bugün

şarkı söylemeyi bırakıp yavaş yavaş prodüktörlüge dogru geçiş yapan sanatçı. son olarak iki erkek sanatçının kliplerinde düet yaparak şarkıcılara eşlik etmiştir herhalde o da ülkemizin timbalandı olmaya çalışıyor.
ahmet kaya'nın tırnağı olamayacak kişilik. konserde carttu curttu beğenmeyen, kompleksli, insanların yüzünü gülüp arkadan geçiren, trübünlere oynayan en iyi insan örneği.
ahmet kaya'nın ödül aldığı gecede provakatörlük yapmış, vataseverlik yapmış; ancak sonraları asker kaçağı olduğu ortaya çıkmış gevşektir.
nietzsche'nin, müzikde sıradan biri olmaktansa hiç olmam sözünü; müzikde serdar ortaç gibi biri olmaktansa hiç olmam şeklinde örneklendirebileceğim popçu bozuntusu.
hep aynı tarz şarkıların ve dansların vazgeçilmez ismi.
kliplerinde farklı bir dansı görülmemiştir.
Sanatcıların haitiye yaptıgı yardım konserini eleştirerek banane haitiden gidip tokiye yardım yaparım diyip üstüne filistine yapılan yardımlar sorulunca onlar benim dinimden diye yanıt vermesıyle insanmı diye düşündüğüm şahsiyet.
abuk sabuk bir adam. haliyle abuk sabuk konuşuyor, işin en vahim tarafı da bizler kalkıp bu ve bunun gibilerin saçmalamaları üzerine yorum yapıyoruz. ama, yapmak zorundayız,çünkü hitap ettiği bir kitle var, onları yönlendiriyor, kendine kamuoyu oluşturuyor. nasıl anlatmalı ki dramlar arasında mukayese olmaz, trajediler karşısında öncelik yoktur. priorite denen şey işler arasında çalışır. insanlık öncelik kaldırmaz,kaynaklar kısıtlı ise olabilecek en optimum şekilde dağıtırsın. betonun, taşın altında kalanın dini,milliyeti olmaz.hele o çocuklar.hangi insan çocukların rengi,dini,dili üzerinden ayırım yapabilir? ayrıca delinin zoruna bak, bir de gidip toki' ye verirmiş, asli vazifesini bir yana bırakıp ürettiği konutların % 47'si lüks kesime hitap eden toki'ye. bir yerde duymuştum, sümük gibi herif demişlerdi bunun için, anlayamamıştım o zaman, şimdi oturdu yerine.
vay anasını editi : len ne çok seveni varmış herifin.
tahmin ettiğimden de sığ bir adam. yaprak gibi adam affedersin. kızılay'ın haiti'ye niçin yardım ettiğini anlaması için bu yavruya bir armağan olsun benden.

kızılay'IN MiSYONU
'TOPLUMUN GÜÇ VE KAYNAKLARINI HAREKETE GEÇiREREK, iNSAN SAYGINLIĞININ KORUNMASI DOĞRULTUSUNDA HER KOŞULDA, YERDE VE ZAMANDA MUHTAÇ VE KORUNMASIZ iNSANLARA YARDIM ETMEK VE TOPLUMUN AFETLERLE MÜCADELE KAPASiTESiNiN GELiŞTiRiLMESiNi DESTEKLEMEK'
kendini pazarlamasını bilen nadir şarkıcılardan birisi. haiti'ye yapılan yardımların anlamsız oldugunu savunabilecek kadar insan hatta insan bile degil.
sözlük yazarlarının algı seviyesini gözler önüne seren, bahsi geçen videoda bu kez sanatıyla değil insanlığı ve onu besleyen düşünceleriyle güzel insan olduğunu kanıtlayan adam.
adam diyor ki, önce kendi halkına yardım et. kendi halkın açken denizaşırı ülkelere yardım edicem diye kasma. aman herkes etti biz de etmeliyiz haiti'ye yardım, sidik yarıştırmalıyız deyip kendi ülkesindeki yardıma muhtaç insanları göremeyenlere sağlam kapak vermiş. reklamı da o, haiti'ye yardım ayağına organizasyon düzenleyip sürümden parayı cebe indirenler yapmıyor bile. onlar reklamı geçtim adam dolandırma yapıyor.
yok yaa, serdar ortaç bu insanlara fazla biraz.
şahsiyetsiz olduğunu haiti depremi hakkında yaptığı yorumla tekrar belli etmiş şey. sana insan demeye utanıyorum eyy yaratık filistindeki hakkarideki insanda haitideki insan değil mi. işte bu menfaatçi beş para etmez şeyler yüzünden böyle oluyoruz.

not: bu girdiyi eksileyen zihniyetin beynine gireyim insanlığınızdan utanın be hey dürzüler.
-serdar! orta aç abi, aç abi! of ya yine dağlara taşlara attın topu. sonra da hep özür diliyosun! adam gibi oyna olm!

(bkz: ahmet kaya dan özür diliyorum)
+ (çling!)
(bkz: haiti halkından özür diliyorum)
her ne kadar sevmeyeni çok olsada yiğidi öldür hakkını yeme dedirtecek muhteşem sanatçımızdır.
saf çıkarcı ahlak felsefesinde bir adamdır.gelenek ötesi düzeye geçememiştir.insan her yerde insandır haiti de de olsa başka biryerde de.adamlar birbirini öldürecek açlıktan sen diyorsun ki önce ülkemde ki insanlar.doğru sen ülkeni çok seviyorsun zaten değil mi
(bkz: Ahmet Kaya hadisesi)
http://is.gd/aIEoX videosunu izledikten sonra yine hayat bu adamı şu sıralar fena yormuş dediğim ''ama adam işi biliyor'' şarkıcısı. haitiden hakkariye uzatan bu puslu vadide araya toki ve kızılayı yerleştirip, ahmet kayaya onuncı yıl marşı okuyan bir acayip adam desek daha münasıp.
ne şarkılarını, ne de sesini begenirim ama yaptığı açıklamasıyla beğenimi kazanmış şahıstır kendisi. özellikle insanları bir köseye itip, "önce hayvanlara yardım" diyenlere söylediği sözle, benim gönlümdekini, o'nun ağzından duymak güzeldi doğrusu.
Haiti hakkındaki "muhterem" görüşlerinin döndüğü video facebookta "işte serdar bu!" adıyla yayınlanınca içimi bir korku sardı. hakkari'ye yardım yaptın da sana yapmama mı dedik? ama önce vatan millet politikasında, filistin işin içine girince kafan karışmış, error vermişsin. sen bu yüzden serdar ortaç sın işte!
an itibariyle mehmet demirkol giydirmektedir kendisine.

--spoiler--
senin ülkende deprem olsa sana kim yardım edecek?
--spoiler--
türk halkının müzik ve eğlence anlayışını iyi okuyan, işini bilen popüler kültür insanı.
mehmet demirkol tarafından itin kıçına sokulmuştur. sanatçı kavramının bir spor programında bu kadar güzel ele alınması herhalde farklı kılıyor ntvspor'u.

--spoiler--
sen elli yıl daha şarkı söyle bakalım sanatçı olabilecek misin?
--spoiler--
yanlış zamanda talihsiz açıklamalara imzasını atmış popçu/sanatçı. 15 yıldır piyasada olduğu halde ve bizim milleti bizden daha iyi tanıdığı halde ve bu kadar duygusal baskının yoğun olduğu ortamda böyle bir açıklama kendisinden beklenmezdi. ha yanlış anlaşılmasın, kendisiyle uzaktak yakından bir ilgim yoktur, yaptığı açıklamayıda kesinlikle desteklemiyorum, yanlız yukarıda kendisine bok atanların çoğu yıllardır onun şarkılarıyla gülüp ağlamaktadır. işin bu tarafını da düşünmek lazım biraz, adama küfür edip edip 2 ay sora albümü çıkınca almak için sıraya girecek binlerce insan sayarım size, peh...
bundan 30 yıl sonra ismi unutulacak kişidir. (şimdi işi direkt "sen-ben"e çekiyorum.) çünkü serdar, sen ve senin gibi şarkıcılar sanatın ne demek olduğunu bilmiyorsunuz. şimdi aşağıda vereceğim şarkıların sahipleri ile kıyaslamıyorum seni(kıyaslarsam o kişilerden ölenlerin kemikleri sızlar, yaşayanları rahatsız olur.) ama bakın ve görün!* görün ve anlayın biz bu adamları unutmadık, unutmayacağız.

belki de hayatında duyduğun en samimi ve bir o kadar da en acı laflardır bunlar. tabi ki seninle aynı özelliklere sahip birisinden duyuyorsun. ikimiz de birkaç nota biliyoruz serdar. lütfen yapma o kadar. biraz paralandım diye havalara girip her yerinde dansöz mü var zannediyorsun yoksa?

barış manço - little darling: http://www.youtube.com/watch?v=xR5CgsKvSW4
cem karaca - 33 kurşun: http://www.youtube.com/watch?v=a63_bAly1_w
ezginin günlüğü - ebruli: http://www.youtube.com/watch?v=MUoaqcX-xSc
yaşar kurt - anne: http://www.youtube.com/watch?v=hGLvdJNk0AQ

dünya müziklerinden;

bob dylan - hurricane: http://www.youtube.com/watch?v=YngpWylqQ3A
iggy pop - passenger: http://www.youtube.com/watch?v=QEY6_jcrzI8
Mohsen Namjoo - Zolf Bar Bad: http://www.youtube.com/watch?v=D99mkPYwnlU

şimdi soruyorum serdar?

müzik nedir az çok kafanda şekillendi mi? lütfen alınma senin şahsında kulvarındaki diğer sözüm ona sanatçı arkadaşlarına da laf etmek istedim biraz. ok mucks. gözlerinden öperim. *
acilen müziği bırakması gereken biridir. tekerleme söyler gibi saçma sapan şarkılara imza atmaktadır. türkiye acilen bu ve bunun gibi insanlardan kurtulmalıdır.
bırakın sanatçıyı, daha adam olmanın ucundan geçememiş şeydir * . evet serdar beyin bir kaç talihsiz beyanatına denk geldik ama hiç bu kadar işin boku çıkmamıştı sanırım.asıl üzücü olansa facebook ta bu vidyoyu üstünde "helal koçuma", "serdar baba" gibi başlıklarla paylaşan kemçük ağızlı sayısının hiç te az olmaması. malum ropörtaj hakkında söylenecek şeyleri ben burada yazarak bitiremem sanırım o yüzden hiç girmiyorum -ki az kafası çalışan adam bunun iğrençliğini anlar * *-.

son sözüm şudur dostlarım (bkz: serdar ortaç akıllı olsun)
"buralara yaz günü kar yağıyor canım
ölene kadar seni bekleyemem.."

dizeleriyle ne anlatmak istediği hakkında açıklama yapmasını beklediğim şarkıcı. bir şey var, bu adamın içtiği gizli bir şey var.