bugün

hemen hemen hiç erkek arkadaşı olamayacak,şirin olacak,kendini sevdiricek,sürekli sevilme ihtiyacı olacak,arada beni neden seviyorsun beni seviyor musun gibi sorular sorucak,sürekli sana sırnaşıcak,kıskanç olucak,seni ne olursa olsun en ufak başka bir kıza gözün kaysa bile açıklamak zorunda bırakacak,çok sevecek,sadık olacak,bide kırılgan olacak,ağlak,sen onu kırmamak için uğraşıcaksın aynı bir kelebek gibi çok sıkmıcaksın çok da bırkmayacaksın uçup gitmemesi için,kıskanacak ama sana da güvenecek zaten kıskanmak bir güven eksikliği değil sevgi fazlalığıdır kıskanıyorsa seni kaybetmekten korkuyordur.Kaybetme korkusu seni gerçekten sevdiğini gösterir.
ampulü oylasın yeterdir.
sevgili dediğin sevmesini bilecek.en ufacık şeyde cızcızlanmayacak . boyun eğmesini bilecek zor durumda sevdiğine.inat olsun diye yapmamazlık etmeyecek.halden anlayacak , huyuna gidecek suyuna değil.alttan almasını bilecek.gerçekten seviyorsa eğer elinin tersiyle itmeyecek , avucunun içiyle saracak. öyle bir saracak ki ; her kan zerresindeki sevgisini sevdiğine hissettirecek.sevgili dediğin ihanet etmeyecek , doğru dürüst olacak , ihanet etse bile bunu söyleyebilecek.el ele tutuşmakdan , dudak dudağa buluşmaktan utanacak sıkılacak , ağır başlı olacak. en önemlisi ise bir zaman sevgili olan yıllar sonra sevgisizim olmayacak.
candır, canandır. elleri öpülesidir.
Nefes almalı.
sevgi emekse sevgili emeklidir.emekli dediğin gönlü zengindir.
Pastırmayı sevicek. Kesinlikle taviz vermem. Kırmızı çizgim.
Erkek dediğin.. kadın dediğin.. sevgili dediğin.. şeklinde başlayan cümleler,
insanları hep belli kalıpların içine sokar,
Bazen küçümser, ötekileştirir ve kafada oluşan kriterlere göre şekillendirir.
ilişkiler sipariş usülü yürümez;
ben şöyle, ben böyle istiyorum deyip elbise diktirmeye benzemez.
Dolayısıyla insanı insan yapan temel kavramlar her zaman bakidir;
Bunun dışında kalan her şey kişiye özeldir,
ilişkiyi yürütecek kriterler olarak düşünülmemelidir.
Kalbi sakat olmasın yeter.
Bir de eğitimini ihmal etmemiş, ilimle, bilimle, sanatla haşır neşirse ballı lokma tatlısıdır.
Hoş sohbetli, güler yüzlü, misafirperver, sıcakkanlı ve samimi olsun.
Misafirliğe geldik o kadar.