bugün

sadece gücüyle oynamayan, iyi bir tekniğe de sahip olan ünlü tenis oyuncusu.venus williams'in kardesi.
bir ara final maçlarını kardeşiyle birlikte domine eden tenisçi, kardeşi venüse genelde yenilirdi sonradan maçlarda venüsü ezmeye başladı, kendisinin bitmiş olduğunu düşünürdüm ama avustralya açıkta finale çıktı bu koca dötlü, damperli abla mamafih finalde şarapova karşısında şansı yok.
2007 avustralya open'ı kazanan tenisçi.
avustralya açık tenis turnuvasını kazanarak 22,5 milyon ytl'nin sahibi olan amerikalı tenisçi.
australian open ı seri başı olmadan kazanan nadir tenisçi. bu turnuvada antrenörlüğünü venus wıllıams ın istanbul a geldiğinde tanıştığı ve ona havale ettiği barış ergun yapmıştı.
uzun süren sakatlığından sonra kortlara dönen, bu yılın ilk grand slamı olan avustralya açık'ta finalde maria sharapovayı yenerek şampiyon olmuş bayan tenisçi...
geçirdiği sakatlık sonucu uzun süre tenis kortlarından uzak kalan, dünya sıralamasında çok altlara düşen, bir daha eskisi gibi olamayacağına inanılan, 2007 avustralya açık tenis turnuvasına katıldığında otoriteler tarafından kendisine hiç şans tanınmayan ama turnuvayı kazanarak, ki finalde karşısında bir numaralı seribaşı maria sharapova olmasına rağmen, herkese kendisini bir kez daha kanıtlayan yetenekli tenisçi. yıllar önce andre agassi de böyle bir durum yaşamıştı. ama o da pes etmemişti ve yine bir numara olmayı başarmıştı. azimli olmak böyle olsa gerek...
bayanlarda dünya sekizincisidir. ablası vardır bunun venüs williams ilk üç arasındadır.
ABD'li tenisçi Serena Williams, ünlü Jane dergisinin son sayısına verdiği çıplak pozla tüm dikkatleri üzerine çekmiş, özellikle kalçaları sokakta her gün gördüğümüz türk kadınını aratmayacak dolgunluktadır.
babası richard williams dır.
Ellen DeGeneres proğramına katılıp "ay ne içsem yarıyor" demiş kadın. ( ingilizcem süperde ordan çevirdim. hayır ciddi anlamda yemiş yemiş s.çmamış diye tabir ettiğimiz özelliklere sahip bir kadının ellen hanımefendi "senin için kilolu diyolar" dediğinde ayağa kalkıp arkasını dönerek "sizce gerçekten de öyle mi ben xxs bedenim aslında da ekran 10 kilo fazla gösteriyo biliyosun" tavrına bürünüp caka satmasından çıkardım bu sonucu)

uğruna minyon teniscilerin, "williams kardeşler turnuvalardan çekilsin erkek gücüne sahipler" dediğinin muhatabı da bu. hayır bir de set aralarında ufacık tefecık justine koskoca bi muzu mideye indirirken sadece renkten oluşan enerji içecekleri içmiyo mu bi de. sanki bilmiyoruz o bulamaçın, akşamdan kalan 4,5 iskenderin püre yapılmış halinin olduğunu. yer mi bunu anadolu çocuğu?

tanım: kurbanda 4 ortakla sadece bi baldırına gireceğim tenisci. ete doysun çocuklar.

görsel
öküz gibi bir fiziği olduğu için venüs'ün attığı toplara yetişememiş turnuvayı ablasına hediye etmiş tenisçi. venüs'ün ''annem zaten beni tutyordu eki eki'' şeklindeki açıklamasına izleyiciler yarılsa bile kendisi pek de memnun olmamış asık olan suratı daha da asılmıştır. ayrıca ''çiftler turnuvası hakkında ne söyleyeceksiniz'' sorusuna ''e serena da bir şey kazansın diye uğraşıcaz işte'' şeklindeki cevabıyla iyice yerin dibine girmiştir. ama ikisi de bugün çok keyifli bir finale imza atmışlardır. parayı da götürmüşlerdir.
pekin 2008 tenis tek bayanlar çeyrek final mücadelesinde, 5 numaralı seribaşı Elena Dementieva ya 2-1 lik skorla yenilerek elenmiştir.
abd açık tek bayanlar turnuvasını kazanarak bayanlar dünya klasmanında ilk sıraya oturmuş tenisçi.
attan bozma insan. bir önceki hayatinda kesinlikle atti bu kari. yoksa öyle bacak ve göte sahip olamaz bi insan.
dünkü karşılaşmanın akabinde yeni bir rekora imza atarak "en çok kazanan bayan sporcu" olan tenisçi.
bacaklarıyla bir mandayı boğarak öldürebilecek zenci tenisçi hatun. 7-8 yıl önce katıldığı bir turnuvada puma marka yeşil kit'inin üzerinde kamerun milli takımının logosu vardı. bu kadınla arasındaki alakayı çözememiştim.
dinara safina'nın birinciliği kapmasını hazmedemeyerek çirkefleşen karaktersiz tenisçi. herkes kimin bir numara olduğunu biliyormuş, yesinler.

daima iticiydi gözüme, son olayların ardından iyice uyuz oldum kendisine. tenisinle hatırlan bebek.
kardeşi venüs'ü ne zaman izlesem yenen, bu sebeple de sinir olduğum zenci tenis oyuncusu. Yazık be Venüs'e, kız aşağılık psikolojisine saplanıp kaldı. bir kere de mahsuscuktan yenilse olmaz zaten!
wimbledon 2009 yarı finalinde bugün 15:00'te elena dementieva karşısına çıkacak olan, sevimsiz tenisçi. ne oynayışını ne kişiliğini severim, yine de tenis dünyasında ayrı bir renk olması hasebiyle saygı duyarım. "vay ırkçı" diye düşünen fesatlar için de açıklama yapayım; farklı renkten kastım zenci olması değil. serena tipinde oyuncu teniste yok denebilecek kadar az, böyle erkeksi, güçlü, mauresmo'dan sonra ikinci babam.

her neyse. kardeşler pide elena dementieva'ya final yolunda başarılar diler. venus - elena veya safina - elena finali izlemek istiyoruz efendim. roland garros 2009 finali gibi, üst üste iki kez rus finali izlemek çok taş olurdu.
bilimsel olarak incelenmesi gereken insan evladı. birileri bunun ne yediğini gerçekten araştırsın.sen tenis gibi bir sporu üst düzeyde yapıyorsun, senede bilmem kaç maç, zibilyon tane antrenmanın var. her maç kortun bi sağına bi soluna anan ağlıyo. kısacası bi deri bi kemik olman lazım. ama bu azman piyasaya çıktığından beri bildiğin toparlak. karşıdan böle siyah,kocaman yuvarlak kütle. bir tosun-tosuncuk.( hepsini bi kenara bırakıyorum resmen göbeğin var lan senin.)
bütün bunların üstüne azcık sempatin olsa gene biraz çekilir bi halin olacak da o da yok sende. her puandan sonra böğürmeler, bi elleri kolları kaldırmalar.( iyi dayak yemiyon sen )
son olarak; tenisi bıraktığının ertesi günü 300 kiloyu zorlıyacak insandır. artık vinçlen taşırlar seni. para da çok zaten.( yarında ucube ablanla yiyin birbirinizi anasını satıyım. )
yakın çevresine su içsem yarıyor dediği rivayet edilir. *
wimbledon 2009 finalinde ablasını yenerek şampiyon olan ünlü raket. kardeş katli vaciptir diyerekten ablasına acımamıştır. buradan kendisini tebrik ederiz.
26.09.1981 doğumlı amerikalı tenisçidir. ablası venusle beraber hem teklerde hem çiftlerde oldukça başarılıdır. 68 kilo olduğu yazar tenisçi profillerinde. inanılır gibi değildir. daha kilolu gösterir. bu sene avusturalya açık ve wimbledon gslerini kazanmıştır.
us open 2009 yarı finalinde çizgi hakemine yaptığı anlamsızca, amatörce hareket ve ettiği laflar sanırım kariyerine kara bir leke olarak geçecek. clijsters'a yaptığı ayrı bir ayıp kendi seyircisine yaptığı ayrı bir ayıp hakem ve organizasyona yaptığı ayrı bir ayıp. büyük ceza alacağı muhakkak. federasyon saha kapatma cezası verir valla.

(bkz: 12 eylül 2009 kim clijsters serena williams maçı)