kimseye öyle bir acı vermesin çok zordur. ki bide öncesinde kavga edilmişse gelen vicdan azabı da cekinilmez olur. allah düşmanıma bile vermesin.
dumanın solistinin bir zamanlar başından geçen olay. (bkz: kaan tangöze)
(bkz: herkes öldürür sevdiğini)
belki sevgili ölmeden önce ölmüştür. sen onu kafanda öldürürsün artık kesin bitti dersin. ama sonra cıkar gelir özür diler belki ve kafanı allak bullak eder. dayanamazsın için erir ama o artık öldü öldüü.
sonsuza kadar seninle olacağım dediğiniz insan kendi canına kıyıp, sizi yalnız bırakıyorsa eğer acısı hiç geçmeyendir.

her sabah telefon çalacak, derse geç kalmayasınız diye sizi uyandıracak gibi hissedersiniz. ama o hiç aramaz.
Elin ampute edilmesidir.
açmayın böyle başlıklar.