bugün

hic oyle liseli asik tribine girmeye gerek yok. olmayacak duaya amin diyen, romantizm tüccarlığı yapan insan ikiyüzlülüğüdür.

ey ask seksten bagimsizdir, seven insanin akli cukunde* olmaz diyenler! cok seviyorsunuz birisini dimi? her anlamda cok seviyorsunuz. hani sevismek isteyen hatta sevismeden duramayan ciftlerin asklari gercek ask degil de sizinki gercek ask ya, siz oyle bir seviyorsunuz ki gozunuz baskasini gormuyor, siz kesin dis gorunuse de onem vermiyosunuz o yuzden sevgilinizin kafasini, aklini seviyosunuzdur en onemlisi, ya da nasil dersiniz siz, imm "yuregini" seviyosunuzdur. belki cirkindir coguna gore sizin sevgiliniz ama size gore guzeldir bir kere, gonul gozuyle goruyosunuz siz, sadece sizin icin de olsa dudaklari cok guzeldir insanin opesi gelir, burnu cok guzeldir size gore, gozleri cok guzeldir bakmaktan alamazsiniz kendinizi. en fazla boynu da cok guzeldir, hangi kolyeyi taksa yakisir. peki gogusleri nasildir? o konuda bir fikir edinemediniz mi? merak etmiyoruz mu diyosunuz? peki siz bu sevismediginiz sevgilinize diyelim ki biriniz sehirdisina ya da yurtdisina gidecek, ayrilmadan once sarilmak istemiyo musunuz? hani fiziksel kismi tamamen teferruat ya sizin icin bu ask meselesinin, o yuzden soruyorum, bu mantikla sarilma ihtiyaci da duymuyo olmaniz gerekir. hatta dusununce gorusmek zorunda da degilsiniz, internet asklari tam size gore. ama hic biriniz o kadar ileri goturmezsiniz bu "ask seksten bagimsizdir" romantizmini, o yuzden otogarda sarilirsiniz sevgilinize. peki guzel. iste o sarilmada senin gogus hizana gelen noktadaki yumusak cikintilar sevgilinin gogusleri, sen hic o gozle bakmamissindir ama durumu anlatmak icin farkindaligini arttirmaya calisiyorum. evet arkadasim artik biliyorsun geri donusun yok, bu hep aklinda olacak. onlar sevgilinin gogusleri. simdi insanin en cok uyarici hucreye sahip oldugu bolgelerden birisi olmasi sebebiyle** sevgilinin dudaklari gudusel olarak sana opulesi opulesi geliyordu ya, hah, iste yazinin burasina kadar geldiysen yasak elmayi yedin arkadasim, artik biliyosun ki sevgilinin goguslerini opmek* ikinize de daha fazla haz verecek. gogusleri opme noktasina geldiysen asktan bagimsiz oldugunu dusundugun seks alaninda asik oldugun kisiyle birlikte epey mesafe kaydettin, simdi su sarilma meslesine geri donelim. neden sarilmak istiyodun arkadasim sevgilin memleketine gitmeden once? kulturel bir ritueli yerine getirmek icin mi? hayir senin kadar asik birisinin bu kadar samimiyetsiz bir niyetle hareket etmeyecegini biliyoruz. ayrilmadan once biraz daha yakin olmak icin, onu daha yakininda hissetmek icin dimi? bak simdi yasak elmanin olmuşunu yemek uzeresin su anda, sonra vay ben bilmiyodum ne guzel sevismeden asiktim niye bozdun deme, bundan sonrasi tamamen senin sorumlulugunda, istersen okumayabilirsin. hayatini degistirecek gercek geliyor hazir ol: sarildigin anlardan daha yakin olabilirsin sevgiline! cirilciplak sarilirsan onun icine girebilirsin, ya da kizsan onu icine alabilirsin. hem zaten sen onu oldugu gibi seven yuce gonullu mecnun misali bir canli degil misin? bir insanin ciplak halinden daha "oldugu gibi oldugu" bir hal var midir? evet ask sekssiz olur, gercek askta sekse gerek yoktur diyen arkadasim, onlar sen bu gercekleri bilmeden onceydi. *. sevgilini hayatinda hic mutlu olmadigi kadar mutlu edebilecegin gercegini biliyorsun artik, cinsel anlamda kendine cok guvenemiyor olman sorun degil, gercek ask iste bu noktada biraz kurtarabilir seni, elindekiyle idare eder leyla'n.

simdi isin bir boyutu daha var da uzadikca uzayacak diye korkuyorum. neyse zaten entry uzunluğunda okunmama eşiğini geçeli çok oldu. aşkın sekssiz olacağını hatta sekssiz daha güzel olacağını* savunur gibi yapan arkadaşlarla ilgili beni asıl dumura uğratan, bu kişilerin anlayışının altında yatan, cinselliğe bir hükmetme aracı olarak bakma anlayışını göremeyen bir kitlenin olması ve bu kitlenin bu körlüklerini "yaa ne romantik çocuk dimiie" diye dışa vurmaları. neden mi böyle bir anlayış olduğunu düşünüyorum? şimdi bu kişiler aşık oldukları kişilerle sevişmek istemiyorlar mı? yani oldu da bu loser halleriyle evlendiler diyelim sevdicekleriyle, bizim aşkımız sevişmeye gereksinim duymuyor diyip evlendikten sonra da sevişmeyecekler mi? türk toplumunun çoğunluğu gibi sadece çocuk yapmak için sevişen çiftler tam da bu "aşk sekssiz de olur" romantizmi(!) yapanlar olmasın? sonra da çocuklarına "aşkımızın meyvesi" der bunlar, ulan madem aşkın seksle ilgisi yoktu, sevişmeden çocuk yapmayı deneseydin de soyun buralara kadar gelmeseydi biz de bu anlayışla uğraşmak zorunda kalmasaydık. anlayışlarındaki temel problem *ben sevdiğimi s.kmem anlayışının dil açısından bir mantık hatasını barındırdığını farkedemeyip bunu ilişkilerine uygulamalarından kaynaklanıyor. cinselliğin doğası gereği bir şiddet boyutu da var ve erkek cinsel ilişkinin görev dağılımında bu şiddeti uygulayan kadın da maruz kalan kısmında yer alıyor, anlamakta güçlük çekenler için, iğrençleşme pahasına; erkek giren kadın girilen, erkeğin uzuvları kadının uzuvlarına vuran kadınınkiler vurulan vb., ama cinsellik bu doğasıyla güzel ve kadın için de güzel, çünkü ne durumda olursa olsun haz var, belki de alınan haz sadece nicelik bakımından değil nitelik bakımından da tamamen farklı hazlar ve belki de kadınların en radikal feminist teorilerin varlığına ve cinsel ilişkiye girmeden de üreyebilecek olmalarına rağmen seksi sevmeleri bu nitelik farkından kaynaklanıyor, ama iki cinsiyetin bunu birbirine anlatma imkanı yok, suyun tadını, gülün kokusunu anlatamamamız gibi. işte bu loser romantizmini yapan kişiler cinselliğin özünde var olan bu şiddeti kadına karşı uygulanan herhangi bir şiddetle bir tutuyorlar, böyle yapmaları da s.kmek denen kelimenin anlattığı şeyin erkeklerin cinsel yaşantısında gerçekten en azından birilerine karşı var olması, ama bu kişiler bu anlayışları sonucu aşık oldukları insanlarla cinsellik yaşamadıkları* için, aşık oldukları kişiyle beraber olmanın kafalarındaki s.kmek kavramından bambaşka bişey olduğunu, yani "sevişmek" kelimesinin hangi deneyimden kaynaklandığını göremiyolar. yaşamadan anlayamayacaksın ama anlayabilmen için kavramlar halinde özetliyorum: seks aşk için gerekli bir sebeptir* ama yeterli sebep değildir; aşksa seks için ne gereklidir ne yeterlidir. seks aşk için gerekli bir sebeptir çünkü mevcut anatomik yapınla sevdiğin biriyle hem ruhen hem fiziken bir olman için, yani aşk için, aşk dediğin bütünlük duygusunun doruğa ulaşması için tek yoldur.

hayır bana şunu söylesen açık açık hiç içlenmiycem, desen ki ben dindar bir bünyeyim evlilik öncesi sekse karşıyım, insan aşık olduğu insanla tabii ki sevişmek istiyor, aşık olduğun kişiyle sevişememek güdük bi aşk bırakıyo insanın eline desen, hiç değilse konuyu değiştiririm din falan tartışmaya başlarız. ama sen yobazlığını ya da farkında olmadığın maçoluğunu veya cinsiyetçiliğini romantizm kılığına sokup satmaya çalışıyosun. sana "ayy ne romantik çocuk benimle seks için beraber olmuyo" diyen kızlara da birileri "evlenmeden verme" demiş, o da evlenmeden vermemesini doğal karşılayan birini bulduğu için seni gazlıyo. ikinizin de cinselliğin bir alma-verme meselesi olmadığını anlaması gerekiyo hem bedenlerinizi hem ruhlarınızı özgürleştirmek için. rte'nin dediği gibi yani, win-win olayı.