bugün

ama bağlacını kullanarak gerçek kişiliğini ele veren sevgili sözüdür. zira;
ama bağlacından önceki her şey yalandır.
ama diyenler korkaktır.
(bkz: severek ayrılalım)
Türk filmlerinde çok yaşanan sahnelerdir.
sacmalama modunda olan, kendini kaybetmiş olan insan tipidir...
Bir Cümlenin Sonunda "Ama" varsa, bir önceki Yarginin hic bir Hükmü Yoktur artik!
bunu diyen kişi bir ihtimal son bir sevişmeyi gözüne kestirmiştir. hani tadı damağımda kalsın tipi, yolluk niyetine. seni sevmiyorum ve ayrılalıma nispeten daha kazançlı bir yöntem. zaten ayrılacaksın ve ayrılmadan son bir sevişecen di mi çakaall.
kişi YA; bir bahane bulamazsa ve karşıdakini de kırmak istemezse, genel olarak ağzından dökülen cümle bu olur. ya da bahanesi çoksa ve sadece karşıdakini kırmak istemiyorsa, önce poh pohlayıp sonra şutlamak amacıyla yine bu cümleyi kullanır. sonunda değişmeyen tek şey ayrılık gerçeğidir. kafaya koymuştur bunu ve aradaki cümleler sadece karşı tarafın kafasını kurcalamak için kurulmaktadır.
uzak mesafe iliskisi yasayan insanın bogazına kadar gelip gelip dügümlenen cümledir cogu zaman.
yalanın kuyruklusudur.
çünkü benim bir sevgilim var ve ondan ayrılamam ile devam edebilecek olan cümle.
bazen gerçekten inanılarak söylenen sözdür, ve gerçekci tarafı vardır. ha o zaman ilişkiye neden başladınız be ademoğulları, orası ayrı.
üzgünüm ama seni bi sikmeliyim cümlesi ile karşılık verilesi tespit ????
(bkz: bi çay koy gel)
kafamı karıştıran biri var - senle de iyice rutine bağladık... demenin farklı versiyonu.
ilk bakışta ne senle ne sensiz gibi bir yaklaşım sezimlenir; fakat sensizlik seçilmiştir.
evli bir adamın sevgilisine söylediği sözdür.
karşı tarafın duygusal yaklaşımı dolayısıyla acıtan, saçma gelen, kızdıran, "lan seven insan ayrılır mı? bu nasıl sevmek?" diye isyan ettiren, acı hafifleyip mantıksal yaklaşıldığında anlam kazanabilen cümledir. iki insanın bir arada olması için sadece sevmek yetmez çünkü. hayatı paylaşmak, ortak bir dünya oluşturmak adına elzemdir sevmek ancak tek başına kafi gelmez. bazen öyle bir an gelir ki çok ama çok ileriye bakmak zorunda kalır bir taraf. iki tarafın da duygusal yaklaşıp mantığı çöpe attığı zaman canlarının çok acıyabileceğini, geri dönüşü olmayan yollara girdikten sonra daha sancılı günler ya da sonlar yaşayabileceklerini gördüğü bir an gelir bir tarafın ve bu cümleyi sarfetmek zorunda kalır. ona olan sevgisi sabit de olsa, arkasından karşı taraf adına kötü insan, ortada bırakan, başka sebeplerle suçlanan, özveride bulunmayan, savaşmayan gibi sıfatlara belki de hakaretlere maruz kalsa da bunu söylemelidir. çünkü o an yapılmazsa bir daha yapılamayabilir ve bunu farkedip yapmamıştım keşkesi seninle ve onunla, bazen de çoluk çocuğunuzla yaşar gider..
bu cümleyle anlatılmak istenen:
su aralar başka biriyle yakınlaştık ve onunla olmayı daha çok istiyorum. bazı tereddütlerim var o ilişki istediğim şekilde gelişmez ise sana gei dönerim. onurunu kırmam ama saki bu ayrılığa benim bazı sorunlarım sebep olmuş süsü veririz. bana sans dile. dir.
Şayet erkekseniz bunu diyen bayağıan, ya sizi başkasıyla hede hödö yapmıştır yada yapmasına ramak kalmıştır...
sonu olmayan bir ilişkiyi bitirme çabası...
(bkz: oldu o zaman görüşürüz)
mazoşist bünyenin söyleyebileceği söz..
-insan öldürebilirim ama cinayet işeleyemem.
demek gibi birşey.
kızların en popüler ve beyin hücrelerinin ne kadar karmaşık olduğuna kanıt bir cümledir. konuya ne açıdan baktıkları bile hala bilim adamlarının araştırma konusudur.
sadece sevginin birşeyler için yeterli gelmediğinin farkında olan insandır.
uyum, ahlak anlayışları, ortak değerlerinin olması gibi bazı şeylerin farkında olan insandır.
mantıklı davranan ileriyi gören insandır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar